עדכונים חמים
עדכונים חמים
פרדס חנה – כרכור ללמוד מכל אחד
אנשי חינוך מוכשרים ומסורים. פרי יגור וצוותי החינוך

פרדס חנה – כרכור ללמוד מכל אחד

מערכת החינוך של פרדס חנה כרכור מודל לחיקוי ארצי

מפקחים, מנהלים וצוותי חינוך ממשרד החינוך ביקרו בשלושה בתי ספר ביישוב ולמדו על דרכי עבודה ייחודיות ומודלים חינוכיים חדשניים. תחילתו של הביקור “אורחים ומארחים” נפתח בשיתוף הפעולה החינוכי הייחודי המתקיים בין בית הספר “החקלאי” ברנקו וייס למחלקת הנוער של פרדס חנה-כרכור.
שיתוף הפעולה מתאפיין באיחוד החינוך הפורמלי לחינוך הבלתי פורמלי כתפיסת הוראה ולמידה שלמה ובזמן הלמידה הפורמאלית.
התפיסה החינוכית המשותפת מאפשרת מתן מענה חינוכי דיפרנציאלי לכל אחד מהתלמידות והתלמידים הבאים בשערי בית הספר, וכל תלמיד יכול להביע את כישוריו ויכולותיו במגוון תחומים. תפיסה זו מאפשרת להתייחס אל התלמידים כבוגרים שלמים המקשרים בין בית הספר לזירה התרבותית, הקהילתית והחברתית בה הם לומדים. באירוע נכחו צמרת המפקחים של משרד החינוך, מנהלי אגפי חינוך ומנהלי בתי הספר מכל הארץ, אנשי סגל הוראה ועוד. בני הנוער עצמם הציגו את התוכניות שבהן הם משתתפים וסיפרו על המשמעות של כל תוכנית בחייהם.
מנהלת מנהל חברה ונוער הגב’ עינב יניב שוורץ ציינה, “בני הנוער והמערכת החינוכית בפרדס חנה כרכור נגעה לי בנשמה.
המודל שמתקיים כאן חייב להיעשות בעוד רשויות בארץ.” בתוך כך פנתה מנהלת המנהל למפקחים שישבו באולם וביקשה מהם ללמוד איך הדברים עובדים בפרדס חנה כרכור וליישם זאת ברשויות שלהם. גם המפקחת הרשותית, מלי מלכא, ציינה בדבריה את שיתוף הפעולה המצוין בין מחלקת הנוער ברשות לבין בית הספר החקלאי ואמרה כי הסוד הוא חשיבה אחרת, שונה. “אנשים ששמים את האגו בצד למען המטרה העיקרית והיא, בני הנוער במושבה.
בבית הספר רימון, כ 40- אורחים מהמגזרים השונים של מערכת החינוך הציצו בעולם החינוך האנתרופוסופי, ביקרו בשיעורים בתחומי הדעת השונים ובסדנאות בית הספר ולמדו על דרכי ההוראה-למידה המאפיינות אותו. סביבות הלמידה ותוצרי הלמידה שהוצגו בפני האורחים שיקפו למידת חקר, עבודה בצוותים, למידה מבוססת פרויקטים ועוד.
בבית הספר שרת ביקרו האורחים במרחב כיתות א׳ והכירו מקרוב את העשייה הפדגוגית החדשנית השמה דגש על מכוונות עצמית ללמידה של התלמידים, באמצעות תכנון יום וכן על טיפוח מסוגלות אישית. כמו כן, ביקרו האורחים בפינת האוגרים וצפו מקרוב בתלמידים המטפלים בבעלי החיים. חשוב זה של משרד החינוך. אנשי חינוך רבים ממחוז חיפה והארץ כולה מנהלת אגף החינוך, אילנה זוגול: “אנו שמחים לקחת חלק בפרויקט בוחרים להגיע ולהתרשם מהעשייה החינוכית הייחודית וממודלים חינוכיים חדשניים בבתיה”ס שלנו. המבקרים העידו על ביקור מעורר השראה, מלמד ומשקף תהליכי למידה משמעותיים. אני מבקשת להודות למנהלי בתיה”ס, לצוותי החינוך ולתלמידים שפתחו את שעריהם והותירו רושם חזק בקרב המבקרים. זה היה ללא ספק שבוע פורה, מעצים מחזק ומעשיר את מערכת החינוך של פרדס חנה-כרכור.” ראש המועצה, הגר פרי יגור: “התברכנו באנשי חינוך מוכשרים ומסורים
למערכת החינוך שלנו במושבה. העשייה, התעוזה, החדשנות והחשיבה האחרת הם שמביאים את המערכת שלנו להישגים ברמה המחוזית והארצית כאחד. אני מודה למנהלת אגף החינוך, אילנה זוגול, למנהלי בתי הספר ולצוותים החינוכיים שעושים עבודה מדהימה וכמובן להנהגת ההורים על שיתוף הפעולה למען התלמידים.”

השארת תגובה

;
גלילה לראש העמוד
small_c_popup.png

פרסום לעסק שלכם
כל עסק צריך
מבט מקומי

דילוג לתוכן