עדכונים חמים
עדכונים חמים
בשעה טובה אישרה הערב מועצת עיריית חריש את תקציב העירייה לשנת 2021
התמונה לא זמינה אתכם הסליחה
ישיבת מועצה חריש

בשעה טובה אישרה הערב מועצת עיריית חריש את תקציב העירייה לשנת 2021

ראש עיריית חריש יצחק קשת אמר : בהכנת התקציב השקענו מחשבה רבה, והוא נבנה כמעט מחדש.

 

גם השנה אנחנו שמים את החינוך בראש סדר העדיפויות ומשקיעים בו 107,143,734 שקל. מדובר בכ-51% מההוצאות של האגפים השונים בעירייה בתקציב 2021 כולו, ובגידול של כ-36% (כ-29 מיליון שקל) משנת 2020.

השקעה גדולה נוספת היא בתחום התפעול והלוגיסטיקה, ובכלל זאת בפינוי אשפה וניקיון: כ-27 מיליון שקל, גידול של כ-6 מיליון שקל משנת 2020. עוד נשקיע השנה כ-4.1 מיליון שקל בתחום השמירה והביטחון. השקעה זו כוללת פתיחת מוקד חירום וביטחון שיאויש 24 שעות ביממה.

השנה בנינו את התקציב בסימן “הטוב במרבו”. חריש גדלה ומתפתחת בקצב שיא, אלפי תושבים חדשים נקלטים, שכונות שלמות מתאכלסות וההוצאות של הרשות על השירות לתושב הולכות וגדלות בזמן שהגידול בהכנסות קטן יותר.

מצב זה נובע ממספר גורמים, שהעיקריים שבהם הם סיומה הצפוי של התמיכה הממשלתית הגדולה שחריש קיבלה במשך חמש שנים, וכן אופן חלוקת ההכנסות האזורית שבנויה באופן לא שוויוני ומפלה לרעה את חריש.

לכך יש להוסיף את העובדה שכיום עדיין אין בחריש שטחי מסחר ותעשייה גדולים שיניבו הכנסות משמעותיות לעירייה, שכן הכנסות מארנונה למגורים הן גירעוניות ולא מכסות את ההוצאות על השירות לתושב.

כדי לשנות את המשוואה אני פועל לשינוי מודל חלוקת ההכנסות האזורי כך שיהיה שוויוני, ובמקביל – לקידום החלטת ממשלה נוספת לחריש בהקדם שתזרים לכאן תקציבים ממשלתיים.

כמו כן אני פועל במרץ לקידום פתרון אסטרטגי בטווח הרחוק יותר להקמת שטחי מסחר ותעסוקה (רק לפני כשבועיים הופקדה תוכנית הבינוי של שכונת “חריש דרום” שבה מתוכננים לקום שטחי מסחר ותעשייה גדולים).

במסגרת הכנת התקציב קיימנו תהליך עומק של בחינת ההוצאות בכל אחת מיחידות העירייה, לצורך התייעלות והתמקדות במיצוי המקסימלי של התקציב לצרכים החשובים של השירות לתושבים ולהתפתחותה של חריש.

ישנם תחומים שבהם נדרשנו להקטין הוצאות (באופן יחסי). חלק מהקטנת ההוצאות מתבטא בצמצום משמעותי של ביצוע שעות נוספות של עובדים, כמו גם עצירת גיוסי עובדים לתקנים חדשים (למעט בחינוך ובשירותים חברתיים), וכן בהתייעלות בתחומי הניקיון והגינון.

למרות הפער המובנה בין ההכנסות להוצאות ובזכות ניהול מקצועי של התקציבים, אנחנו מציגים היום תקציב אחראי שמקטין את הפער התקציבי שבין ההוצאות להכנסות.

אני רוצה להודות לחבריי, חברי מועצת העיר, על השותפות בהכנת התקציב ובאישורו.

השארת תגובה

;
גלילה לראש העמוד
small_c_popup.png

פרסום לעסק שלכם
כל עסק צריך
מבט מקומי

דילוג לתוכן