עדכונים חמים
עדכונים חמים
“פרשת האסבסט” חניון מתחם מיקס חדרה
זהירות אסבסט

“פרשת האסבסט” חניון מתחם מיקס חדרה

ההר הוליד עכבר

 

כזכור, חבר המועצה טל אליהו טען כי בצמוד לחניון החדש במתחם מיקס יש אסבסט. השבוע הגיע למקום נציג המשרד להגנת הסביבה שקבע חד משמעית כי מדובר בטענה חסרת בסיס לחלוטין

חשיפה! הניסיון ל”תפור תיק” לעיריית חדרה ולעומדים בראשה, נכשל. כך התברר השבוע, לאחר שבמשרד להגנת הסביבה והסיירת הירוקה קבעו חד משמעית, כי אין כל סממנים וחששות לקיום של אסבסט בשטח הצמוד לחניון החדש, במתחם המיקס.

לפני כחודש וחצי, במהלך ישיבת מועצת העיר, טען חבר המועצה טל אליהו, כי: “בסיום עבודות סלילת חנייה במתחם המיקס, הועברה כמות אשפה הכוללת אסבסט….לגבעה הנמצאת בחלק המערבי של חניית המתחם”. עוד טען חבר המועצה אליהו: “יש לבצע בקרת נזקים לאור ריבוי האסבסט במקום”.

השבוע הגיע למקום חבר המועצה אליהו מלווה בעבד מחמיד מהמשרד להגנת הסביבה, על מנת שהאחרון יקבע כי במקום יש אסבסט. אולם, המציאות במקום הוכיחה אחרת.

“עבד היה בהלם  מוחלט. הוא לא הבין בכלל למה טל קרא לו”, מספר גורם שהיה במקום, והוסיף: “הוא בדק את השטח וצילם את המקום וקבע חד משמעית שאין אסבסט. הוא לא הבין בכלל מדוע מפנים את האדמה מהשטח. מהר מאוד התברר כי הניסיון של טל אליהו לתפור תיק לעירייה, כשל כישלון נחרץ ולמעשה היה מיותר, כי כבר בישיבת המועצה נאמר לו מפורשות על ידי מנכ”ל החברה הכלכלית, כי אין אסבסט בשטח”.

גורם בכיר במשרד להגנת הסביבה הוסיף השבוע: “זה פשוט לא ייאמן מה יכול בן אדם לנסות לעשות מכלום ושום דבר. כנראה שהיום קל מאוד לייצר כותרות מפייק ניוז או כביכול העלאת נושא ציבורי, לדיון במועצת העיר. צריך להבין שבמידה וחלילה היה אסבסט בשטח, היה מדובר באירוע חמור מאוד, עם השלכות מרחיקות לכת”.

—————————-

הצטרפו לקבוצת העדכונים בזמן אמת  של חדרה  בוואטס אפ >>

https://chat.whatsapp.com/C9c7nTDRh7b9skSU4gZs1R

—————————-

גם בעיריית חדרה לא נשארו אדישים לפרשה: “כנראה ששופטת בית משפט השלום, השופטת רקפת סגל מוהר, לא טעתה כשקבעה כי חבר המועצה אליהו מבטיח הבטחות שווא לתושבים ומספר סיפורים המנותקים מהמציאות. זה התחיל בדרמה בישיבת מועצת העיר אל מול המצלמות, עם קביעת עובדה לכאורה, שיש בשטח אסבסט ונגמר בכלום ושום דבר. יתרה מזאת, הפרשה הזאת עוד יותר סבוכה ותתברר בקרוב מאוד, וכך גם מעורבותו לכאורה של חבר המועצה אליהו”.

מעיריית חדרה נמסר בתגובה: “לנו היה ברור מלכתחילה שבשטח אין אסבסט ואין שום סיבה להפחיד תושבים. אבל כנראה שאצל הסגן שהודח, הכל כשר”.

השארת תגובה

;
גלילה לראש העמוד
small_c_popup.png

פרסום לעסק שלכם
כל עסק צריך
מבט מקומי

דילוג לתוכן