עדכונים חמים
עדכונים חמים
מקווה לבוצקין החדש והמפואר נפתח לאחר שיפוץ בעלות של כ-800 אלף שקלים
צילום שלומי גבאי

מקווה לבוצקין החדש והמפואר נפתח לאחר שיפוץ בעלות של כ-800 אלף שקלים

טהרה בפאר והדר

 

לאחר חודשים ארוכים של שיפוצים נרחבים בעלויות גבוהות במיוחד, הסתיימה בניית מקווה הנשים החדש והמפואר בקומה התחתונה ברחוב לבוצקין במרכז העיר חדרה.

במקווה החדש הכניסה ולובי שופצו, חדרי הרחצה חדישים ומאובזרים, חדר הכלות גדול ומרווח ונוספו שני בורות טבילה חדשים, אשר אחד מהם מותאם במיוחד לשיטת חב”ד ונבנה על פי כל ההידורים ההלכתיים. בנוסף, המקווה מותאם במיוחד לנשים בעלות מוגבלויות הן בגישה הפיזית והן בכיסא חדשני ומפואר אשר נבנה במיוחד לכך. מקווה הטהרה השני מותאם לרגישות עור.

עלות השיפוץ הרחב שהתבצע במקום מוערכת בכ-800 אלף שקלים, כאשר חצי מהתקציב מומן ע”י תרומת משפחה שהתגייסה לפרויקט באמצעות ארגון חב”ד חדרה, והחצי השני של התקציב מומן ע”י המועצה הדתית חדרה.

בטקס קביעת המזוזה וגזירת הסרט שהתקיים בשבוע שעבר ונערך במתכונת מצומצמת עקב מגבלות הקורונה, השתתפו רבה הראשי של חדרה הגאון רבי ישראל מאיר ביטון שליט”א, רבני חב”ד בחדרה – יו”ר מוסדות חב”ד חדרה הרב יוחנן בוטמן, יו”ר בית חב”ד חדרה הרב קלונימוס קופצ’יק, הרב יוסי וקסלשטיין סמנכ”ל חב”ד, הרב יואב אקריש, הרב חיים גלוכובסקי, רב המקוואות בחדרה הרב אבשלום סויסה, ראש העיר צביקה גנדלמן, המשנה לראש העיר בועז ביטון, יו”ר המועצה הדתית מאיר לוגסי וחברי הנהלת העיר משה אלמליח והרב בנצי נורדמן.

הגאון רבי ישראל מאיר ביטון שליט”א, אמר במהלך הסיור:” זו היא בשורה משמחת מאד וכבוד גדול לעיר חדרה על חנוכת מקווה זה. במשך שנים רבות משפחות רבות הנמנות עם קהילת חב”ד בעיר, או משפחות בעלי מוגבלויות, היו צריכים לנסוע מרחקים גדולים כדי לקיים דבר בסיסי כל כך. היום זה נגמר, ומקווה זה יוכל לתת מענה לאותן משפחות יקרות וחשובות בעיר. זה מראה על האחדות הגדולה שיש בעיר ושדואגים לצורכי כל קהילה וקהילה, כולם בשביל אחד אחד בשביל כולם.”

שבוע קודם לכן התקיים במקום סיור של רבני העיר, כדי לאשר הלכתית את כל השיפוצים וההידורים שבוצעו במקווה החדש. בסיור השתתפו המרא דאתרא הגאון הצדיק רבי שמעון ביטון שליט”א, רבה הראשי של חדרה הגאון רבי ישראל מאיר ביטון שליט”א, רב המקוואות הרב אבשלום סויסה, רב העירובין הרב ברוך פחימה, הרב אמיר מנגיסטו חבר לשכת הרבנות, הרב אליהו אסולין רב שכונת בית אליעזר, הרב יעקב בורנשטיין, המשנה לראש העיר בועז ביטון ויו”ר המועצה הדתית מאיר לוגסי.

תנועת ש”ס ובמועצה הדתית אומרים: “למרות המציאות החיובית, אנו לא עוצרים וטופחים לעצמנו על השכם במטרה לנוח ולקחת פסק זמן, וכבר בימים אלו, אנו מתחילים בשיפוצים ביעד הבא – מקווה הטהרה בשכונת בית אליעזר ובע”ה לאחר מכן לשיפוץ המקווה הגדול בשכונת גבעת אולגה.”

לדברי המשנה לראש העיר ויו”ר תנועת ש”ס בועז ביטון: “זהו יום משמח עבור הרבה משפחות בעיר חדרה. אני גאה להמשיך ולהוביל את פרויקט שיפוץ המקוואות בעיר גם בקדנציה הזו יחד עם יו”ר המועצה הדתית מר מאיר לוגסי וחבר הנהלת העיר משה אלמליח. זה לא סוד שנושא המקוואות עומד בראש מעיינינו ואנו ממשיכים ביתר שאת וביתר עוז לפעול למען כל מקוואות הטהרה בעיר חדרה. בקדנציה הקודמת טיפלנו במקוואות הטהרה בשכונת הפארק, בשכונת יצחק – נווה חיים ובמקווה הגברים בגבעת אולגה. בקדנציה הנוכחית שופץ מקווה הטהרה המרכזי לגברים ברחוב לבוצקין, בימים אלו סיימנו את עבודות השיפוץ במקווה טהרה לנשים ברחוב לבוצקין ואנו מתחילים מיידית את השיפוץ במקווה טהרה לנשים בבית אליעזר. ולאחר מכן נעבור לשיפוץ המקווה האחרון בגבעת אולגה. תנועת ש”ס בראשותי יחד עם יו”ר המועצה הדתית, תמשיך לפעול בעוז ובגאון למען שירותי הדת בעיר חדרה. אני מודה מקרב לב, למרנן ורבנן רבני העיר ובראשם לרבה הראשי של העיר חדרה הגרי”מ ביטון שליט”א המייעצים ומדריכים אותנו לאור התורה וההלכה. כ”כ אני מודה מקרב לב לראש העיר צביקה גנדלמן, לידידי יו”ר המועצה הדתית מר מאיר לוגסי שפועל לילות כימים ביתר שאת וביתר עוז למען טהרת עם ישראל, לרב מחלקת המקוואות שעושה רבות ונצרות למען מקוואות הטהרה בחדרה הרב אבשלום סויסה שליט”א, למנהלת מחלקת מקוואות הגב’ מירה ביטון תחי’ שלא חוסכת שום מאמץ על מנת לפאר ולרומם את מקוואות הטהרה בעירנו חדרה.”

 

 

 

 

 

השארת תגובה

;
גלילה לראש העמוד
small_c_popup.png

פרסום לעסק שלכם
כל עסק צריך
מבט מקומי

דילוג לתוכן