עדכונים חמים
עדכונים חמים
טבעי זה הכי
ראש העיר והשר עם משתתפי הטקס

טבעי זה הכי

לפני סגירת היחידות הפחמיות הונחה אבן פינה להקמתן של יחידות ייצור המשלבת גז וקיטור

ראש עיריית חדרה צביקה גנדלמן השתתף בטקס הנחת אבן הפינה להקמת שתי יחידות ייצור מחזור משולב )מחז”מ( גז וקיטור, שהתקיים באתר תחנות הכוח “אורות רבין” בחדרה תחת המוטו “בונים עתיד נקי”.
הטקס התקיים במעמד שר האנרגיה יובל שטייניץ, ובהשתתפות מנכ”ל חברת החשמל עופר בלוך, יו”ר דירקטוריון חברת החשמל יפתח רון, בכירי החברה ועובדיה, מנהל פעילות גז טבעי בג’נרל אלקטריק ישראל יום טוב סמיה, ראש מטה הדיור הלאומי זאב בילסקי ואחרים, וכן נציגים מעיריית חדרה, מ”מ ראש העיר ניר בן-חיים, סגן ראש העיר טל אליהו, המשנה לראש העיר חדוה יחזקאלי הממונה על תיק איכות הסביבה. הקמתם של שני המחז”מים זכתה למסלול ירוק באגף ההנדסה של עיריית חדרה, שדאגה לספק מענים מהירים לצורכי ההקמה של טורבינות הגז והקיטור, מתוך מודעות לכך שמדובר באינטרס משותף לסגירת יחידות הייצור הפחמיות ומעבר ליחידות ייצור מונעות בגז שיביאו להפחתה משמעותית ברמת המזהמים.
עלות הקמתם של המחז”מים נאמדת בכ 4- מיליארד שקל, והצפי הוא שהחל משנת 2022 יחליפו את יחידות 1-4 מתוך שש יחידות הייצור שפועלות כיום בפחם בתחנת הכוח בחדרה, כך שמחצית מייצור החשמל ייעשה באמצעות גז טבעי במקום בפחם.
משתתפים בטקס שיבחו את ראש עיריית חדרה צביקה גנדלמן על נחישותו, והזכירו כי בקונגרס ות”ל (ועדה לתשתיות לאומיות)
שעסק בהקמת תחנות כוח גזיות במרחב חדרה, עמד על כך שהיחידות המונעות בגז ייבנו במתחם תחנת הכוח ולא באזורים אחרים בתחומי חדרה, ואף הצהיר שעל הוועדה להפנים את העובדה שעיריית חדרה לא תאפשר הקמת אתרי גז מול בתי מגורים, קיימים ועתידיים.
בטקס הנחת אבן הפינה הדגיש ראש העיר: “אני שמח שהתקבלה ההחלטה הנכונה להקים את היחידות החדשות באתר תחנת הכוח.
מבחינת עיריית חדרה, מיקום תחנת כוח המופעלת בגז יכול להיות אך ורק באתר זה, ולא בשום מקום אחר בקרבת בתי תושבים. בריאותם של תושבי חדרה היא הדבר החשוב ביותר, וכן איכות החיים, איכות הסביבה, כמו גם אי ויתור על תוכניות ההרחבה והפיתוח של חדרה.”

השארת תגובה

;
גלילה לראש העמוד
small_c_popup.png

פרסום לעסק שלכם
כל עסק צריך
מבט מקומי

דילוג לתוכן