עדכונים חמים
עדכונים חמים
הכל בראש?

הכל בראש?

 

האם אתמול מול סכנין זה היה משחקו האחרון של שרון מימר? האם הבעיה של הפועל חדרה היא בכלל מנטלית? האם שלושה מחמשת הזרים של הקבוצה יוחלפו? והם מול יריבות “בליגה שלה”, חדרה תצליח לנצח * מבט מקומי מנסה למצוא תשובות לשאלות

כשאתם קוראים את השורות האלה, אתם כבר יודעים את תוצאת המשחק אתמול של הפועל חדרה מול בני סכנין (המשחק הסתיים לאחר סגירת הגיליון). מבחינת חדרה, שהגיעה למשחק כשהיא במקום האחרון בטבלה, מדובר היה במשחק שאין ממנו דרך חזרה. ניצחון – ואפשר לחייך ולהמשיך כרגיל עם אנרגיות חדשות. כל תוצאה אחרת, ככל הנראה, תביא לזעזועים במועדון, ובראשם החלפת המאמן שרון מימר.

אבל ללא קשר לתוצאת המשחק, בדקנו השבוע עם פסיכולוג הספורט גבריאל דקס אם הבעיה של הפועל חדרה היא יותר מקצועית או יותר מנטלית.

“ברור לגמרי שכאשר קבוצה רגילה רק להצלחות במשך מספר שנים ברציפות, קשה לאנשים שם להתמודד עם כישלונות. הפועל חדרה עלתה שתי ליגות ברציפות כנגד כל הסיכויים וסומנה כסינדרלה של ליגת העל בשנה הראשונה שלה. גם בשנה השנייה היא עשתה עונה מוצלחת ולא נאלצה בשום רגע להתמודד עם כישלון”, אומר דקס.

  • אבל אנחנו בסך הכל בתחילתה של העונה. בטוח שיש דרך להתמודד עם התוצאות.
  • “אני לא מכיר את הקבוצה ולא יודע מה העבודה המנטלית שעושים שם. אבל כאחד שמביט מהצד, ברור לי שהכל בראש. אף אחד לא צריך להיכנס להיסטריה אחרי חמישה משחקים, מה עוד – ואני לא מבין גדול בכדורגל – שחדרה סבלה מהגרלה רעה ופגשה את כל הקבוצות הגדולות בפתיחת העונה. יש פה המון עבודה מנטלית, וכל המערכת צריכה להיות רגועה שכן בסופו של דבר התוצאות די צפויות. הבעיה היא הלחץ ואיתו צריכים לדעת להתמודד. אבל אם אחרי כל הפסד אוטומטית מתחיל רחש-בחש סביב מעמד המאמן או סביב שחקנים כאלה ואחרים, זה פוגע. מנגד, אם יש אמונה במערכת וביטחון של כולם, בסוף זה מתפוצץ לכיוונים חיוביים.”

בכל מקרה, בחדרה כבר קיבלו החלטה עקרונית לשחרר בינואר את הקשר מחוף השנהב יא יא מלדג’ה, וגם מעמדם של הזרים גוסטבו מרמנטיני ורודריגו בונגונגי לא יציב ויוכרע בהתאם לתוצאות.

בנוגע ליא יא, בחדרה מבינים שהוא לא הקשר האחורי הקלאסי שחיפשו, ובמועדון ימשיכו במאמצים למצוא שחקן מתאים במקומו. כרגע השחקן בכל מקרה מושבת מפעילות בשל כאבים בשרירי הבטן.

כבר ביום שבת תמשיך חדרה במרתון משחקי הליגה שלה מול מכבי פ”ת במושבה (15:00). גם המשחק הבא, מול הפועל כפר סבא, ביום ראשון הבא, יהיה מול “יריבה בליגה של חדרה”, ובמועדון מקווים להתחיל לנצח ולחזור לליגה על מנת שהפער לא יגדל ויהפוך מהר מאוד לקשה מאוד להשגה.

השארת תגובה

;
גלילה לראש העמוד
small_c_popup.png

פרסום לעסק שלכם
כל עסק צריך
מבט מקומי

דילוג לתוכן