עדכונים חמים
עדכונים חמים
עוביידה חטאב. אמונה ואנרגיות טובות
עוביידה חטאב צילום: שלומי גבאי

עוביידה חטאב. אמונה ואנרגיות טובות

אף אחד לא רצה לגעת בעוביידה חטאב לאחר שהשתחרר מהכלא.

עד שהגיעה הפועל חדרה, נתנה לו צ’אנס לחזור לליגת העל, ומברכת על כך היום * לבלם המוכשר, שגם לומד לתואר ראשון בחינוך וספורט, יש חלק חשוב בשיפור של הקבוצה בחודש האחרון, והוא בטוח שהוא האיש הנכון במקום הנכון. ושיותר לא יצטרכו לדבר איתו על הסתבכויות מחוץ למגרש * ראיון מיוחד

עוביידה חטאב. אמונה ואנרגיות טובות

אי אפשר לפספס את התשוקה לכדורגל של בלם הפועל חדרה, עוביידה חטאב. בכל דקה הוא נותן מעצמו 200 אחוז, אי אפשר לפספס את זה.

אחד הרגעים הכי מרגשים העונה בחדרה היה לאחר שחטאב כבש בנגיחה את שער השוויון מול מ.ס. אשדוד בנתניה. ככה זה אחרי שאתה חוזר לשחק כדורגל לאחר 11 חודשי מאסר בפועל.

עוביידה חטאב, 29, הוא אחד הבלמים הטובים בליגת העל. בלם יציב, חזק, משחק ראש טוב, בלם שכל מאמן היה רוצה אצלו. אלא שלצד הכישרון, לחטאב יש גם כישרון טבעי להסתבך.

בשנת 2014 הוא הואשם בהפקרת אדם למוות בתאונת פגע וברח שהיה מעורב בה, עבירה בגינה קיבל כאמור עונש מאסר. עד לרגע האחרון הוא עוד שיחק כדורגל, אפילו הצליח לכבוש שער חשוב שהשאיר את אשדוד בליגת העל.

מן הסתם, לאחר שיצא מהכלא, היה לחטאב קשה מאוד למצוא קבוצה.  בכל זאת יצא לו שם של פרובלמטי. בנוסף, הוא הסתבך בתקרית נוספת לאחר שנעצר בחשד לירי בכפר אעבלין. מבחינתו, זה היה עוד “תיק” שניסו לתפור לו: “לא היה לי ספק שזה מה שיקרה. הרי זה טבעי וברור שיסגרו כי אין לי שום קשר לזה בכלל. עד עכשיו אני לא יודע מזה בכלל, לא יודע מה היה. אני לא קשור לזה אז היה לי ברור שיסגרו”.

אז מה קרה שם?

“באו מהמשטרה וביקשו שאני אבוא לחקירה, הייתי מופתע ובהלם מוחלט כי לא ידעתי במה מדובר ומה קרה. לא ידעתי על מה הם מדברים בכלל אבל ביקשו ממני לבוא איתם לתחנה, כל אחד עושה את העבודה שלו אז כיבדתי והלכתי איתם. אמרתי להם שם שאין לי מושג על מה הם מדברים ושאני לא קשור למה שמייחסים לי. כל אותו היום אני רק התאמנתי וכשהם באו הופתעתי אבל כיבדתי, אמרתי את שלי ובזה זה נגמר”.

איך נקלעת לסיטואציה הזאת?

“אני לא יודע איך זה נהיה, זה משהו פתאומי, מה שאני יודע זה שאני לא קשור לזה בכלל. הלכתי, עניתי על כל השאלות וחזרתי הביתה, הייתי משוחרר בלי כלום. לא חששתי לרגע כי אני לא קשור לשום דבר כזה, היה לי ברור שזה מה שיקרה בסוף והכול ייסגר”.

כמה היה לך קשה ששוב השם שלך נקשר לפרשות שאינן קשורות לכדורגל?

“אם זה היה מישהו אחר זה לא היה מתפרסם, אבל בגלל שזה אני אז מפרסמים את זה וזה כאילו מעניין לשים את השם שלי. אני לא חושב שזה היה מצריך כי באמת לא קרה כלום, זה לא היה נעים, לא אהבתי את זה אבל אלה דברים שלא בשליטתי”.

בוא נחזור לתקופה בכלא. איך באמת שומרים גם על שפיות וגם על כושר?

“אמונה, עבודה קשה ולהיות ממוקד מטרה. היה לי רצון גדול לחזור לשחק, לחזור כמובן לליגת העל שזה המקום הטבעי שאני חושב שאני שייך לו”.

אז חטאב רצה לחזור לליגת העל, ואז הגיעו אורן גולן ושרון מימר ואיפשרו לו לממש את החלום. וויסאם רבאח נפצע וגמר את העונה, גם טל כחילה נפצע, ובחדרה הלכו על חטאב די בלית ברירה. היום, חודש וחצי אחרי, הם מברכים על כך.

חטאב ייצג לגמרי את ההגנה של חדרה, ויחד עם הכושר הנפלא של השוער רובי לבקוביץ’ והמשחק המצוין של ג’ונתן סיסה, ההגנה נראית הרבה יותר טוב ורושמת סידרה של 6 משחקים ללא הפסד.

“אני היום במקום טוב. מרגיש מצוין. ברוך השם, הדברים מתחילים להסתדר”, הוא אמר השבוע. “השיפור שלנו הוא לא רק שחקן אחד. זה כולם יחד. כולנו מאמינים ביחד ויוצאים לכל משחק כדי לנצח, באים מוכנים טקטית, מנטלית וגופנית. אני מאמין שהאמונה והאנרגיה הטובה מביאה תוצאות”.

ההישגים שלך טובים מאוד ברמה האישית, ועדיין כשמראיינים אותך שואלים קודם כל על התאונה.

“ככה זה, אבל זה נכון. בכל הקבוצות ששיחקתי הצגתי יכולת טובה, וגם בחדרה עכשיו הולך טוב. גם כשהגעתי לחדרה הייתי תחת זכוכית מגדלת, למרות שמבחינה מקצועית תמיד הבאתי קבלות. תמיד הבאתי את עצמי במאה אחוז. אתה צריך להאמין בדברים הטובים, החיוביים. לקחת את זה כאתגר. אתה בא נעול בשביל להצליח ובשביל להביא את עצמך במאה אחוז ועם אנרגיה חיובית”.

חטאב, סטודנט לתואר ראשון בחינוך וספורט, שיחק בעבר בלא מעט קבוצות. סכנין, קטמון, אשדוד, הפועל תל אביב ועכשיו חדרה, בה הוא מאוד מאמין: “יש לנו קבוצה מצוינת, שהתחברה. יש לנו סגל טוב, חדר הלבשה מצוין, צוות מקצועי שנותן לנו את כל הכלים ומביא אותנו למשחקים מוכנים ואפשר לעשות דברים יפים מאוד השנה”.

ומה לגביך אישית, מעכשיו ידברו איתך רק על כדורגל?

“כן, הכל נגמר והכל מאחורי. עכשיו אני מתעסק במה שאני הכי אוהב, ומקווה שאמשיך לספק קבלות”.

השארת תגובה

;
גלילה לראש העמוד
small_c_popup.png

פרסום לעסק שלכם
כל עסק צריך
מבט מקומי

דילוג לתוכן