עדכונים חמים
עדכונים חמים
עיריית חדרה הנחות בארנונה 2021
התמונה אינה זמינה אתכם הסליחה
בועז ביטון מונה לסגן ראש העירייה

עיריית חדרה הנחות בארנונה 2021

המשנה לראש העיר בועז ביטון פרסם את טבלת ההנחות בארנונה לשנת 2021

 

התמונה אינה זמינה אתכם הסליחה

טבלת ההנחות בארנונה המעודכנת לשנת 2021 נחתמה השבוע ע”י שר הפנים הרב אריה דרעי והופצה לרשויות המקומיות *ההנחות ישפיעו על הפרויקט אותו יזם שר הפנים הרב אריה דרעי, שיאפשר למשפחות מוחלשות סיוע ברכישת מזון ומוצרי בסיס חיוניים לו הוקצו כ-700 מיליון שקלים – משרד הפנים ובשיתוף עיריית חדרה, יעניק למשפחות מוחלשות ביטחון תזונתי ויחלק כרטיסים נטענים לאלפי משפחות זכאיות תושבי העיר חדרה. התקציב יוקצה למקבלי הנחה מעל 70% בתשלום הארנונה על פי מבחני הכנסה הקבועים בתקנות ולתושבים המקבלים גמלת השלמת הכנסה, בנוסף לקצבת זקנה, קצבת שארים, קצבת תלויים או נכות בשל פגיעה בעבודה עפ”י חוק הביטוח לאומי וזכאים ל-100% הנחה בתשלום הארנונה * הלשכה הנודדת לפניות הציבור של המשנה לראש העיר ויו”ר ועדת ההנחות בועז ביטון חוזרת לפעול בנושא הנחות בארנונה בזמן הקרוב, נא לעקוב אחרי הפרסומים

 גם השנה כמו בשנים האחרונות, תחול הוראת משרד הפנים על מדרגה חדשהבהנחה בארנונה – הנחות של 20% ליחיד המשתכר עד 5,300 שקל. עד אז, ניתן היה לקבל הנחה לארנונה ליחיד רק עד שכר של 3,700 שקל, והדבר היה מותנה בהשתכרות עד גובה קצבת הבטחת הכנסה מהביטוח הלאומי בתוספת שיעורים קבועים מתוך הממוצע במשק.

מדובר במהלך משמעותי מאד עבור משפחות רבות המשתכרות סביב שכר המינימום, אשר גם נאלצות לחיות בצמצום רב וגם מאבדות את ההנחה בארנונה. הטבלה החדשה תעניק להם תמריץ להמשיך לעבוד ולהתפרנס מבלי לאבד את ההנחה.

כמו כן, טבלת ההנחות החדשה מגדילה את ההנחות גם למשפחות המשתכרות הרבה מעבר לשכר המינימום, אך מבורכות בילדים ובכך למעשה חיות אף הן בצמצום רב. כך למשל, משפחה בת 9 נפשות שמרוויחה עד 24,434 ₪ ברוטו, תזכה להנחה של עד ל-30% בארנונה. משפחה בת שמונה נפשות המשתכרת עד 21,646 ₪ תקבל אף היא הנחה בשיעור דומה. בשורההתחתונה, מדובר בהנחות שמצטברות למאות ואף אלפי שקלים בשנה.

יו”ר תנועת ש”ס המשנה לראש העיר בועז ביטון, אשר משמש גם כיו”ר ועדת הנחות, ברך על היוזמה ואף פרסם השבוע את טבלת ההנחות החדשה כשירות לתושב. “מדובר בבשורה של ממש. אני רואה בכך מהלך חשוב ופעולה צודקת מאין כמותה.מדובר בהנחות למיעוטי היכולת מכלל המגזרים המתמודדים יום יום עם קשיים כלכליים ומצוקות. הטבלה מתחשבת יותר ומסייעת למשפחות אלה”.

שלומי דיין עוזר המשנה לראש העיר אומר: “כי ההנחות לשנת 2021 יכולים לסייע ולהשפיע על הפרויקט אותו יזם שר הפנים הרב אריה דרעי, שיאפשר למשפחות מוחלשות סיוע ברכישת מזון ומוצרי בסיס חיוניים לו הוקצו כ-700 מיליון שקלים”

כזכור משרד הפנים ובשיתוף עיריית חדרה, יעניק למשפחות מוחלשות ביטחון תזונתי ויחלק כרטיסים נטענים לאלפי משפחות זכאיות תושבי העיר חדרה. התקציב יוקצה למקבלי הנחה מעל 70% בתשלום הארנונה על פי מבחני הכנסה הקבועים בתקנות ולתושבים המקבלים גמלת השלמת הכנסה, בנוסף לקצבת זקנה, קצבת שארים, קצבת תלויים או נכות בשל פגיעה בעבודה עפ”י חוק הביטוח לאומי וזכאים ל-100% הנחה בתשלום הארנונה.

“משפחות שלא הצליחו לקבל את השוברים בשל אי קבלת ההנחה בשנת 2020, יכולים לנסות ואולי לקבל את ההנחה לשנת 2021, דבר שיגרום לקבלת תלושי המזון בהמשך השנה”.

ובתוך כך, הלשכה הנודדת לפניות הציבור של יו”ר תנועת ש”ס, המשנה לראש העיר בועז ביטון חוזרת לפעול בנושא הנחות בארנונה. בימים אלו נערכים לחידוש פרויקט “יורדים לשכונות” של קבלת קהל בשכונות ובקהילות. “אם קשה לכם להגיע אל המשנה לראש העיר, הוא כבר יגיע אליכם”. לדבריו:”בכל שנה ישנם אנשים שקשה להם להגיע לבנין העירייה ובשל כך הם נמנעים מלבוא ולקבל מענה. השנה במיוחד, כיוון שבניין העיריה סגור לקבלת קהל ציבור גדול מאד יוכל להיעזר בפרויקט שלנו כדי לקבל את ההנחה המגיעה לו. אנו נסתובב בכל העיר, בכל פעם בשכונה אחרת, תעקבו אחרי הפרסומים”.

חשוב להבהיר: ישנם 2 מסלולים לקבלת הנחה בארנונה, א.) הנחה המגיעה על פי חוק הכוללת מבחני הכנסה.ב.)  באמצעות ועדת הנחות –  “מחזיק שנגרמו לו או לבן משפחתו   הוצאות חריגות בשל טיפול רפואי חד פעמי או מתמשך או אירוע אשר הביא להרעה משמעותית בלתי צפויה במצבו החומרי”.

כחלק מהליך קבלת ההנחה חובה להביא את האישורים והטפסים הבאים:טופס בקשה לקבלת הנחה מתשלום ארנונה כללית לדירת מגורים.תלושי משכורת של 2 בני הזוג לחודשים  10-11-12 לשנת 2020 (או 12 תלושים לשנת 2020 למבקשים להימדד על פי ממוצע שנתי). אישורי קבלת גמלה\דמי אבטלה מביטוח לאומי לחודשים 10-11-12 לשנת 2020. במידה ואחד מבני הזוג לא עובדים, אישור מביטוח לאומי המאשר זאת (או אישור מעמד לא עובד או טופס לתקופות ביטוח). במידה ואחד מבני הזוג לומד – אישור לימודים לחודשים 10-11-12 לשנת 2020. וכן תדפיסי עו”ש בבנק לחודשים 10-11-12 לשנת 2020.

במידה של בקשה לועדת ההנחות, חובה לצרף אישורים רפואיים ואישורים המעידים על הוצאות חריגות או אישורים המעידים על הרעה במצב החומרי מאירוע בלתי צפוי.

השארת תגובה

;
גלילה לראש העמוד
small_c_popup.png

פרסום לעסק שלכם
כל עסק צריך
מבט מקומי

דילוג לתוכן