עדכונים חמים
עדכונים חמים
יותר מקרי גירושין, יותר אלימות במשפחה
אגף הרווחה עיריית חדרה

יותר מקרי גירושין, יותר אלימות במשפחה

הצד השני של הקורונה

 

 

המספרים העגומים שעולים מנתוני אגף הרווחה של עיריית חדרה בשנה האחרונה

שנת 2020 הייתה שנה מאתגרת במיוחד בתחומים רבים, ובהם גם בתחום הבינאישי ובמיוחד היחסים במשפחה וריבוי עימותים שהובילו בין היתר למקרי אלימות במשפחה ולגירושין.

מנתוני אגף הרווחה של עיריית חדרה ניתן לזהות עלייה בעצימות העימות ההורי, אשר הביאה לפניות רבות לבתי המשפט.

על-פי הנתונים, 158 משפחות שהחלו בשנת 2020 בתהליכי גירושין ופרידה, הופנו על-ידי בתי המשפט להתערבות עו”ס לעניין סדרי דין, לעומת 129 משפחות בשנת 2019. 485 תסקירי גירושין נכתבו בשנת 2020, שהם 3 תסקירים בממוצע עבור משפחה, לעומת 256 תסקירים בשנת 2019.

—————————

הצטרפו לקבוצת העדכונים בזמן אמת  של חדרה  בוואטס אפ >>

https://chat.whatsapp.com/C9c7nTDRh7b9skSU4gZs1R

—————————

ב-88 מהמקרים, למעלה ממחצית, היה צורך גם בהתערבות עו”ס עקב דיווחים על חשד לפגיעה בילדים בתוך המשפחות.

עינב כצמן ופרחיה ביטון-הראל, מנהלות מחלקות פרט ומשפחה באגף, ציינו שהאתגר המשמעותי בתקופת הקורונה בתחום זה, הינו התמודדות משפחות בתהליכי גירושין עם ניהול זמני השהות של הילדים המשותפים עם כל אחד מההורים, העברת הילדים בין הבתים וקיום מפגשים מפוקחים, כל זאת תוך יישום הפרקטיקות המניעתיות של ריחוק חברתי ותוך שמירה על בטחונם הפיזי ועל רווחתם הנפשית של הילדים.

המעורבות של עובדים סוציאליים במשפחה הינה על בסיס צו מערכאה משפטית בלבד. תפקידו של עובד סוציאלי לעניין סדרי דין הינו לבצע הערכה מקצועית בסוגיות הורות, בטובתם של קטינים ובדילמות הקשורות להגנה על קורבנות אלימות במשפחה והערכה בעניינם של אנשים הזקוקים להגנה באמצעות אפוטרופוס.

 

השארת תגובה

;
גלילה לראש העמוד
small_c_popup.png

פרסום לעסק שלכם
כל עסק צריך
מבט מקומי

דילוג לתוכן