עדכונים חמים
עדכונים חמים
עלה לנוער

עלה לנוער

רון קלר נחשב לאחד המאמנים המוכשרים שצמחו בחדרה * איש חינוך, שתמיד נמצא שם בשביל המועדון * בעונה הבאה הוא יעמוד על הקווים כמאמן קבוצת הנוער בליגת העל וינסה לעמוד במשימת הישרדות לא פשוטה * בראיון מיוחד הוא מדבר על הקורונה, החזרה לשיגרה ומצהיר: “נועדתי לעבודה עם בני נוער. גם בכדורגל וגם בבית הספר”

רון קלר. עבורו זו הגשמת חלום

קלר עם שרון מימר. “האיש הנכון להוביל את חדרה”

צילומים: שלומי גבאי

הקורונה תפסה את רון קלר, עוזר המאמן בהפועל חדרה וסגן מנהל בית ספר עמל למדעים ואומנויות, לא מוכן. כמעט חודשיים אחרי שהחיים של כולנו נעצרו, עבור קלר, זו התקופה הארוכה ביותר בחייו שהוא למעשה יושב בבית בחוסר מעש. “אין תקופה בחיים שלא הייתי פעיל בה 24/7. תמיד הייתה לי עבודה והיה לי מה לעשות. משוגע כל הדבר הזה”, הוא אומר השבוע בראיון מיוחד ל”מבט מקומי”.

קלר, בן 46, נשוי לקרן ואב לרותם (שחקן בנוער של מכבי נתניה), עופרי (שוער בנערים הפועל חדרה) ודורון (רקדנית מוכשרת). הוא בן למשפחה חדרתית שורשית, מאמן כדורגל 24 שנים, אחד שהמשפט “עבר הכל בכדורגל” פשוט תפור עליו (“מהמאמנים הבודדים בארץ שעבד בכל הליגות והגילאים מכדורגל 7*7 ובכל השנתונים במחלקות הנוער ובכל ליגות הבוגרים מליגה ג’ ועד ליגת העל”.

איך אתה מתמודד עם הקורונה?

“בפעם הראשונה שהחיים המקצועיים נעצרו בשל הקורונה. במשך חודש וחצי אני נמצא בבית יחד עם הילדים, הרבה אי וודאות ודאגה לבריאותי ולבריאות בני משפחתי”.

עד כמה הכדורגל חסר?

“הכדורגל בפרט והשגרה בכלל חסרים מאוד. היינו בחלק האחרון של העונה בבוגרים לקראת הפלייאוף ובעיקר במחזורים האחרונים עם הנערים אחרי שניצחנו במשחק העונה את הפועל כפ”ס והכל נעצר”.

איך מתגברים?

“הביחד המשפחתי אחרי העשייה האינטנסיבית היומיומית גורמים לסיפוק רב והנאה בימי הסגר והבידוד הביתי”.

לפחות בבית הספר אתה חזרת…

“לשמחתי מצב התחלואה במדינה גורם לחזרה לשיגרה וכך גם ביה”ס. אין ספק שהמפגש עם התלמידים יהיה משמח ומעודד הן את המורים והן את התלמידים”.

יש לך הערכה מתי זה ייגמר?

“קשה להמר מתי סיפור הקורונה יהיה מאחורינו וללא ספק שעד שלא יהיה חיסון וטיפול תרופתי נחיה לצד הקורונה בתנאים מגבילים”.

בזכות הקורונה הקבוצה שלך, נערים א’, רשמה הישג ענק ועלתה לליגת העל.

“קבוצת נערים א’ עשתה צעד לעליה יומיים לפני הפסקת הפעילות הספורטיבית בניצחון במשחק העונה נגד הפועל כפ”ס. פתחנו פער שללא ספק היה מספיק לעלות גם אם הליגה הייתה ממשיכה”.

במועדון שלך לא ממש רוצים שהליגה תחזור…

“אני מבין שהמצב יצר בעיה כלכלית ואי וודאות בשל הקורונה ולכן במועדון שהבטיח מקצועית עונה נוספת בליגת העל היו רוצים שהליגה תופסק”.

אם תחזרו, איך זה ייראה מבחינתכם? הרי מזמן סיימתם את העונה.

“לא יהיה פשוט להכניס את השחקנים לכושר משחק בזמן קצר, אבל אין ספק שכולם יהיו נלהבים מחזרה לשיגרה ולסיים את העונה בצורה ספורטיבית, ללא ספק זה יהיה כחלק מההכנה לעונה הבאה”.

קלר הוא חלק מזעזוע שעברה מחלקת הנוער של הפועל חדרה בתקופה הזו. המנהל המקצועי בשנים האחרונות, ישראל צרפתי, עוזב ומפנה את מקומו לשרון זהביאן, שעבד עם קלר בצוותא בצוות האימון של הקבוצה הבוגרת. קלר מונה למאמן קבוצת הנוער, שנשארה בליגת העל בזכות הקורונה והפסקת הליגות, ובעונה הבאה תהיה לו משימה קשה מאוד.

“בעונה הבאה המשימה המקצועית תהיה קשה יותר כשיש 4 יורדות. אימנתי בעבר את קבוצת הנוער של הפועל חדרה ותמיד זה היה בליגה השנייה כך שזה אתגר חדש עבורי. את רוב השחקנים אימנתי ב-3 השנים האחרונות בנערים ואני מקווה שהחיבור הטוב שיש בינינו יקרין על ההצלחה גם בעונה הבאה”.

יש כבר תוכניות מקצועיות?

“אורן גולן ואני נמצאים בעיצומה של בניית קבוצת הנוער וביחד עם ירון שיש, העוזר שלי ושאול מנהל הקבוצה, כולנו נמצאים בבניית הסגל ובחיפוש שחקנים שיעמיקו את הסגל וישפרו את האיכות”.

הבוגרים לא יחסרו לך?

“אחרי שנתיים וחצי של עשייה מקצועית רבה בקבוצת הבוגרים החלטתי שמיציתי את עצמי. נהניתי מכל רגע והייתי שותף עם ניסו אביטן לעלייה היסטורית לליגת העל ולעונה מדהימה שהסתיימה בפליאוף עליון וחצי גמר גביע. השנה נהניתי מאוד לעבוד לצידו של שרון מימר ואין ספק שהוא האיש הנכון להוביל את הקבוצה בעונה הבאה”.

והתחנה הבאה היא מאמן הבוגרים?

“אחרי שטעמתי הכל בכדורגל אין ספק שמקומי נמצא בעבודה עם בני הנוער – הן בכדורגל והן בבית הספר”.

השארת תגובה

;
גלילה לראש העמוד
small_c_popup.png

פרסום לעסק שלכם
כל עסק צריך
מבט מקומי

דילוג לתוכן