עדכונים חמים
עדכונים חמים
תלמידי “מדעים ויהדות” ארגנו מחווה מרגשת לשומר בית הספר

תלמידי “מדעים ויהדות” ארגנו מחווה מרגשת לשומר בית הספר

הכרת הטוב

זו השנה הרביעית שדוד אמסלם (70) מחדרה משמש כשומר של בית הספר היסודי “מדעים ויהדות” בחדרה, ותרומתו לתלמידים, להורים ולצוות הינה הרבה מעבר לתפקידו. מלבד היותו איש מקצוע מהשורה הראשונה, גם אישיותו החמה והתומכת באה לידי ביטוי בכל עת.

אמסלם הפך עם הזמן לאוזן קשבת וכתף להישען עליה עבור תלמידים במצוקה. יש לו חיבור בלתי אמצעי עם התלמידים, והוא נמצא בשיתוף פעולה מתמיד, גם בנושאים אלו, עם כלל הצוות הבית-ספרי.

כאות הערכה על מסירותו הרבה התלמידים והוריהם הודו לו בדרך מקורית. ביוזמת מנכ”ל רשת “מדעים ויהדות”, הרב בן ציון נורדמן, התלמידים וההורים כתבו לאמסלם מכתב תודה אישי, אליו צרפו שי צנוע כדוגמת דבר מתיקה, מאפה, עציץ ועוד. חלק מהמכתבים נכתבו פרטנית בשם התלמיד ומשפחתו, וחלקם נכתב בשם כל תלמידי הכיתה ומשפחותיהם.

מאחר שבית הספר סגור בימים אלה עקב הסגר, התלמידים שוהים בבתיהם וגם השומר נמצא בחל”ת. על כן, המנהלת, גילה נהרי, הנחתה את המורים להודיע לתלמידים ולהורים על הפרויקט. כל המכתבים והמתנות רוכזו על ידי חברי ועד ההורים הבית-ספרי, בהתאם לאזור מגוריהם, והועברו לבית הספר לקראת סוף השבוע שעבר.

וכך, ביום ששי האחרון בשעות הצהריים הגיעה לביתו של אמסלם משלחת מבית הספר, שכללה את סמנכ”ל רשת “מדעים ויהדות”, לירון עמר, אב הבית, יניב ראובן, ושני תלמידים, אח ואחות, נוי ותאיר אפרת. הנציגים נשאו עימם את המכתבים ואת חבילות השי.

אמסלם שיחזר השבוע בהתרגשות את האירוע: “נציגות מבית הספר הגיעה לביתי, עם הרבה חבילות וברכות, הכול במיוחד בשבילי. הייתי בשוק, זאת הפתעה ענקית. פתחתי לידם את הברכות המרגשות, וקראנו יחד. התלמידים כתבו לי תודה על מה שאני עושה בשבילם, וכתבו שהם אוהבים אותי, ומתגעגעים אליי. אני אשמור את כל המכתבים איתי לתמיד. זה מרגש ומקסים. תודה לצוות בית הספר, לחברי ההנהלה, לוועד ההורים, להורים ולתלמידים. תודה לרב בן ציון נורדמן, שיזם את הרעיון.”

אמסלם מייחל לשוב לשגרה: “אני כבר מתגעגע לתלמידים, ומקווה שבקרוב הם ישובו ללימודים. אני מרגיש שהתלמידים הם כמו הנכדים שלי.”

שומר עם אחריות ואישיות

גילה נהרי, מנהלת בית הספר היסודי “מדעים ויהדות”, מרעיפה שבחים על אמסלם: “דוד משלב אחריות רבה בצד אישיות מיוחדת. דוד אדם מאוד נעים, סבלני ורגיש. כאשר הוא מבחין בתלמידים שקשה להם ונראים מדוכדכים, הוא מתעניין בסיבה, מעודד ומרגיע מייד את התלמידים. על כל דבר חריג הוא מדווח לצוות החינוכי ולי.

“כמו כן, דוד מסייע באדיבות להורים, שמביאים לילדים דברים שנשכחו בבית, הוא דואג לשמור לצידו בביתן השומר ילדים שהוריהם מתעכבים באיסוף בסוף יום הלימודים ועוד. לדוד בהחלט מגיע לקבל את הכרת התודה מהתלמידים והוריהם, והדבר גם תורם מבחינה חינוכית לילדים.”

 “מדעים ויהדות” -הסנונית הראשונה במיזם המבורך

הרב בן ציון נורדמן, מנכ”ל רשת “מדעים ויהדות”, אומר: “מדי בוקר דוד היקר מקבל את כולם בסבר פנים יפות, והוא תמיד מחייך. אני מברך אותו שימשיך לחייך, ובכך ימשיך לגרום לאחרים גם לחייך.”

הרב נורדמן מציין, כי ביהדות הכרת הטוב זו המצווה החשובה ביותר שיש. “שיהודי קם בבוקר קודם כל הוא אומר: ‘מודה אני’, ואומר תודה”, הוא אומר. “את המידה הזאת אנחנו משתדלים להשריש אצל התלמידים שלנו. שמחתי שהדברים הופנמו אצל תלמידנו במסגרת הפרויקט של הכרת התודה לדוד. היוזמה התגלתה כמרגשת ומוצלחת מאוד, הן עבור דוד והן עבור התלמידים שלנו. לאור כל זאת, אני מאתגר את שאר מוסדות החינוך בארץ להצטרף ליוזמה שלנו, ולהביע כמונו הערכה אישית לשומרים. הם עושים עבודתם נאמנה, וראויים לפרגון מכל הלב.”

 

השארת תגובה

;
גלילה לראש העמוד
small_c_popup.png

פרסום לעסק שלכם
כל עסק צריך
מבט מקומי

דילוג לתוכן