עדכונים חמים
עדכונים חמים
יותר התקפית, יותר תוססת, יותר כישרונית
עדיין לא חזר לעצמו סיסה נאבק מול חיפה. צילום שלומי גבאי

יותר התקפית, יותר תוססת, יותר כישרונית

 הפועל חדרה הוכיחה במשחק הפתיחה של העונה שהיא אכן יותר מלהיבה השנה השאלה הגדולה היא מה יקרה אם לצד הכדורגל היפה לא יהיו נקודות, כפי שקרה מול מכבי חיפה  המבחן הבא: בית”ר ירושלים

האנשים בהפועל חדרה מאוד תחרותיים. הדבר שהם הכי שונאים, זה להישאר עם המחמאות. וזה בדיוק מה שקרה להם במחזור הפתיחה של ליגת העל.

חדרה אירחה בנתניה את מכבי חיפה הגדולה, הייתה טובה, הגיעה להמון מצבים, אבל ירדה מנוצחת 2:1. לאחר המשחק אמרו ברק בכר ואנשיו לשרון מימר והצוות שלו: “בניתם פה קבוצה מצוינת, תעשו צרות להמון קבוצות”. מיותר לציין שאת מימר זה לא עודד.

אבל כנראה שכפי שמימר התחייב בהצהרות שלו בטרום העונה, אנחנו אכן צריכים להתרגל לראות חדרה אחרת. לא עוד קבוצה שמתגוננת עם 10 שחקנים ומחפשת לגנוב גול, אלא קבוצה יוזמת, טכנית, כישרונית, וכזו שתחפש להכריע משחקים.

המשחק מול חיפה הבליט כמה מנקודות התורפה של חדרה החדשה, ועליהן מימר יהיה חייב לתת את הדעת. קודם כל עמדת המגן השמאלי. בשלב זה פיפ”א עדיין לא אישרה את העברתו של עבדאללה ג’אבר. לא בטוח שמימר יכול להרשות לעצמו עוד משחק בלי מגן שמאלי טבעי – מבלי להמעיט ביכולת של נועם כהן שהיה לא רע – אבל הוא לא מגן טבעי. ולכן בחדרה צריכים לקבל החלטה עד מתי מחכים לג’אבר.

נקודה נוספת שבלטה היא הרכות במרכז ההגנה. נכון שג’ונתן סיסה חזר מפציעה קשה וארוכה, אבל במיוחד בשיטה החדשה, בה הקבוצה משחקת רק עם 2 בלמים, יש לו משמעות אדירה. ואם סיסה לא יחזור להיות הסיסה שכולם מכירים, חדרה תספוג הרבה שערים העונה.

גם הקישור האחורי לא אגרסיבי מספיק ולא דומיננטי מספיק, ובשני השערים מול חיפה אפשר היה לראות את זה.

מנגד, בחדרה יכולים להיות מעודדים מכמות המצבים שהקבוצה הגיעה אליהם מול אחת הקבוצות הטובות בארץ, מהכושר המצוין של החלוץ מרשל אודה וגם מכך שביום לא גדול של שני שחקני הכנף הזרים, בונגונגי ומרמנטיני, עדיין היכולת ההתקפית הייתה טובה.

מאוד מסקרן לראות איך חדרה תיראה בהמשך העונה, שכן ההגרלה מספקת לה מפגשים קשים מאוד גם בהמשך. במחזור הבא (השבוע לא ייערכו משחקים בגלל פגרת הנבחרת) תצא חדרה למשחק חוץ קשה מול בית”ר ירושלים, ולאחר מכן היא תארח את באר שבע. לפתוח עונה מול שלוש מארבע הגדולות של הכדורגל זה לא פשוט, אבל בחדרה ממשיכים להאמין בקבוצה שלהם ובטוחים שאפשר לקחת נקודות גם במשחקים האלה.

לאחר המשחק מול חיפה אמר מימר: “אני שמח שראינו קבוצה יוזמת שמגיעה להמון מצבים. הפעם פחות הלך לנו בכל הנוגע לניצול המצבים, אבל בהחלט יש דברים יפים שאפשר לקחת מהמשחק”.

השארת תגובה

;
גלילה לראש העמוד
small_c_popup.png

פרסום לעסק שלכם
כל עסק צריך
מבט מקומי

דילוג לתוכן