עדכונים חמים
עדכונים חמים
עבירות מין
אזיקי ברזל אילוסטרציה

עבירות מין

היצר המיני הינו דחף בלתי נשלט העלול לפגוע בשיקול הדעת של כל אחד מאתנו.

חוסר היכולת לשלוט ביצר המיני עלול לגרום לבעליו לבצע מעשים בעלי השלכות חמורות עבורו ועבור הקורבנות שלו. עבירות מין נחשבות לחמורות במיוחד וזאת בשל הנזקים הנפשיים והפיזיים שהן עלולות לחולל ומכאן שההתייחסות והגישה מצד הרשויות החוק וגורמי האכיפה היא לנקוט ביד קשה ולהגיש כתבי אישום חמורים על מנת ליצור הרתעה ולצמצם את ממדי התופעה הווה איום על החברה כולה. תחום עבירות המין הינו רחב וכולל בין היתר: מעשים מגונים, אינוס, מעשי סדום, הטרדות מיניות ועוד.

ההגדרה של עבירות מין וההתייחסות של רשויות החוק אליהן

עבירת מין היא עבירה הקשורה באופן ישיר או עקיף למיניות. עבירות מין יכולות להיות כרוכות במגע גופני, הצגת תמונות ומראות בלתי הולמים בפני הקורבן, שימוש במילים בעלות אופי מיני ופוגעני, שידול לביצוע מעשים מיניים, קיום יחסי מין בניגוד לרצון הקורבן, סחיטה, איומים ועוד. בשל אופי העבירות וההשלכות הקשות שלהן, המחוקק קבע עונשים בהתאם למדרג החומרה של כל עבירת מין, מידת המסוכנות של העבריין ומידת הפגיעה והנזק שנגרמו לקורבן. ההגדרה של עבריין מין הינה מי שביצע עבירה הכוללת מאפיינים מיניים וזאת על פי הקשת הרחבה של עבירות המין המוגדרות בחוק במדינת ישראל.

עברייני מין מורשעים עוברים הערכות מסוכנות מינית על ידי אנשי מקצוע של המרכז לבריאות הנפש וזאת במטרה להכריע לגבי תנאי המאסר, חופשות ואפשרות לשחרור מוקדם. בנוסף, ישנה אפשרות להטלת מעקב, פיקוח ומגבלות שונות על עברייני מין מורשעים המתבצעים ונאכפים על ידי רשויות המדינה.

התמודדות עם חשדות לביצוע עבירות מין וייצוג הקורבנות

עבירות מין הן תחום משפטי מורכב ורבות מהתלונות אינן מוגשות בזמן אמת מה שמקשה על הטיפול בהן בצורה יעילה. קורבנות של עבירות מין עלולים להימנע מהגשת תלונה וזאת בשל תחושת אשם, איום, בושה וחוסר יכולת להתמודד עם הליך של חקירה ומשפט. מכאן שהתמודדות עם חשדות לביצוע עבירות מין או ייצוג קורבנות עבירות מין הינה מלאכה שרק עורך דין מנוסה ומיומן בתחום יכול לבצע בצורה מקצועית, איכותית ויעילה. התייעצות עם עורך דין פלילי (לדוגמה https://www.ese.co.il) הינה קריטית לאורך כל השלבים של ההליך המנהלי והמשפטי.

החשיבות בקבלת שירותים משפטיים מידי עורך דין פלילי מנוסה

עורך הדין ייצג וישמור על האינטרסים והזכויות שלכם ויוכל לסכל אפשרות להגשת כתב אישום או הרשעה. הצורך בייעוץ משפטי מקצועי הינו בגדר הכרח, שכן הוא יכול להפחית מכובד הראיות, להביא לתוצאות מיטביות ולעשות את ההבדל שבין הרשעה לזיכוי. פנייה למשרד עורכי דין המתמחה בתחום עבירות מין הינה חשובה להתמודדות נכונה עם החשדות וההאשמות המופנים כלפיכם, שכן הצוות המיומן יעניק לכם מענה מקצועי ופתרונות יעילים בהתאמה אישית, תוך שמירה על סודיות מלאה עד לסיום ההליך הפלילי וסגירת התיק בתוצאה המשפטית הרצויה.

השארת תגובה

;
גלילה לראש העמוד
small_c_popup.png

פרסום לעסק שלכם
כל עסק צריך
מבט מקומי

דילוג לתוכן