עדכונים חמים
עדכונים חמים
על פי פיקוד העורף, רשויות בארץ לומדות מחדרה להיאבק בקורונה
הערכת מצב בעירייה

על פי פיקוד העורף, רשויות בארץ לומדות מחדרה להיאבק בקורונה

דוגמה להתמודדות נכונה

ראש העירייה צביקה גנדלמן מכנס הערכות מצב תכופות בנושא ההתמודדות עם התפשטות הקורונה, בהשתתפות מנכ”ל העירייה, יו”ר מנהל חברה וקהילה, מנהלי אגפים בתחומי ביטחון, אכיפה ורווחה, וכן נציג של פיקוד העורף, על מנת לשפר את מדרג התחלואה בעיר.

ראש העיר עדכן כי אם עד היום נאלצה העירייה להתמודד עם נתוני העיר כולה, כיום יש בידיה מסד נתונים מפורט ברמת שכונה ורחוב, שנבנה בשיתוף פיקוד העורף ומשרד הבריאות, מה שמאפשר למקד את דפוסי הפעולה לצמצום ההתפשטות ושיפור רמת התחלואה.

צעדי האכיפה והמניעה מתמקדים במקומות שבהם רמת התחלואה גבוהה מיתר שכונות העיר, ובהם תבצע העירייה ביחד עם יחידות האכיפה – פיקוד העורף ומשטרה – פעולות נקודתיות בהתאם למאפייני המקום, החל בהסברה ממוקדת בשפות שונות, אכיפת הנחיות, איתור נקודות מפגש שכונתיות, סגירת מתקנים שבהם יש התקהלויות ופעולות נוספות, שכולן נועדו לצמצם את התפשטות נגיף הקורונה.

ראש העיר הנחה את הנוכחים לגבש מארזי פעולה ייחודיים לשכונות שבהן מסתמן אחוז תחלואה גבוה יחסית לשכונות אחרות, ולפעול בהן במהירות.

עוד אמר ראש העיר כי הכוונה לצמצם את התפשטות הנגיף ולשפר את רמת התחלואה, בין היתר כדי שיתאפשר לפתוח את שנת הלימודים כסדרה.

נציג פיקוד העורף, ראש היקל”ר סא”ל מיכה מגידש, שהשתתף בישיבה שיבח את התנהלות העירייה למניעת התפשטות הנגיף. לדבריו, פונות אליו רשויות רבות כדי לקבל הנחיות פעולה להתמודדות עם הנגיף, והוא מעביר להן את דגם העבודה שגובש בעיריית לאיתור וטיפול בתושבים מבודדים או מאומתים, כך שהרשויות לומדות מחדרה ופועלות גם הן על-פי הדגם החדרתי.

בנוסף ציין כי הסרטונים שמעלה ראש העיר בקביעות, יעילים כחלק ממערך ההסברה העירוני ומשמשים כאמצעי יעיל לעדכון והעברת מידע שוטף לתושבים.

 

השארת תגובה

;
גלילה לראש העמוד
small_c_popup.png

פרסום לעסק שלכם
כל עסק צריך
מבט מקומי

דילוג לתוכן