עדכונים חמים
עדכונים חמים
מצברים בקריות – איך להחליף מצבר בלי לקרוע את הכיס

מצברים בקריות – איך להחליף מצבר בלי לקרוע את הכיס

אף אחד מאיתנו לא אוהב לגלות שהמצבר של הרכב מתקלקל ביום בהיר אחד. ובכל זאת, בדבר לא חייב להסתיים בנזק כספי רב. אז היכן ניתן לרכוש מצברים זולים, ועל מה חשוב להקפיד על מנת לשמור על הבטיחות שלכם ושל בני המשפחה?

 

מצברים בקריות יקרים יותר ממצברים במרכז?

רבים שגרים בצפון מתמודדים עם התחושה שבמרכז הארץ דברים זולים יותר, בגלל אפשרויות המבחר הרבות והתחרות בין החברות השונות. כשמדובר במצברים, קיימות חברות רבות שמציעות מצברים בקריות במחירים נוחים לכל כיס, ללא כל קשר במיקום. ניתן למצוא מגוון רחב של מצברים בערים שונות בארץ. המצברים מיוצרים על ידי יצרנים מוכרים כמו שנפ, בוש, וולטה, ורטה והרשימה עוד ארוכה.

 

מה עושים כשהמצבר התקלקל?

במידה ואחד החברים שלכם סיפר שהחליף מצבר לאחרונה, בררו איתו היכן החליף ואם היה מרוצה, ואפילו בקשו את מספר הטלפון של המוסך ושמרו אותו. כך שבעת הצורך תדעו בדיוק לאן לפנות, ותחסכו את הבירורים בשעת הלחץ. אין זמן נוח למצבר שמתקלקל, וכאשר קורה הדבר, רבים עלולים להיכנס ללחץ ולבחור בשירות החלפת מצברים יקר, מתוך לחץ ורצון לפתור את הבעיה בכל מחיר ובמהירות על מנת לחזור להשתמש ברכב. חברות רבות מנצלות את המצוקה ומציעות לפעמים שירותי החלפת מצברים במחירים מופקעים ולא הוגנים. גם בשעת הלחץ, חשוב לא לאבד את הראש ולבחור בשירות מקצועי במחיר הוגן ומשתלם.

 

בטיחות לפני הכול

חשוב לזכור שהחלפת מצבר היא פעולה שמצריכה התעסקות בחוטי חשמל, ומתוקף כך עלולה להיות מסכנת חיים כשמתבצעת על ידי הידיים הלא נכונות. כאשר אתם מגיעים למוסך להחליף מצבר, או שמגיע אליכם איש מקצוע עד הבית אל תתביישו לבקש תעודה או רישיון שמוכיחים שהאדם אכן מוסמך לבצע את החלפת המצבר. כאמור, החלפת מצבר בצורה שאינה מקצועית עלולה לגרום לנזק לרכב, למצבר, ולבטיחות הנוסעים ברכב.

כדאי להימנע מלנסות להרכיב ולהוציא את המצבר בעצמכם, מה שעלול לגרום להרכבה לא תקינה של המצבר.

 

איך לבחור מצבר לרכב?

קיימים מספר פרמטרים שונים שיעזרו לכם לקבל החלטה איזה סוג מצבר מתאים עבו הרכב שלכם.

סוג הרכב ושנת הייצור הם כמובן גורם מכריע בבחירת המצבר, וגם אופן ותדירות השימוש ברכב. רכב שעושה נסיעות ארוכות ונעשה בו שימוש לעיתים תכופות ידרוש מצבר חזק, בעוד רכב שמשתמשים בו ״פעם ב״ יוכל להסתפק במצבר פשוט יותר. איש מקצוע מנוסה ידע להתאים לכל סוג רכב את המצבר המתאים ביותר. גם כשמדובר בקלנועית, אופנוע, או כל כלי תחבורה אשר זקוק למצבר, אנשי המקצוע ידעו להתאים את המצבר.

 

 

שירותי מצבר עד הבית

קיימות לא מעט חברות אשר מציעות שירותי תיקון והחלפת מצברים עד הבית. השירות חוסך את ההתנעה עם כבלים, הגעה למוסך, והמתנה בתור. השירות פועל באזורים מסוימים, ויכול לחסוך זמן רב.


אחריות על המצבר

חברות רבות מציעות אחריות על המצבר. על מנת לסבר את האוזן, אורך חיי המדף של מצבר הוא באזור השנתיים. במידה והמצבר נגמר לפני כן או עושה בעיות, חברות רבות יציעו החלפה במסגרת האחריות.

השארת תגובה

;
גלילה לראש העמוד
small_c_popup.png

פרסום לעסק שלכם
כל עסק צריך
מבט מקומי

דילוג לתוכן