עדכונים חמים
עדכונים חמים
עומדים בלחץ

עומדים בלחץ

לראשונה במועצה: תוכנית חומש להסדרת לחצי המים במושבה

מחלקת המים של המועצה המקומית פרדס חנה-כרכור החלה בתוכנית חומש להסדרת לחצי המים במושבה. המיפוי נערך בימים אלו והדיווח ושיתוף הפעולה של התושבים חשוב !

בתוך כך המועצה פרסמה קול קורא לתושבי המושבה ובו נכתב:

“תושבים הנתקלים בלחץ מים נמוך לאורך זמן בביתם מתבקשים לעדכן את מוקד 106 או בטלפון הישיר : 04-6271227 בהתאם לתוצאות המיפוי, מחלקת המים תחל בתוכנית רב שנתית, שתתפרס על פני חמש שנים, להסדרת הלחצים.”

מחלקת המים והביוב בפרדס חנה-כרכור אחראית לתחזוקת תשתיות המים והביוב במועצה והינה ספק המים של המושבה פרדס חנה-כרכור. תשתיות המים והביוב במועצה המקומית כוללים כ-300 ק”מ של קווים, חמש תחנות שאיבה לביוב, שתי בריכות מים וקידוח פרטי המשמש למי שתייה בנוסף למים המסופקים מחברת “מקורות”.

המחלקה עוסקת במתן חיבורי מים וביוב חדשים לנכסים אל התשתיות הקיימות, במתן היתרים לתוכניות סניטריות, בתכנון וביצוע תשתיות חדשות ברחובות ובשכונות, בהכנסת טכנולוגיות חדשות בתחום המים והביוב כדוגמת קריאה מרחוק של מדי מים, בקרת מפלס ביוב בשוחות ובעתיד גם ניטור רציף של פרמטרים של איכות ולחץ המים במושבה.

השבוע ציינה מנהלת מחלקת המים רויטל ג’זואה לבנת כי בימים אלו החלה כאמור תוכנית החומש הייחודית להסדרת לחצי המים המבקשת להעלות את המוקדים בהם לחץ המים בבתים נמוך או גבוה באופן מתמשך, וזאת על מנת לתת מענה שיטיב את איכות החיים של התושבים ויאפשר טיפול הולם בתשתית המים.

מיפוי הלחצים בעזרת המידע שנאסף בימים אלו מהתושבים יאפשר מתן פתרון נקודתי או נרחב (לדוגמה שכונה) שידרוש תכנון רב שנתי לשינוי בתשתיות כחלק מתוכנית האב למים. “אני מודה לכל תושב ותושבת שלוקחים חלק במיפוי,” סיכמה בדבריה.

הגר פרי יגור, ראש המועצה המקומית פרדס חנה-כרכור, “תוכנית החומש להסדרת לחצי המים תייצר עבורנו תמונת מצב עדכנית על פיה נתכנן ונטפל פרטנית בכל נקודה בה קיימת בעיה בלחצי המים ובכך ניטיב את איכות חיי התושבים שלנו. אני מודה למנהלת מחלקת המים רויטל ג’זואה לבנת ולמחלקת המים על הובלת התוכנית ויישומה בשטח.”

 

השארת תגובה

;
גלילה לראש העמוד
small_c_popup.png

פרסום לעסק שלכם
כל עסק צריך
מבט מקומי

דילוג לתוכן