עדכונים חמים
עדכונים חמים
תעלומת מיליון השקלים
הר המיליון

תעלומת מיליון השקלים

מי ניסה לעקוץ את עיריית חדרה במיליון שקלים?

 

“פרשת הר האסבסט” בחניון המיקס הולכת ומסתבכת * כפי שנחשף כאן, אסבסט לא היה, גם אשפה לא. מה שכן היה מטריד הרבה יותר: איך קורה שהחברה הכלכלית  קיבלה הצעות מחיר לפינוי קרקע בסכום של 1.8 מיליון שקלים, כשבפועל העירייה ביצעה את העבודות בסכום של 800,000 שקלים בלבד? * גורם בכיר בעירייה: “מישהו צריך לספק הרבה הסברים” * תגובת החברה הכלכלית: “העירייה החליטה, מסיבותיה הלגיטימיות לחלוטין, לצמצם את תכולת העבודה ולבחור הצעה אחרת”

מי ניסה לעקוץ את עיריית חדרה במיליון שקלים? השאלה הזו עולה מפרטים שהתגלו לאחרונה, בעקבות חשיפת פרשת “הר האסבסט” שהפיץ חבר המועצה טל אליהו.

אז כפי שהתברר ופורסם כאן בשבוע שעבר, אסבסט לא היה, אשפה לא הייתה, אבל מה כן היה? ניסיון לעקוץ את עיריית חדרה בסכום של מיליון שקלים, לכאורה.

—————————

הצטרפו לקבוצת העדכונים בזמן אמת  של חדרה  בוואטס אפ >>

https://chat.whatsapp.com/C9c7nTDRh7b9skSU4gZs1R

—————————

הסיפור במלואו: לפני כשנה, הקימה עיריית חדרה, באמצעות החברה הכלכלית, חניון חדש במתחם המיקס. כחלק מביצוע העבודות, נדרש לפנות קרקע מיותרת מהשטח ולצורך כך פנתה החברה הכלכלית לספקים וקיבלה הצעות מחיר בסכום של כ-1.8 מיליון שקלים עבור פינוי הקרקע בלבד! כל ההצעות שהוגשו, על ידי מספר קבלנים, היו סביב המחיר הנ”ל.

החברה הכלכלית העבירה את הנתונים לעירייה, אלא ששם היו כאלה שהרימו גבה נוכח המחיר. בעירייה החליטו לבקש הצעות מחיר בצורה עצמאית, ובמפתיע (או שלא??), הסכומים היו נמוכים בהרבה.

בפועל, העבודות בוצעו והסתיימו בשבוע שעבר, עבור סכום כולל של כ-800,000 שקלים!!! 800,000 שקלים בלבד, שהם מיליון שקלים פחות מהסכום המקורי שנדרשה העירייה לשלם לחברה הכלכלית תמורת ביצוע העבודות!

כעת נותר רק לדמיין מה קורה בפרויקטים הרבים האחרים עליהם אחראית החברה הכלכלית, והאם גם בהם ניתן היה לקבל הצעות מחיר נמוכות בהרבה, מה שהיה חוסך מיליונים רבים מהקופה הציבורית.

גורם בכיר בעיריית חדרה ציין השבוע: “מישהו צריך לספק הרבה הסברים. לא יעלה על הדעת פער מחירים כל כך גדול. או שיש כאן רשלנות פושעת, או שלא ברור מה קורה פה”.

החברה הכלכלית נמסר בתגובה: “החברה הכלכלית נתבקשה על ידי העירייה לבחון הצעות מחיר לפינוי העפר מאתר חניון המיקס. מבין כמה הצעות שהעבירה החברה הכלכלית לעירייה, ההצעה הטובה ביותר עמדה על 949,000 ש”ח. העירייה החליטה, מסיבותיה הלגיטימיות לחלוטין, לצמצם את תכולת העבודה ולבחור הצעה אחרת. החברה הכלכלית מהווה זרוע ביצועית לעירייה וכמו תמיד עובדת עם כל הגורמים העירוניים בשיתוף פעולה מלא ופורה”.

 

השארת תגובה

;
גלילה לראש העמוד
small_c_popup.png

פרסום לעסק שלכם
כל עסק צריך
מבט מקומי

דילוג לתוכן