עדכונים חמים
עדכונים חמים
האדם שבטנק

האדם שבטנק

הצוער רועי גלעד מבנימינה מסיים קורס קציני שריון

טקס קורס הקצינים מספר 57 נערך השבוע בבה״ד 1 – בית הספר לקצינים של צה”ל שבדרום הארץ.
הטקס נערך בראשות נשיא המדינה, מר ראובן ריבלין והרמטכ״ל רב אלוף אביב כוכבי. השנה בצל מגפת הקורונה, הטקס התקיים ללא משפחות הצוערים בקהל. טקס זה מסמן את קו הסיום של הצוערים ובו בזמן את תחילת דרכם בתור המפקדים הבאים של צה״ל.
בין מסיימי הקורס היה רועי גלעד מבנימינה. בילדותו גר רועי שלוש שנים וחצי בארה”ב ועוד שנתיים וחצי בניו זילנד. הגיוס לשריון, מספר רועי, הוא “חלום של אבא”, סבו שירת בשריון במלחמת יום כיפור ולכן לאב היה חשוב שימור המורשת.
בתום תקופת ההכשרה המשיך רועי לקורס מט״קים וכשסיים הגיע למבצעית ותפס קו שלושה חודשים חטמ”ר עציון, עלה לרמת הגולן לחודש אימון ומשם יצא לבה״ד 1.
הרצון לצאת לקצונה הגיע מתוך הראייה של הצורך בקצינים מובילים שמסתדרים טוב עם החיילים. רועי מעיד שבתור קצין לעתיד, חשוב לו לשמש דוגמה אישית, להיות שם בשביל חייליו, להבין אותם ולראות אותם כשאנשים.

קורס קציני השריון נמשך כשבעה חודשים: שלושה חודשים של קורס קציני יבשה ועוד ארבעה חודשים של השלמה חילית. במהלכו לומדים הצוערים לפקד על מחלקת טנקים בשיתוף פעולה הדוק עם יחידות שדה אחרות של צה”ל. נוסף על כך, בקורס קציני שריון יש גם צוערים מפלוגת המסייעת, פלוגה לוחמת הקיימת בחיל השריון, בקורס הם לומדים ניווט טקטיקות לחימה ברמה גבוהה. בסיומו מוענקות לצוערים דרגות סג”ם.

 

השארת תגובה

;
גלילה לראש העמוד
small_c_popup.png

פרסום לעסק שלכם
כל עסק צריך
מבט מקומי

דילוג לתוכן