עדכונים חמים
עדכונים חמים
שודדים חסרי לב
בית העלמין הצבאי בחדרה. צילום: אתר יזכור
בית העלמין הצבאי בחדרה. צילום: אתר יזכור

שודדים חסרי לב

תופעה מכוערת ומרגיזה בבית העלמין הצבאי בחדרה: מישהו מחבל במצבות וגונב מזכרות בעלות ערך רגשי רב, וכן עציצים וחפצים שהביאו הורים שכולים לקברי בניהם. סגן ראש העיר טל אליהו נחלץ לעזרת המשפחות הכאובות 

בית העלמין הצבאי בחדרה. צילום: אתר יזכור
בית העלמין הצבאי בחדרה. צילום: אתר יזכור

כאילו לא די בשכול ובאובדן שחווים הורי חיילים שנפלו במהלך שירותם הצבאי, לאחרונה התווספה מועקה חדשה לחייהם: חפצים ומזכרות נגנבים ממצבות יקיריהם, עציצים ופרחים נתלשים ונעקרים. המקרה האחרון היה ביום שישי האחרון. “הגענו לבית העלמין וגילינו שחפצים נעלמו,” סיפרו כמה הורים שכולים. “אתם לא מבינים כמה דברים נגנבו.” לטענתם, מדובר במעשה שיטתי, שכן כל ההורים השכולים מתלוננים כי נלקחו חפצים בעלי ערך סנטימנטלי ורגיש שאין לו תחליף.

“זה מאוד קשה לנו,” סיפר אחד ההורים. “לצערי, זה כבר קרה בעבר לא מעט פעמים, כולל פעם אחת שהגשנו תלונה במשטרה כשגנבו ממש את כל הדברים. אז ממש כעסתי.”

הוריו של עומרי שחר אינם היחידים. חפצים נלקחו גם מקברים נוספים. “זה קורה מפעם לפעם,” מספרים ההורים “זה קרה ביום שישי האחרון וקרה גם לפני שבועות אחדים, לפני שנה וחצי ולפני שנתיים ושלוש. במשך שמונה שנים כבר קרו 9–10 מקרים כאלה. אנחנו קונים מזכרות ושמים על הקבר, ומישהו גונב ומעלים אותן. לכל דבר כזה יש עבורנו ערך סנטימנטלי שמלווה בכאב לב, ואנחנו משקיעים מחשבה, כאילו אנחנו קונים לילדים שלנו שלא נמצאים בחיים. פשוט עצוב שזה נגנב. אתה מטפח ודואג וזה פשוט חוזר על עצמו שוב ושוב.”

“זה כואב וצובט בלב כשאתה בא ורואה שחסר,” מוסיפים ההורים. “זה נורא ואיום. מה יעשה הגנב עם נר הנשמה שלקח?”

אם שכולה אחרת שמכינה עבודות מחרס לזכר יקירה שנפל, התקשתה להבין למה לגנוב ולשדוד מהקברים בצורה כזאת גסה וחסרת רגשות.

“זה נשמע כמו סרט אימה,” אמרו משפחות שכולות ל’מבט מקומי’. “איזה אדם מסוגל להיכנס לבית קברות צבאי ולגנוב כד או עציץ או פרח? פשוט נטרפה דעתם של האנשים”.

למצוקתם של ההורים נענה סגן ראש העיר טל אליהו, שכאב את כאבם על הגניבות ועל הצער שנגרם להם. לאחר פגישה ביניהם הורה לגבש מיד הצעה לסדר שבעקבותיה תתאפשר התקנת מצלמות שיהיו מקושרות ישירות למוקד העירוני, שם יוכלו לצפות במתרחש בזמן אמת.

“אני רואה בחומרה כל מעשה ונדליזם, גניבה וביזוי זכר הנופלים,” מסר אליהו. “הגשתי הצעה לסדר להתקנת מצלמות אשר יהיו מחוברות למוקד העירוני וימנעו מקרים מכוערים כאלה. העירייה תמשיך לתמוך בהורים השכולים ולדאוג להם.” 

 

הגיש הצעה לסדר למנוע את התופעה. סגן ראש העיר טל אליהו
הגיש הצעה לסדר למנוע את התופעה. סגן ראש העיר טל אליהו

השארת תגובה

;
גלילה לראש העמוד
small_c_popup.png

פרסום לעסק שלכם
כל עסק צריך
מבט מקומי

דילוג לתוכן