עדכונים חמים
עדכונים חמים
פרדס חנה כרכור חודש האישה הבינלאומי
מורן סמואל

פרדס חנה כרכור חודש האישה הבינלאומי

הכול את יכולה

שלל אירועים לציון חודש האישה הבינלאומי יתקיימו במרכז אומנויות הבמה בפרדס חנה, כולל הפנינג ספורטיבי לנשים ונערות והרצאה מעוררת השראה

שלל אירועים לרגל ציון חודש האישה הבינלאומי ברחבי במושבה יתקיימו עד תחילת חודש אפריל. מידע נוסף אפשר למצוא באתר המועצה או בדף הפייסבוק של המועצה.

האירועים השנה הם בסימן ‘הכל את יכולה’, כאשר האירוע המרכזי בסוף החודש יציע את הספורט כאלטרנטיבה להישגיות נשית ולמסוגלות שאינה תלויה לא במגדר לא במוצא ולא בגיל.

אחד מאירועים אלה הוא הרצאתה המרתקת של מורן סמואל, המספרת על השיקום והתמודדות עם שינוי, על המעבר מלהיות ספורטאית “רגילה” לספורטאית בעלת מגבלה גופנית, על הכישלון וההצלחה, על התגברות ועל החיים בכלל. “בהנחה שקושי הוא עניין פרטי ולא ניתן להשוות בין התמודדויות שונות של אנשים שונים, מטרת ההרצאה היא לאפשר נקודת הסתכלות חדשה על הקשיים בחיינו ואיך בסופו של דבר הכוח לנצח ניצחונות קטנים נמצא אצל כל אחד מאתנו. בתהליך של שיקום, קשה לשים את האצבע על כל הניצחונות הקטנים אבל מבינים בברור שהדרך, לעיתים, חשובה יותר מהתוצאה”.

סמואל, ספורטאית ושחקנית כדורסל מגיל צעיר, מצאה את עצמה בוקר אחד בגיל 24 משותקת מגובה החזה ומטה. אחרי שנים שבהן הייתה כדורסלנית מקצועית, בליגת העל ובנבחרת ישראל הצעירות, היא נאלצה להתמודד עם מציאות חדשה. היא לא ויתרה ואחרי שיקום בבית לוינשטיין, סיימה בהצלחה לימודים גבוהים ובהדרגה חזרה להיות שוב הספורטאית שתמיד חלמה להיות.

כיום מורן היא מדלסטית הארד מהמשחקים הפראלימפים בריו 2016 ואלופת העולם של 2015 בענף חתירה בסירה. היא שחקנית כדורסל כיסאות גלגלים מובילה בקבוצת הגברים של בית הלוחם תל אביב, איתה זכתה באליפויות ובגביעי מדינה רבים לאורך השנים, וכן כיהנה כקפטן נבחרת ישראל של הנשים. ביום העצמאות ה-71 למדינת ישראל מורן הדליקה משואה לציון ניצחון הרוח. במקצועה מורן פיזיותרפיסטית התפתחותית ובעלת תואר שני בחינוך והתפתחות בגיל הרך.

במועצה מבקשים להודות לארגוני הנשים ביישוב, לתמי בר ששת מנהלת אגף קהילה ורווחה ותודה מיוחדת ללימור אקהויז, מנהלת היחידה לקידום מעמד האישה ולשוויון מגדרי, תפקיד שהיא ממלאת לצד תפקידה כמנהלת יחידת ההתנדבות, על ההפקה ועל ריכוז האירועים. הפעילות של היחידה לקידום מעמד האישה לא מסתכמת באירועי חודש מרץ אלא נערכת לכל אורך השנה במוסדות החינוך ובקהילה. השנה לראשונה הוקם ונחנך פורום הנשים היישובי כ-30 נשים מעורבות, פעילות ומעוררות השראה שיובילו פרויקטים למען הקהילה שצמחו מתוך העין הנשית.

השארת תגובה

;
גלילה לראש העמוד
small_c_popup.png

פרסום לעסק שלכם
כל עסק צריך
מבט מקומי

דילוג לתוכן