עדכונים חמים
עדכונים חמים
צוותים מקצועיים והורים מתכננים ביחד את בית ספר “הנדיב”

צוותים מקצועיים והורים מתכננים ביחד את בית ספר “הנדיב”

מגשימים חלומות חינוכיים

צוותים מקצועיים והורים מתכננים ביחד את בית ספר “הנדיב”

השבוע נפגשו הצוותים המקצועיים במועצה המקומית בנימינה-גבעת עדה לשיחת זום עם מנהלת בית ספר הנדיב חיה כוגן ועם נציגי הנהגת הורים, כדי לחשוב ולתכנן ביחד את בינוי בית הספר.

לאחר שנים ארוכות שבהם דרשה המועצה בהובלת מנהלת אגף החק”ר, מוניק וקנין, להרוס את מבנה בית ספר הנדיב בבנימינה ולבנות במקומו מבנה חלופי, לאחרונה אישר משרד החינוך למועצה לצאת לתכנון מפורט של המבנה החדש שצפוי להכיל 12 כיתות לימוד. עם קבלת האישור התחילו במועצה תהליך של איתור אדריכל, חשיבה פדגוגית ומעגלי שיח.

מנהלת אגף החק”ר מוניק וקנין, מהנדסת המועצה אדר’ שרון פישמן והאדריכל עודד רוזנטל, מובילים בשבועות האחרונים שיח אל מול הצוותים החינוכיים והורי בית הספר, במטרה לבנות מבנה שעונה לצרכים ולרעיונות של הצוות החינוכי והורי התלמידים.
מנהלת בית הספר חיה כוגן סיפרה כי בשבועות האחרונים התקיים שיח בתוך בית הספר, במטרה לדייק את הצרכים והרעיונות שעולים מההורים ומהצוות. “שמענו מההורים מה הם חולמים בבית הספר העתידי ואילו ערכים ועקרונות אנו רוצים להטמיע בבית הספר. זהו צעד משמעותי בדרך להפיכת החלומות למציאות.”
וקנין: “נפלה בחלקי הזכות להיות שותפה לבינוי בית ספר הנדיב. כל התהליך שהתקיים עד כה אל מול משרד החינוך, ההורים וצוות בית הספר הינו תהליך משמעותי שיטביע חותם לשנים הבאות.

המפגש וההיכרות עם האדריכלים שילוו אותנו הינם עוד צעד להגשמת החלום. מתרגשת ומצפה לפגישה שבה יציגו לנו את החלופות שיבטאו בצורה המיטבית את הגשמת החלום, ובעיקר את המענים לפדגוגיה החדשנית אותה אנו מובילים ביישוב ובבית הספר.”

אדר’ שרון פישמן: “אנחנו מתחילים בתהליך חשוב של בנייתו המחודשת של בית ספר הנדיב. התכנון מטמיע בתוכו את התפיסה החינוכית החדשה ואת התפיסה הייחודית של בית ספר הרואה את בית הספר כלב הקהילה ומייצרת מרחב משפחתי ומקיים המאפשר למידה חדשנית.”
יו”ר ועדת חינוך, חברת המועצה אביטל תבור: “משמח עד מאוד לראות את התהליך המשמעותי המשותף שנעשה בתכנון בינוי בית ספר הנדיב. אחרי שנים ארוכות שבהן מבנה בית הספר אינו מתאים ללמידה המשמעותית והאיכותית שנעשית בו, ישנו תהליך תכנון לו שותפים ההורים וגורמי המקצוע. המפגש המשותף והחשיבה על צורכי התלמידים בצורה מקיפה וקהילתית יבטיחו מבנה חדשני ומותאם אשר יכבד את התלמידים, הצוות והקהילה הבאה בשעריו.”

 

 

השארת תגובה

;
גלילה לראש העמוד
small_c_popup.png

פרסום לעסק שלכם
כל עסק צריך
מבט מקומי

דילוג לתוכן