עדכונים חמים
עדכונים חמים
מי שמזהם – משלם
תיעוד ההשלכות צילום - המשרד להגנת הסביבה

מי שמזהם – משלם

בית משפט השלום בחיפה גזר על מפעל בטון ומפעיליו קנסות ותקופת מאסר על תנאי, בגין עבירות של השלכת פסולת בניין

תיעוד ההשלכות צילום – המשרד להגנת הסביבה

בעקבות חקירה שביצעה המשטרה הירוקה של המשרד להגנת הסביבה וכתב אישום שהגישה, גזר בית משפט השלום בחיפה קנסות כספיים בסכום מצטבר של 200 אלף שקל שקלים ותקופת מאסר על תנאי על מפעל “בטון מואסי” באום אל פאחם ומפעיליו, אשר הורשעו במספר עבירות של איסור לכלוך והשלכת פסולת בניין – לפי חוק שמירת הניקיון.

כתב האישום הוגש בעקבות חקירה שניהלה המשטרה הירוקה, לאחר שמפקחיה תיעדו, בשני מועדים שונים, משאית ושופל של המפעל משליכים פסולת בניין בשטחים פתוחים – בניגוד לחוק.

במעמד גזר הדין אמר השופט ד”ר זאיד פלאח, “במעשיהם פגעו הנאשמים בזכות לחיים בסביבה נקייה, ומידת הפגיעה היא חמורה.” במתן גזר הדין בית המשפט לקח בחשבון את עברה הפלילי הקודם של החברה, אשר לא נרתעה מלשוב ולבצע עבירות.

בית המשפט גזר את העונשים הבאים:

  • על החברה הוטל קנס בסך 150 אלף שקל והתחייבות בסך 300 אלף שקל להימנע במשך שלוש שנים מהעבירות בהן הורשעה.
  • על מנהל התפעול הוטל קנס בסך 40 אלף שקל או 120 ימי מאסר תמורתו, והתחייבות בסך 80 אלף שקל להימנע במשך שלוש שנים מביצוע עבירה ושלושה חודשי מאסר על תנאי והתנאי שלא לעבור משך שלוש שנים על העבירות בהן הורשע.
  • על הנהג הוטל קנס בסך 10,000 שקל או 40 ימי מאסר תמורתו והתחייבות כספית בסך 20 אלף שקל להימנע מעבירה במשך שלוש שנים, שלושה חודשי פסילה על תנאי מלהחזיק ברישיון נהיגה, והתנאי הוא שלא לעבור את העבירות בהן הורשע במשך שלוש שנים.

המשרד להגנת הסביבה רואה בחומרה כל עבריינות סביבתית, וימשיך לפעול בנחישות לצורך צמצום התופעה ושיפור איכות החיים של האוכלוסייה במדינת ישראל.

השארת תגובה

;
גלילה לראש העמוד
small_c_popup.png

פרסום לעסק שלכם
כל עסק צריך
מבט מקומי

דילוג לתוכן