עדכונים חמים
עדכונים חמים
מקהלה משולבת צרכים מיוחדים
מפגש משולב. מעבר לקול

מקהלה משולבת צרכים מיוחדים

מקהלה משולבת

מיזם מוזיקלי חדש בעיר: מפגשים לחובבי שירה, גם עם  בעלי צרכים מיוחדים

מיזם “מעבר לקול” החל לפעול בחדרה בשיתוף אגף הרווחה והשירותים החברתיים של עיריית חדרה ומרכז פסג”ה (פיתוח סגלי הוראה).

את פרויקט “מעבר לקול” להקמת מקהלות ומפגשי שירה משולבים לחובבי שירה בקהילה ובקרב אנשים עם מוגבלות, יזם ומנהל המוזיקאי והיזם החברתי אורי שחר. הרעיון החברתי המנחה את הפעילות הנו שילוב שוויוני המאפשר לזמרים עם ובלי צרכים מיוחדים, מפגש שוויוני ובלתי אמצעי לעשייה ולהיכרות. הכוונה היא שהמקהלות יהיו פעילות כל השנה ויתרמו מניסיונן לפיתוח ידע ורעיונות מעשיים לשילוב בפעילות פנאי. מקהלות במסגרת הפרויקט כבר פועלות במספר ערים בארץ, וכעת כאמור פועל המיזם גם בחדרה.

בחדרה משלב המיזם אנשים עם צרכים מיוחדים עם אנשי הוראה, מורים וגננות וכדומה, כאשר הכלי המחבר הינו מוזיקה.

לדברי עו”ס קהילה יונית פינקלשטיין, לקראת התחלת המיזם פנה אגף הרווחה לכל מסגרות הדיור והעמותות הפועלות בעיר לקידום אנשים עם צרכים מיוחדים, על מנת לאתר את האנשים המתאימים לפרויקט ולהזמינם לאודישנים למקהלה. על מנת להקל על הנבחנים המיוחדים התקיימו האודישנים במסגרות השונות.

המפגשים המשולבים מתקיימים בקונסרבטוריון העירוני, ובמקביל עוברים עובדי ההוראה השתלמות במרכז פסג”ה, בהנחיית אורי שחר מנהל המיזם ואשרת זריהן מנחה בתחום הכלה והשתלבות מטעם האוניברסיטה הפתוחה, להכרת גישות חברתיות בשוויון זכויות ועקרונות המודל השוויוני במקהלה משולבת, הקניית כלים מעשיים מקצועיים לעבודה בכיתה הטרוגנית לאור עקרונות מודל המקהלה “מעבר לקול”, הרחבת והעמקת הידע הפסיכופדגוגי בהקשר המוזיקלי והחברתי בכיתה, וכמובן הקמה של מקהלה משולבת של מורים חובבי שירה ומבוגרים חובבי שירה עם מוגבלות.

חזון “מעבר לקול” הוא להציע מודלים חדשניים בתחומי השילוב, לתרום בעשייה ולהוביל מציאות מייצרת שינוי חברתי להסרת חסמים ודעות קדומות ולשילוב מיטבי של אנשים עם מוגבלות בקהילה.

השארת תגובה

X פקטור בחדרה

התוכנית שמטריפה את המדינה… ממש ברגעים אלה נערכים במרכז הפנאי רעים אודישנים לתוכנית שמטריפה את

המשך קריאה »
;
גלילה לראש העמוד
small_c_popup.png

פרסום לעסק שלכם
כל עסק צריך
מבט מקומי

דילוג לתוכן