עדכונים חמים
עדכונים חמים
שלום אדרי. הבינגו של חדרה?
שלום אדרי.

שלום אדרי. הבינגו של חדרה?

היהלום

 מעאבד טיטי ועד קורצקי * ההחתמה של שלום אדרי בהפועל חדרה עשויה להתברר כהברקה אמיתית * איך הפך הברדקיסט שכמעט פרש מכדורגל ולא הסתדר בליגות הנמוכות, לסחורה הכי חמה בליגת העל? * וגם: על המודל לחיקוי בניון ועל החיבור המיוחד עם לירן רוטמן

כמעט ברגע האחרון, הפועל חדרה הנחיתה כאן רכש משמעותי מאוד, שעשוי להיות שובר השוויון שלה בעונה הקרובה ובעיקר בעונה הבאה. מדובר בשלום אדרי – כבר לא ילד, בן 26 – שחקן שבגיל צעיר יותר נחשב לאחד השחקנים המוכשרים בארץ ולפני שנתיים כבר נראה היה בדרך לפרישה מוקדמת.

הוא עדיין צריך לעבור דרך ארוכה כדי להפוך לשחקן לגיטימי וראוי בליגת העל, אך לאחר כל מה שעבר בדרך, עצם העובדה שהוא מקבל הזדמנות ברמות הגבוהות היא בגדר נס.

ב-2013, עוזר מאמן בית”ר ירושלים לשעבר, חיים שאבו, אימן את רמת השרון. כשנשאל לאחר אחד המשחקים על הפוטנציאל של בן רייכרט הוא ענה: “זה לא רק רייכרט, אם תהיה כאן סבלנות יש כאן עוד שחקנים איכותיים שיכולים לדבר חזק בכדורגל הישראלי, כמו סאן מנחם ושלום אדרי”. מנחם, כולנו יודעים, הפך לאחד הבאנקרים של ברק בכר בהרכב של מכבי חיפה. אדרי הפך לג’וקר של בית”ר ירושלים.

אדרי הוא בנו של כדורגל העבר יוסי “קרלוס” אדרי. אחרי שער הבכורה של הילד במדי בית”ר, קרלוס ישב מול המסך ובכה מרוב אושר. “כולנו כאן בבית עם דמעות, בגול היו צרחות ולאט לאט כולם בוכים ומתרגשים. אני מאוד מקווה שעכשיו הוא יוצא לדרך חדשה בבית”ר, הוא קיבל מתנה וצריך לקחת אותה”.

לפני שלוש שנים אדרי היה על פרשת דרכים. אחרי עונה רעה בליגה א’ בה לא מצא את מקומו בכפר שלם ובכפר קנא, כמעט לא היה ביקוש לקשר-חלוץ אפילו בליגה א’. הבעיות שלו חרגו מהמגרש, ולא היו רק מקצועית. “הייתי חוצפן, רב עם שופטים, היו עושים עליי עבירה והייתי משתגע, היום אם שחקן עושה עליי עבירה אני קם ולוחץ יד. הבנתי שלהתעסק במה שמסביב עוצר אותי”, סיפר בעבר.

כשאדרי מדבר על “מה שמסביב” הוא יודע למה הוא מתכוון – פעם כל משפט שמישהו היה זורק לעברו בחימום היה “מדליק” אותו, ואם היו מקללים אותו או אפילו שחקן מהקבוצה שלו הוא היה מסוגל להתעמת עם הקהל. הוא היה מסיים כל עונה עם מספר כרטיסים אדומים וצהובים שלא מביישים את חאלד חלאיילה, אבל בשנתיים האחרונות הראש עבר שינוי ואדרי החליט להילחם על הקריירה.

מי שהחליט לקחת אותו לפני שנתיים כפרויקט הוא יו”ר מ.ס טירה, עאבד טיטי, יחד עם סוכנו משה גולדנברג. טיטי סיפר בזמנו: “אני מרגיש כזאת גאווה, עברתי דרך ארוכה איתו במשך שנתיים. עליות, ירידות, המון שיחות, פסיכולוג שהבאנו לו, כל הזמן ידעתי שאין הרבה כישרונות כאלה והוא באמת רוצה שמישהו יכוון אותו ויגיד לו איך עובדים נכון. אני זוכר שאמרתי לו שההצעה מבית”ר זאת הברכה על כל השינוי שעשה, אבל גם מתנה מאלוהים ושלא ירשה לעצמו לפספס אותה. דיברתי גם עם בניון ואוחנה והסברתי להם בדיוק מי זה שלום ומה הקשיים שעבר בדרך, שיידעו לעזור לו כשצריך”.

על אדרי עצמו אמר טיטי: “הוא עבר שנים רעות בליגות הנמוכות. היה לו שם לא טוב והמאמן לא רצה אותו בתחילת הדרך אבל לא ויתרתי, ידעתי שהכל בראש ואפשר לאפס אותו, עברנו איתו תהליך שיקום מקצועי, גם פסיכולוג הוא ראה בדרך, למד להתנהל נכון עם כסף והחיים, להיות פחות עצבני, להפסיק עם צהובים ואדומים כל הזמן, לא להגיב לשופטים ולכל הרעשים מסביב. הוא עשה שינוי גדול וזה הביא למצב שהוא סחב את הקבוצה על הגב”.

כמעט בכל הזדמנות אדרי מציין כי מודל החיקוי שלו בקריירה היה יוסי בניון. “”הערצתי את יוסי בניון, אני תמיד מראה כתבות לאנשים. מדהים איך הגלגל מסתובב. הוא היה אלוהים בשבילי”. אגב, לא מעט אנשי כדורגל מציינים כי מבחינת פוטנציאל, לאדרי יש את הכלים להפוך לכוכב. “הבעיה היא לא ברגליים אלא בראש”, אמר השבוע פרשן כדורגל בכיר.

אז עם כל המחמאות והכישרון, למה זה לא התפרץ בבית”ר? מקורבים לאדרי טוענים כי הוא פשוט לא קיבל מספיק צ’אנסים אמיתיים אצל דראפיץ’ וברדה. בנוסף, היה מי שטען שהוא הרגיש שהשכר שלו בקבוצה נמוך מאוד בהשוואה לחבריו, ולא הסכימו לתת לו שדרוג.

כבר בקיץ אדרי היה מועמד להגיע לחדרה, אבל אז המאמן שרון מימר העדיף להחתים שחקנים אחרים. כעת, כאשר מנחם קורצקי קיבל את המושכות, בחדרה קפצו על ההזדמנות להחתים את אדרי ועשו את זה לשנה וחצי. “ברגע שמנחם אמר לי כמה הוא רוצה אותי ובונה עלי, לא הייתה לי התלבטות. חדרה היא בית אמיתי ואני מקווה שיתנו לי שם את המפתחות ואצליח לעזור”.

ואגב, בבית”ר ירושלים מספרים שאדרי יחד עם לירן רוטמן, השחקן השני שנחת בחדרה, היו “מלכי ההתערבויות” בבירה. בכל דבר הם היו זוג מנצח. מהבחינה הזו, תהיה להם בחדרה תחרות קשה. בהצלחה.

השארת תגובה

;
גלילה לראש העמוד
small_c_popup.png

פרסום לעסק שלכם
כל עסק צריך
מבט מקומי

דילוג לתוכן