עדכונים חמים
עדכונים חמים
ליל הסדר הוא זמן של ‘איחוד משפחות’
מאמר זוגיות לפסח

ליל הסדר הוא זמן של ‘איחוד משפחות’

שבקלות יכול להפוך מ’איחוד משפחות’ ל’פירוד משפחות’

 

מגרש בית – מגרש חוץ

ליל הסדר הוא זמן של ‘איחוד משפחות’. הייתי צריך לכתוב את המאמר השבועי בנושא אחר, מוקדם יותר לנושא שאכתוב עליו השבוע – איפה נעשה פסח אצל ההורים שלי או אצל ההורים שלך. אבל בשלב הזה שהעיתון כבר יגיע לידיכם, השאלה הזאת כבר לא תהיה רלוונטית. ולכן, החלטתי לכתוב השנה על השלב הבא, של האירוח בפועל, שבקלות יכול להפוך מ’איחוד משפחות’ ל’פירוד משפחות’. זהו השלב שבו אתם בתור זוג מתארחים אצל ההורים שלו או שלה, אירוע שבו משתתפים הרבה אנשים עם הרבה דעות, ומה לעשות… שם לכל אחד יש מה לומר – בדרך כלל!

אינני יודע מה המצב של הקשר שלכם עם ההורים של בני הזוג שלכם, אבל אפתח ואומר שעשו כל שביכולתכם שלא לבוא בידיים ריקות. נרצה או לא נרצה, מתנה מקרבת לבבות, והיא תעזור לכם לפתוח  את המפגש ברגל ימין. בדרך כלל המתנות שהאישה תביא להורים של בעלה בתחילת המפגש, יעשו פחות אפקט מהמתנה לחג שמביא הגבר להורי אשתו – בעיקר לחמותו! וחשוב שאתה תיתן לה את המתנה בעצמך ולא תשתמש בבת הזוג בתור שליחה שלך.

זמן של מפגשים משפחתיים, בפרט אלו שמתרחשים לאחר הרבה זמן שלא ישבתם לאכול כולכם יחד, יכול להיות בהחלט זמן של שיתוף חוויות, לספר מה עשיתם בזמן הזה שלא התראיתם כל התקופה הזאת, אך הוא יכול גם לפעמים להיות הזמן הטוב ביותר כדי לשחרר קיטור…

_____________

הצטרפו לקבוצת העדכונים בזמן אמת  של חדרה  בוואטס אפ >>

https://chat.whatsapp.com/C9c7nTDRh7b9skSU4gZs1R

___________

כשלהורים יש בלב על החתנים או הכלות של ילדיהם, כלומר עליכם, בפרט אם מראש אתם לא באתם להם בטוב בכך שילדיהם בחרו בכם בתור בני זוג, אז לפעמים אותם הורים לצערי מחכים לשעת הכושר לומר את אשר על ליבם והם בקלות יכולים להרוס לכם את החג.

כשאתם יודעים מראש שיש מתח באוויר בין ההורים שלכם לבני הזוג שלכם – כדאי מראש שתשתדלו לשבת זה לצד זו בשולחן הסועדים. צעד כזה יעזור לכם לתקשר בזמן אמת, או להגיב במגע תומך.

עליכם לזכור כלל ברזל! כשבן הזוג שלכם שבמגרש החוץ ‘מותקף’ או נתון לביקורת על ידי ההורים שלכם, הוא חייב לדעת שאתם שם לצידו! לא משנה באיזו טקטיקה תשתמשו, בן הזוג חייב להרגיש את התמיכה שלכם. לפעמים קריצה או מבט שלכם לבת הזוג תספיק, לפעמים תצטרכו לעצור את כדור השלג במשפט: “אמא, די עם הדיבורים האלה, זה לא מתאים עכשיו”. לפעמים תצטרכו לגלות אהבה מוחצנת ולשים את היד על הרגל של בת הזוג, מתחת לשולחן בלי שאף אחד רואה, שמעבירה מסר: “אני איתך, אל תדאגי”. יד על הכתף גם יכולה לעזור מאד, אך לפעמים היא עלולה לעשות בעיות, כי מדובר כאן על אמירה מוחצנת הבוחרת צד – שמשמעותה, אני איתה ולא איתכם. לאמיצים שביניכם…

הזהרו מאד שלא תנקטו עמדה של ‘בגידה’ בבן הזוג, על ידי חבירה להורים שלכם המעבירים ביקורת או פוגעים בבן הזוג שלכם. משפטים כמו: “אמרתי לה, אבל היא לא מבינה”, “זה יעבור לה מתישהו”, יעשו לכם נזק שיהיה לכם קשה לתקן אותו. גם אם תשתקו כשהאמא שלכם למשל, הטיחה בבת הזוג שלכם ביקורות או אפילו ‘עקיצות’ על המראה שלה, על האימהות שלה, או על מה בא לה לאכול, אתם עלולים לקבל על הראש מבת הזוג שלכם כשתגיעו הביתה – שמעת את אמא שלך אומרת עלי כאלה דברים ואתה שותק?!

תופעה מצויה מאד היא תופעת ההורים המתערבים, הרואים בזוג או בבן או הבת שלהם עדיין את ילדיהם הקטנים הזקוקים לעצתם והכוונתם. והדבר בא לידי ביטוי בצורך פנימי ומרגיז של ההורים לנדנד וללחוץ, להשמיע את דעתם ולשטוף את המח לבני הזוג יחד או לבנם בנפרד לגבי דעתם בנושאים מגוונים הקשורים לחייכם הפרטים.

“אתם חייבים לעבור דירה”, “בעלך חייב לעזוב את העבודה”, “מתי כבר תעשו ילדים”, “אתם מפנקים את הילדים שלכם יותר מדי”, “ממש לא מוצאי חן בעיננו ש…”, אלו רק דוגמאות של הורים שחושבים שהם מבינים הכל.

אין ברירה. ברגע שההורים מתחילים להפעיל עליכם לחץ של התערבות עליכם ‘לנער’ אותם בעדינות ולשדר להם חד משמעית: “תודה על העצה, אבל אנחנו ילדים גדולים שיודעים להסתדר לבד, ובנידון המדובר אנחנו חושבים אחרת”. מאד חשוב שכשאתם כבר חשופים לשיחה שכזאת עם  ההורים של אחד הצדדים, שאת המשפט הסוגר הזה שכתבנו לעיל יאמרו דווקא הבן או הבת של אותם ההורים ולא החתן או הכלה שלהם. הדבר האחרון שאנחנו רוצים זה שההורים יחשבו או ירגישו או ידמיינו שהחתן או הכלה לא סופרים את דעתם. ועם הערת ילדיהם הביולוגים הם כבר יסתדרו…

פשוט שיתקו, ותנו לאשה או לבעל (בנם של אותם ההורים) לעשות את ה’עבודה השחורה’. כמובן שאם לא תהיה הבנה והסכמה ביניכם שהתערבות הורים הינה דבר בעייתי לקשר שלכם, אז כל המבצע הזה לא יצליח.

המסר המיועד להורים לקראת החג הינו מסר נוקב: עזבו את בני הזוג ואת החתן או הכלה שלכם בשקט! אל תעירו הערות ותתחשבו בהם, הם אלה שמגיעים למגרש החוץ. אם באתם לשולחן הסדר כדי לעשות בלגן ולריב, היכן סופסוף תהנו ממפגש משפחתי לעזאזל?!

השארת תגובה

;
גלילה לראש העמוד
small_c_popup.png

פרסום לעסק שלכם
כל עסק צריך
מבט מקומי

דילוג לתוכן