עדכונים חמים
עדכונים חמים
מעון יום שיקומי לילדים עם מוגבלות ייבנה בחדרה
חזון שמתגשם. גנדלמן והיימברג

מעון יום שיקומי לילדים עם מוגבלות ייבנה בחדרה

“חלום הופך למציאות”

עיריית חדרה התבשרה כי ועדת הבחירה של הקול הקורא לבניית מעונות יום שיקומיים, אישרה את בקשתה לתמיכת המשרד בבנייה חדשה של מעון יום שיקומי לפעוטות עם מוגבלות, הזכאים להשמה במעון יום שיקומי מכוח חוק מעונות יום שיקומיים.

עיריית חדרה נבחרה בין שש רשויות שבהן יתוקצב מעון שיקומי, לאחר שעמדה בקריטריונים, ובפרט נוכח העובדה שמרבית הפעוטות של הרשות הזכאים למעון יום שיקומי, מוסעים כיום לרשויות מקומיות אחרות.

במסגרת בחירת הוועדה בעיריית חדרה, אושרה בנייה חדשה של מעון יום שיקומי שיכלול ארבע כיתות, כאשר בכל כיתה 10 פעוטות. סכום התמיכה המקסימלי של המשרד הוא 6.3 מיליון שקלים. סכום הסיוע יועבר לעירייה בהתאם לשלבי ההתקדמות של התכנון והבנייה.

במשרד העבודה, הרווחה והשירותים החברתיים מסבירים כי מספר הפעוטות הזכאים על פי חוק למעון יום שיקומי, ובפרט פעוטות עם אוטיזם, הולך וגדל משנה לשנה, ונוצר מחסור במקומות הולמים. לשם כך מעוניין המשרד להעמיד סיוע כספי לצורך בניית מעונות יום שיקומיים במקומות שבהם יש צורך, וזאת במטרה לשפר את איכות החיים של פעוטות עם מוגבלות, באמצעות יצירת תשתיות טיפוליות רחבות ומותאמות לצרכים.

עוד צוין כי לקול קורא המעמיד סיוע של עד שישה מעונות בשש רשויות שונות, ניגשו מספר שיא של 33 רשויות מקומיות שביקשו להקים בתחומן מעון יום שיקומי. עיריית חדרה, כאמור, נבחרה בין שש הרשויות.

את הבקשה בשם עיריית חדרה הגישה מנהלת אגף הרווחה בעירייה זיוה היימברג בסיוע חשבת המחלקה לשירותים חברתיים מורן לאון, שלא הסתירו את ההתרגשות למשמע הבשורה. לדברי זיוה היימברג, “אני שמחה ונרגשת על האישור לבניית מעון יום שיקומי ועל התמיכה של 6.3 מיליון שקלים. מבחינתי זה חלום שהופך למציאות.”

עם קבלת הידיעה על אישור הבקשה אמר ראש העיר צביקה גנדלמן: “החזון מתממש. כבר לפני שנים התחייבתי שעיריית חדרה תקים מעון שיקומי שכל כך חשוב בעיר, והיום אנחנו מתבשרים שהחזון הופך למציאות. עיריית חדרה מצידה תתקצב את הפרויקט בסכום של למעלה משני מיליון שקלים שיתווספו לתקציב שאושר להקמת המעון.”

 

 

השארת תגובה

;
גלילה לראש העמוד
small_c_popup.png

פרסום לעסק שלכם
כל עסק צריך
מבט מקומי

דילוג לתוכן