עדכונים חמים
עדכונים חמים
שווה להשקיע בחו”ל המדריך המלא
לילך ניינשטט

שווה להשקיע בחו”ל המדריך המלא

מאיפה מתחילים ואיך רוכשים נכס בצורה מושכלת ונבונה

 

מתכננים להשקיע בחו”ל ולקבל תשואות גבוהות יותר? מצוין! מאיפה מתחילים ואיך רוכשים נכס בצורה מושכלת ונבונה * המדריך המלא

הריבית האפסית מהחסכונות והתשואה הנמוכה מההשקעות, דחפה לא מעט ישראלים להשקעות נדל”ן בארץ או בחו”ל. היתרונות הם רבים: שווקים מגוונים וחברות המציעות אפשרויות השקעה רבות ומגוונות בהשוואה לארצנו הקטנטונת.

אז עם הון קטן יחסית ותשואה גבוהה במיוחד תרגישו ששווה להשקיע בנדל”ן בחו”ל. אפשרויות ההשקעה הן כמעט אינסופיות ומאוד מאוד מפתות.

משקיעים רבים מזהים את הפוטנציאל וכמעט כל ישראלי חולם על ההשקעות מעבר לים. השקעות בחו”ל הפכו לאלטרנטיבה חמה ומקובלת, מתוך הבנה כי השקעות אלו יכולות להניב תשואות גבוהות יותר, ובמחירים נמוכים יותר מאלה הקיימים בישראל.

בזמן שבארץ תשואות מנדל”ן עומדות על ממוצע של 5%-3%, בחו”ל ניתן להשיג תשואות גבוהות יותר עם ממוצע של 8%- 15%. משקיעי נדל”ן רבים מקפידים להישאר עם האצבע על הדופק ולזהות את המדינות האטרקטיביות להשקעות נדלניות תוססות.

—————————-

הצטרפו לקבוצת העדכונים בזמן אמת  של חדרה  בוואטס אפ >>

https://chat.whatsapp.com/C9c7nTDRh7b9skSU4gZs1R

—————————-

בזמן בו פרוייקטים רבים בחו”ל החלו להיבנות “ולהעיר” את שוק הנדל”ן, הצמיחה החזקה גרמה להרבה משקיעים לרכוש נכסים ובכך להפוך מדינות רבות לאטרקטיביות ביותר עבור משקיעים.

בישראל פועלות היום לא מעט חברות המספקות שירותי רכישה להשקעות בחו”ל, לכל אחת איזורים משלה, קטלוגים מפתים, פינוקים משלה, עורכי דין מלווים, נהגים אשר לוקחים ומחזירים, בתי מלון וכו’…

בכדי למנוע טעויות והפסדים כספיים, ישנן מספר נקודות המחייבות בדיקה מקיפה לפני ביצוע העסקה: מה צריך לדעת? איך משקיעים? כמה משקיעים? מה הסיכונים ומה היתרונות ברכישה?

שקיפות וביטחון בחברה

מדובר בכסף שלכם וחשוב שיהיה שמור ובטוח. יש לבדוק את רמת השקיפות שהחברה מספקת וכי העלויות ברורות וידועות מראש.

דרשו מהחברה דוח רבעוני מקיף המפרט את ניהול הנכס, הכולל פירוט הוצאות והכנסות וודאו כי הכספים נשארים בחשבון נאמנות עד לסיום העסקה.

מוניטין וניסיון

בחירת החברה עימה תרצו לבצע את העסקה היא בחירה חשובה ביותר. בשוק קיימות לא מעט חברות ולכן כדאי ומומלץ לבצע “סינון” ראשוני על פי נתוני ניסיון ותקופת וותק. ככל שהחברה היא בעלת ניסיון רב יותר בהשקעות בחו”ל, כך היא תוכל לספק ערך רב יותר ללקוחותיה.

העדיפו חברה המאפשרת לכם להשקיע סכומי כסף נמוכים יחסית, בדקו המלצות באינטרנט אל תסתפקו במצגות מסנוורות עיניים, נסו לאתר לקוחות שכבר רכשו בכדי לקבל המלצות.

ערבות כספית

יש לוודא שכספי ההשקעה יופקדו בחשבון נאמנות ובמקרה של ביטול עסקה, כספיכם יוחזר לכם. יש להימנע מהעברת תשלומים מוקדמים לפני שלב החתימה אצל עורך הדין, גם אם הובטח לכם ש”זוהי הזדמנות חד פעמית ואתם יכולים לפספס אותה”.

אזור ההשקעה

ההתמצאות בשטח וההיכרות עם השוק המקומי יכולים לתרום מאוד ולסייע לתהליך הרכישה. בצעו מחקר מעמיק על שוק הנדל”ן במדינה, האם מדובר באיזור עם צמיחה כלכלית יציבה? האם באיזור זה הביקוש לנכסים עולה? מהם מחירי השכירות? מה מאפיין את האוכלוסייה?

חשוב לבחור בנכס אטרקטיבי, במיקום מבוקש ומרכזי בעיר הגדולה ולא בפאתי הפרברים הנידחים.

כמו כן לא רק מחיר הנכס חשוב אלא בעיקר פוטנציאל ההשבחה, עדיף להשקיע קצת יותר בנכס המניב תשואה גבוהה יותר.

חוק המס

כאשר רוכשים נכס בחו”ל חשוב לבחון את יתרונות המס החלות על משקיעים ממדינה זרה, ישנם מדינות החתומות על הסכם עם ישראל, הסכם זה מגן על המשקיעים ומונע מהם תשלום מס כפול.

שירותי ניהול ואחזקה

שירות זה יחסוך לכם התעסקות מיותרת וכאבי ראש. הוא כולל: תחזוקה חודשית שוטפת של הנכס הכוללת תיקונים, גביית שכר דירה בכל חודש ודאגה לשוכרים חלופיים במקרה הצורך, שירות טוב שלהם שווה כל שקל שלכם. משקיעי נדל”ן רבים חוששים מביצוע השקעות נדל”ן בחו”ל ובמקרים רבים שלא בצדק.

יתרונות מרכזיים

  1. מחירי הנדל”ן בחו”ל נמוכים יותר, במחיר של דירה בארץ. ניתן לפזר כסף בחו”ל ולרכוש יותר מנכס אחד ואף להישאר עם כסף בכיס.
  2. התשואה בחו”ל גבוהה הרבה יותר מהתשואה שהכסף שלכם יניב בארץ ,בזמן שבישראל התשואה עומדת היום על פחות מ-5%, בחו”ל התשואה מתחילה מ-6% ומעלה ויכולה להגיע לתשואה מכובדת מאוד.
  3. ישנה גמישות בהיצע של הנכסים ובהיצע ההשקעה. אתם בוחרים את סוג ההשקעה: לטווח קצר/ארוך, כחלק מקנייה משותפת של קבוצות רכישה וכו.
  4. יתרונות המיסוי: במקרים מסויימים קיים הסכם מס בין ישראל לבין המדינה בה תשקיעו כאשר אותו הסכם מגן על המשקיע מתשלומי מס גבוהים וכיום ישנם חוקי מיסוי ידידותיים למשקיע הישראלי בלא מעט מדינות.

ישנם שני סוגי השקעות נדל”ן בחו”ל:

נכס מניב:

בסוג השקעה זה רוכשים נכס שכבר קיים במטרה להנות מהכנסה סולידית קבועה המגיעה מהשכרת הנכס, ולעיתים גם ממכירת הנכס תוך זמן קצר עם קצירת רווחים בדרך. מדובר ברכישת נכסים בבנייני מגורים, בנייני משרדים, בתי אבות וכדומה. חשוב לבדוק כי הנכס נקי מעיקולים שיעבודים וכו.

נכס ייזמי:

מסלול זה דורש סבלנות.

כאן החברה שאיתה אתם עובדים, מאתרת בשבילכם את הפרוייקט או את האיזור המתאים להשקעה, החברה יוזמת בניית פרויקט מאפס, בהשקעה זו משתתפים החברים בעלויות הקמה ובנייה ולאחר מכן נהנים מהרווחים.

תהליך זה יכול להימשך כ-3 שנים, בתקופה זו הכסף מושקע ומוחזק בחשבון נאמנות ולא ניתן למשוך ממנו עד לסיום הפרוייקט.

טרנד הפרוייקטים בחו”ל תופס תאוצה בשנים האחרונות, היקף ההשקעות של הרוכשים בחו”ל עלה משמעותית, מדובר בהיקף של מיליוני דולרים.

לסיכום: סיכוי הולך עם סיכון וגם בהשקעות נדל”ן יש סיכון לא מבוטל. חיפוש הזדמנויות בחו”ל עשויה לגרום לנו לקחת סיכונים מיותרים, הדרך המומלצת להימנע מכך היא לבצע תחקיר רחב ומעמיק גם על הנכס עצמו וגם על הגוף או הסוכנות איתה אנו מנהלים משא ומתן.

לילך ניישטט – יזמית ובעלים חברת “שחקים” שיווק ויזמות בנדל”ן, בנוסף מלווה משקיעים ברכישת דירות בחו”ל בחברת “סרביה ישראל” טל: 072-3922508

 

—————————-

הצטרפו לקבוצת העדכונים בזמן אמת  של חדרה  בוואטס אפ >>

https://chat.whatsapp.com/C9c7nTDRh7b9skSU4gZs1R

—————————-

השארת תגובה

;
גלילה לראש העמוד
small_c_popup.png

פרסום לעסק שלכם
כל עסק צריך
מבט מקומי

דילוג לתוכן