עדכונים חמים
עדכונים חמים
למרות הסגר, בשבוע הבא ייצאו לדרך באולם האנרבוקס חדרה משחקי מוקדמות אליפות אירופה בכדורעף
שחקני הנבחרת מתכוננים באנרבוקס צילומים: איגוד הכדורעף

למרות הסגר, בשבוע הבא ייצאו לדרך באולם האנרבוקס חדרה משחקי מוקדמות אליפות אירופה בכדורעף

בשבוע הבא ייצאו לדרך באולם האנרבוקס בעיר משחקי מוקדמות אליפות אירופה בכדורעף * נבחרות ישראל, בולגריה ואוסטריה יתמודדו על 2 מקומות בטורניר הגמר * כל המשחקים ישודרו בערוץ הספורט * מאמן הנבחרת: “התרגשות גדולה”

לולא הסגר שמתחיל הלילה, בחדרה היה סוג של חג בשבוע הבא. הסיבה: אולם האנרבוקס היפהפה יארח טורניר בינלאומי ראשון. מדובר במוקדמות אליפות אירופה בכדורעף, כאשר נבחרת ישראל תתמודד בשיטת ליגה מול נבחרות אוסטריה ובולגריה על הזכות להעפיל לאליפות אירופה.

האולם בחדרה נבחר להיות האכסנייה של נבחרות הכדורעף – גברים ונשים – והנבחרת כבר מתאמנת כאן מספר שבועות. למרות הסגר, הטורניר ייערך כסדרו.

המשחקים יחלו ביום שלישי, 12.1, ויימשכו שישה ימים, כאשר שתי הראשונות יעפילו לאליפות. לצערם של תושבי חדרה, את המשחקים אפשר יהיה לראות רק בטלוויזיה, כולם ישודרו בערוץ הספורט, אבל גם דרך המסכים אפשר יהיה להתרשם מהאולם המדהים שבנו בחדרה.

מאמן הנבחרת, נועם כץ, כבר מתרגש: “יש הרבה התרגשות – חיכינו לזה הרבה זמן, גם מבחינה אישית, זה טורניר ראשון שלי כמאמן נבחרת. זו דרך לבדוק את היכולות של הנבחרת שלנו במסגרת הכי חשובה שאנחנו משתתפים בה. נכון שלא הייתה לנו את ההכנה האופטימלית, אני מאמן נבחרת שנה וחצי ועדיין לא שיחקנו משחק רשמי אחד, גם בגלל התקופה, אבל לא נשתמש בזה בתור תירוץ, נבוא לעשות את המקסימום בתנאים שיש ולנסות להיות הכי טובים שאפשר”.

איזו השפעה יש לעבודה שהמשחקים ייערכו בארץ?

“את זה נדע רק אחרי האליפות, אני חושב שרצינו להיות בסיטואציה אחרת, הנבחרת לא שיחקה כבר הרבה שנים משחקים בינלאומיים בישראל, והייתה פה הזדמנות לארח נבחרות נהדרות, לראות הצגה של כדורעף טוב וכמובן לחזות בנבחרת שלנו בפני הקהל שלה, וזה לא יקרה. זה חבל, עד שיש הזדמנות כזו באולם יפה וביתי כמו באולם בחדרה שיארח את משחקי האליפות, אבל בסופו של דבר זה יהיה ללא קהל, אז מצד אחד אנחנו שמחים שזה יהיה פה אבל מצד שני אנחנו מאוכזבים שלא יהיה קהל שידחוף את  הנבחרת”.

איך היו ההכנות?

שיחקנו מספר משחקים מול נבחרת הזרים של הליגה וזו יוזמה ברוכה של האיגוד כי אלו המשחקים היחידים שיכולנו לעשות כי לא יכולנו לארח או להתארח. אני גם מודה לשחקנים הזרים שהתגייסו לעזור לנו. אני לא מתייחס לתוצאה של המשחקים כי אני חושב שמאמנים רציניים חייבים לעבוד לפי דרך ואין קיצורי דרך, כלומר אם הנבחרת לא שיחקה אפילו לא משחק אימון כבר כמעט שנתיים, אז אי אפשר לצפות שבמשחק הראשון או השני הדברים יעבדו כמו שצריך. אנחנו מנצלים את המשחקים האלו כדי לראות מה הליקויים ומה אנחנו צריכים לעבוד ולקדם במעט זמן שנותר. אני מרוצה מהגישה של השחקנים  – אני חושב שהשחקנים מאוד רוצים ורעבים רואים בזה אתגר מאוד גדול ומתאמנים מאוד יפה, אנחנו צריכים להוריד מהם את הלחץ ולבוא באווירה מעצימה וטובה לטורניר. לדעת כמובן שהנבחרות שמשחקות מולנו הן נבחרות טובות, ואנחנו צריכים לשחק כדורעף מושלם כדי להצליח מולן והשחקנים באמת מבינים את זה”.

בוא נדבר רגע על שתי הנבחרות, בולגריה מעצמה עולמית של ממש שמגיעה לכאן?

בולגריה היא אחת הנבחרות הכי טובות בעולם, היא בוודאי הנבחרת הכי טובה שמשתתפת בשלב המוקדמות בכל הבתים. היא הגיעה לשלב הזה בכלל בטעות אחרי שהפסידה ברבע גמר אליפות אירופה האחרונה  במפתיע. יש שם שחקנים יוצאי דופן, השחקן הכי מרשים שם זה סוקולוב שרק לפני שבוע לקח את הגביע הרוסי בתור הטופ סקורר,  יהיה מעניין לשחק מולם ולראות את הרמה שלהם, אין ספק שזה באמת אתגר גדול מאוד”.

ומה לגבי האוסטרים?

לגבי האוסטרים אני יודע ממקור ראשון שהם נבחרת נהדרת כי לפני שנה וחצי התארחתי אצלם במחנה אימון לקראת האליפות אירופה, זה כמובן היה לפני שידענו שהם באותו בית איתנו. רציתי ללמוד דווקא מנבחרת שהייתה בדרג שלנו ועשתה התקדמות מאוד גדולה בשנים האחרונות כשהשיא היה העפלה לאליפות אירופה האחרונה בצורה מרשימה. זו נבחרת שהולכת כבר הרבה מאוד שנים ביחד, נבחרת מאוד מגובשת, השחקנים, בעקבות ההצלחה של הנבחרת, הגיעו לקבוצות טובות באירופה. זו בהחלט נבחרת טובה עם שחקנים כמו ברגר שמשחק בטורקיה ושחקנים אחרים שמשחקים בקבוצות הטובות בגרמניה, מה שמדאיג אותי זה פחות השחקנים האינדיבידואלים אלא יותר החיבור והניסיון של הנבחרת שמשחקת הרבה שנים במסגרות האירופאיות ברמות הגבוהות”.

אבל אם יש סיכוי זה מולם?

הם בהחלט נבחרת פחות איכותית מהבולגרית, אבל הם עדיין נבחרת טובה מאוזנת וחזקה, שהיתרון הגדול שלהם עלינו זה הניסיון והשתתפות כל הזמן במפעלים אירופים, הדרך שהם עשו זו הדרך הנכונה, השתתפות כל הזמן עד שאתה מצליח, הכדורעף האוסטרי נמצא בהתקדמות בשנים האחרונות”.

איפה הכוח העיקרי שלנו כנבחרת?

“אני חושב שהשחקנים שלנו, רובם משחקים בישראל, לכאורה אתה מצפה ששחקנים שמשחקים באירופה תהיה להם איכות יותר גבוה, אבל אני חושב שזה שכל השחקנים פה יכול ליצור אצלם גאוות יחידה, שתוכל להרים אותנו למעלה, אני חושב שהשחקנים שלנו כבר הרבה שנים ביחד, וזה יכול לעבוד בכיוון חיובי, אבל גם לשלילי , כי הם היו גם ברגעים של אכזבה ביחד. אני רואה את החיבור שלהם ואני רואה שהם אוהבים להיות ביחד”.

מה יש לך לומר לקהל הצופים שיראה את המשחקים בטלוויזיה?

“קודם כל שהם חסרים לנו, החלום שלי כמאמן נבחרת היה להיות בארץ עם אולם מלא שצועק אל אל ישראל, אז אני מקווה שהם יצעקו מול הטלוויזיה – ואולי זה יעזור. אני רוצה שהקהל ידע שהשחקנים וכולנו באמת משחקנים עם תחושת גאווה ופטריוטיות, גם כלפי המדינה וגם כדי לקדם את הענף שלנו ואנחנו מקוים שהמשחקים יביאו עוד אוהדים לכדורעף בישראל”

השארת תגובה

;
גלילה לראש העמוד
small_c_popup.png

פרסום לעסק שלכם
כל עסק צריך
מבט מקומי

דילוג לתוכן