עדכונים חמים
עדכונים חמים
מה זה אילוף כלבים?
pexels-nancy-guth-850602

מה זה אילוף כלבים?

יש לכם כלב בבית? ככל הנראה אתם מייחלים ליום שבו הוא יהיה מאולף ומחונך בדיוק על פי הספר.

 

אך צריך להדגיש כי אילוף כלבים זה לא דבר של מה בכך, בכדי שכלב יהיה מאולף הוא צריך לעבור תהליך מסוים. לא תוכלו למצוא כלב שמגיע מאולף מבלי שתצטרכו לעשות דבר, הרי בשורה התחתונה רוב הכלבים הם שובבים במיוחד. לכן בכדי שתוכלו להפוך את החלום למציאות, יהיה עליכם לעבוד קשה על מנת שיהיה ניתן לראות תוצאות. במאמר הבא אנו נסביר לכם בדיוק כיצד תשיגו את התוצאה הרצויה.

לפני שאתם מתחילים לחפש מאלף כלבים במרכז, אנו ממליצים לכם לקרוא את המאמר הבא שנכתב בדיוק לטובת כך. מאמר שנכתב בכדי לספק לכם את כל האינפורמציה על הנושא של אילוף כלבים, אפילו אם אין לכם שום ידע בתחום. כי מספיק שתעשו כמה פעולות נכונות, ובתוך זמן קצר תוכלו לראות איך הכלב השובב, הופך להיות כלב מחונך.

אם אתם יוצאים מנקודת הנחה כי המאלף יעשה את כל העבודה, אנו ממליצים לכם שלא לבנות על כך. ביחד עם המאלף שהוא דמות מפתח באילוף הכלב, יש לכם תפקיד לא פחות חשוב. בסופו של יום רק שיתוף פעולה והבנה משמעותית של התהליך תביא אתכם להצלחה מסחררת. הצלחה שתשנה את ההתנהגות של הכלב מקצה אחד לקצה שני.

מה זה אילוף כלבים?

לא צריך להיות מאלף כלבים במרכז, כדי להבין מהי המשמעות של המושג אילוף כלבים. אם יצא לכם לראות כלבים לאחרונה, ככל הנראה אתם כבר מכירים את המונח הזה בעצמכם. באופן עקרוני אילוף היא פעולה שבאמצעותה ניתן לשפר את ההתנהגות של הכלב. באמצעות פעולות האילוף הכלב יהיה ניתן להקנות לכלב הרגלים שונים שהוא לא היה מודע אליהם.

כמו שאנו הולכים לבית הספר ולומדים דברים חדשים, כך הכלב גם הוא יכול ללמוד דברים חדשים שהוא לא הכיר. ברוב המקרים ההתנהגות הבעייתית של הכלב מגיעה בגלל שהוא לא מכיר אף התנהגות אחרת. באמצעות אילוף ניתן להראות לכלב כי יש התנהגויות אחרות, והוא לפעמים אפילו יכול לקבל צ’ופרים ברגע שהוא מתנהג בדיוק כמו שמצפים ממנו.

למה לא כדאי לאלף את הכלב באופן עצמאי?

יש בעלי כלבים שנוטים לחשוב כי הם יצליחו לאלף את הכלב שלהם בעצמם. אך בפועל אילוף כלבים זוהי פעולה מורכבת, המצריכה מיומנות רבה ולא מעט ניסיון בתחום. אילוף לא נכון של הכלב, עלול להשיג בדיוק את התוצאה ההפוכה מהתוצאה שאותה הייתם רוצים להשיג. כך שאילוף של כלבים באופן עצמאי עלול להיות מסובך, ולרוב הוא לא יביא אתכם לתוצאות.

אם ברצונכם לאלף כלבים בצורה טובה ומהירה, יהיה עליכם לפנות למאלף כלבים. מאלף כלבים במרכז שמגיע עם ניסיון ועם הבנה בתחום, יוכל לאלף את הכלב בתוך זמן קצר. הוא יביא את הכלב לנקודה שעליה תמיד חלמתם, אולי מדובר על נקודה שעד לא מזמן הייתה נראית בלתי אפשרית. אך בעבודה נכונה אפשר להפוך כל חלום למציאות שתרקום עור וגידים לנגד עיניכם.

תוך כמה זמן מאלף כלבים במרכז יבצע את המשימה?

עבודת האילוף משתנה בין כלב אחד לכלב אחר, מהסיבה הזאת קשה מאוד לתת לוחות זמנים מוגדרים לאילוף. אף מאלף מקצועי לא יוכל לדעת מראש תוך כמה זמן יהיה ניתן לראות תוצאות. אך כמובן שהשאיפה היא שהתוצאות יגיעו מוקדם ככל האפשר, ולרוב זה גם מה שקורה בפועל.

את השינוי בהתנהגות של הכלב יהיה עליכם לראות כבר בשבועות הראשונים לאילוף. אם הכלב ממשיך בהתנהגות הסוררת שלו, זה בהחלט אמור להדליק לכם נורות אדומות. אך שינוי משמעותי בהתנהגות הכוללת של הכלב ככל הנראה יגיע רק כעבור מספר שבועות או חודשים. כך שבמקרה הזה הסבלנות שלכם היא קלף המפתח להצלחה בתהליך.

האם ניתן לאלף את כל סוגי הכלבים?

יש לא מעט סוגים של כלבים, וכל סוג של כלב מצריך באופן טבעי התייחסות שהיא מעט שונה. זוהי הסיבה שלבד יהיה לכם מאוד קשה לאלף את הכלב באופן מוצלח, באופן שתוכלו להיות מרוצים ממנו. אך באופן עקרוני ניתן לאלף בעזרתו של מאלף כלבים במרכז כלבים מכל הסוגים. לא משנה אם מדובר על כלבים גדולים או קטנים, כלבים רגועים או כלבים בעייתיים.

סוד ההצלחה זוהי ההתייחסות לכלב והתאמת האילוף אליו. אם תגיעו עם שיטות ששמעתם עליהם, לא מן הנמנע כי התוצאות פשוט לא יגיעו. ברגע שהאילוף יהיה כזה שהוא יתאים לכלב עצמו, ההצלחה היא עובדה מוגמרת. כל מה שתצטרכו לעשות זה רק להתאזר בסבלנות, ובתוך זמן קצר הכלב שלכם יהפוך להיות כלב מחונך ומאולף. זה לא משנה מאיזה סוג הוא או בן כמה הוא היה כאשר התחלתם את ההליך.

מה לעשות אם לא רואים תוצאות במהלך התהליך?

עליכם תמיד לזכור כי מאלף כלבים במרכז הוא לא קוסם, ולכן הוא לא יכול להפוך את הכלב למאולף בימים בודדים. יהיה עליכם להיות מאוד סבלניים, אפילו אם בתחילת הדרך זה נראה שהפרוצדורה לא באמת מתקדמת לאף מקום. לעיתים ההתקדמות היא מאוד מהירה, ובחלק מהמקרים ההתקדמות יכולה להיות מאוד איטית.

אך אם עוברים מספר שבועות, ועדיין אתם לא רואים שום שינוי בהתנהגות של הכלב – יהיה עליכם לדבר עם המאלף. בחלק מהמקרים יהיה עליכם לבחור מאלף חדש, כזה שכן יוכל להביא אתכם למצב שבו תראו תוצאות. אתם צריכים להיות מרוצים מהתוצאה שאליה הכלב יגיע, כי מדובר על חיית המחמד שלכם.

כמה עולה אילוף על ידי מאלף כלבים במרכז?

גם העלות של אילוף כלבים על ידי מאלף מיומן משתנה בהתאם ללא מעט פרמטרים. לעיתים הצעת המחיר הראשונית שתקבלו היא לא תהיה הצעת המחיר הסופית. כך שתמיד יהיה עליכם להיות עם יד על הדופק, כדי שתוכלו לקבל הצעת מחיר שתתאים לתקציב שלכם. אך לכלב מאולף אין מחיר, כי בסוף מדובר על אילוף שאמור להישאר לתמיד.

עליכם לזכור כי אילוף של כלב לא מתבצע במפגש אחד. מדובר על מספר מפגשים המועברים על ידי מאלף כלבים במרכז, וברוב המקרים מדובר על פגישות אחד על אחד. העלות אמורה לנוע בין 3000 ₪ עד 6000 ₪ לתהליך כולו, שכמו שאמרנו יש לא מעט פרמטרים שעשויים להשפיע על המחיר.

מה לעשות במקרה שבו הכלב חוזר לסורו?

מאלף כלבים במרכז אמור לספק לכם בסיום התהליך ארגז כלים שלם שיסייע לכם לשמר את האילוף. אחרי שהתהליך עם המאלף מסתיים, האחריות כולה נופלת על הכתפיים שלכם. לכן אם לא תבצעו את הפעולות השונות בדרך קבע, לא מן הנמנע כי הכלב יחזור להרגליו הישנים.

במקרה שבו הכלב חוזר להרגלים הלא הטובים, יהיה עליכם להגיע לפגישה על המאלף בכדי להחליט מה לעשות. בחלק מהמקרים תוכלו אתם לתקן את המצב על ידי שינוי ההתנהגות שלכם בסביבתו של הכלב. בחלק מהמקרים תצטרכו להביא את הכלב לכמה פגישות נוספות, כדי להחזיר את המצב למה שהוא היה בסיום האילוף.

בשיתוף פעולה עם www.vidog.co.il

השארת תגובה

;
גלילה לראש העמוד
small_c_popup.png

פרסום לעסק שלכם
כל עסק צריך
מבט מקומי

דילוג לתוכן