עדכונים חמים
עדכונים חמים
ראשי ש”ס בביקור במוסדות חב”ד בחדרה

ראשי ש”ס בביקור במוסדות חב”ד בחדרה

מתגייסים לבחירות

חבר הכנסת יעקב מרגי מש”ס נפגש השבוע בחדרה עם רבנים וראשי תנועת חב”ד. לביקור התלוו יו”ר תנועת ש”ס וחבר מועצת העיר בועז ביטון, וחבר המועצה משה אלמליח

לקראת הבחירות שהוגדרו כבר מזמן כקריטיות, בתנועת ש”ס החליטו לצאת לשטח החב”די כדי לגייס את תמיכת חסידות חב”ד, בניסיון למנוע את הפלת גוש הימין. לצורך כך אף הקימו בש”ס מטה מיוחד שיעסוק במגזר החב”די.

ההחלטה התקבלה בש”ס בעקבות המצב בציונות הדתית: בבחירות האחרונות הצביעו לא מעט חסידי חב”ד למפלגת עוצמה יהודית, קולות שירדו לטמיון לאחר שהמפלגה לא הצליחה לעבור את אחוז החסימה.

כעת פועלים בש”ס למנוע את ההצבעה החרדית לעוצמה יהודית ולמקסם את הקולות לתנועה – זאת לאחר שש”ס הצליחה לעצב עצמה בצד הימני של המפה הפוליטית – כך שהמסר של המטה יהיה רשימה ימנית מובהקת עם זהות חרדית תורנית.

בפגישה שהתקיימה עם הרב יוחנן בוטמן מנכ”ל בית חב”ד בחדרה, והרב יוסי וקסלשטיין סמנכ”ל מוסדות חב”ד בחדרה, נדונו נושאים הקשורים למוסדות החינוך של חב”ד בחדרה.

חה”כ יעקב מרגי אמר: “תנועת ש”ס מחויבת לסייע לצרכים של קהילות חב”ד וילדי השלוחים, בהעמדת פתרונות חינוכיים בהתאם לקשיים. ישנם הליכים שידרשו שינויי חקיקה, אולם מיד עם כינון הממשלה הבאה נכנס שולחן עגול על מנת להציג מודל אחיד במטרה למצוא הגדרה למערכת החינוך החבדי”ת בכל רצף הגיל, לרבות קשיים עתידיים במערכת ההשכלה הגבוהה.”

לאחר מכן אמר הרב יוחנן בוטמן מנכ”ל חב”ד בחדרה: “אנחנו משוחררים מכל חוב לאגודה אחרת, יש לנו נוכחות של מוסדות וצרכים. אנחנו נייצר קשר עם מי שידאג לצרכים שלנו, השר דרעי היה כאן לפני מספר שנים וראה בעיני רוחו כי בחדרה תקום קריה של חב”ד. אנחנו שלוחים של הרבי, שכל מטרתו הייתה להביא את קול היהדות לכל מקום. אנחנו נהיה מחויבים למי שידאג ויפעל עבורנו.”

בסיום הפגישה סיירה המשלחת בתלמוד תורה חב”ד ברחוב הרב קוק בחדרה. חה”כ יעקב מרגי התקבל בשירת “א-לי אתה ואודך”, בבית הכנסת בבית הספר ע”י מאות מתלמידי הכיתות הגבוהות, במעמד רב הקהילה הרב יוחנן בוטמן ויו”ר סיעת ש”ס בחדרה הרב בועז ביטון. בהמשך דיבר הרב מרגי לפני התלמידים ובירך אותם שימשיכו לגדול ולפרוח בתורה וביראת שמיים, בדרך העולה ובמסילת תנועת חב”ד הקדושה.

לאחר מכן התקיימה פגישה יחד עם כל שלוחי חב”ד מהאזור וביניהם שליחי חב”ד בצרופה, חריש, קציר, אליכין, בית יצחק ופרדס חנה – כרכור.

בפגישה הציגו השלוחים בפני חבר הכנסת מרגי את הקשיים בשיבוץ ילדי השלוחים למוסדות חינוך במוסדות חב”ד והקשיים עמם מתמודדים השלוחים כהורים לילדים המוגדרים “תלמידי חוץ”, אשר זו בעיה הנוגעת ברוחב של השליחים בכל רחבי הארץ.

השארת תגובה

;
גלילה לראש העמוד
small_c_popup.png

פרסום לעסק שלכם
כל עסק צריך
מבט מקומי

דילוג לתוכן