עדכונים חמים
עדכונים חמים
עד כמה חשוב לגבר להרגיש מועיל בנתינה שלו?
אלעד קויאטק - חוקר בענייני זוגיות ופסיכולוגיה מגדרית

עד כמה חשוב לגבר להרגיש מועיל בנתינה שלו?

“אתה הגדול מכולם”

כשאישה יודעת לשחרר לחץ ואחריות מעצמה ולאפשר לגבר שלה לעשות עבורה – שניהם מרוויחים, ובגדול!

גם אם את אישה שמזיזה ומניעה דברים, חשוב מאוד שתהללי את בן הזוג שלך כשהוא עושה מעשי גבורה, אפילו מעשי גבורה ‘דביליים’ כמו להרוג ג’וק או יתוש. קל וחומר אם בן הזוג שלך עושה דברים בומבסטיים יותר כגון החלפת גלגל או בניית ארון, או שהוא מרים את השקיות של הקניות כמו ברוס לי ארבע קומות ברגל, ששם חשוב מאוד שתתני לו להרגיש ‘גבר’, מושיע לאומי, בצורה של האדרה ומילים מפוצצות כמו: “וואוו, איזה תותח”, “איזה מוכשר”, “לא ידעתי שאתה כל כך חזק”, ועוד מילים כאלה ואחרות, המעידות על הנסיכה שמרוצה מהאביר שלה שמפשיל שרוולים עבורה.

כמו כן, כשבעלך חוזר הביתה בראשון לחודש ומדווח על תלוש המשכורת, חשוב שהוא ירגיש שווה על “כל המאמץ שאתה עושה עבור המשפחה שלנו”. חשוב שהוא ירגיש שווה כשהוא קורע את עצמו בעבודה, ולא איזה פראייר שעובד עבור אשתו וילדיו העתידים לבזבז לו את הכסף.

לא משנה במה תאתגרי את בן זוגך, מה שהכי חשוב זה המילים המפוצצות של ה”אתה תותח” שבאות אחרי. אף פעם אל תבטלי או תמעיטי בפעולות שהוא עשה עבורך. זה אומר, לא להשתמש במשפטים כמו: “לא היית צריך להתאמץ כל כך”, או: “שאקרא לרוני השכן לעזור לך?”, שלא לדבר על משפטים של חוסר שביעות רצון ממנו שזאת ממש טעות אנושה ולצערי די נפוצה: “אבל למה קנית עגבניות?! אמרתי לך לקנות מלפפונים, אתה לא שומע?!” או בווריאציה אחרת: “תראה איזה עגבניות קנית, לא שוות”, “תראה איך בנית את הארון – עקום וממש לא יפה”, “המקום שבחרת למדף ממש לא מתאים”.

אם הגבר שלך יצא מנקודת הנחה שהוא “הכי טוב”, בשבילך ושאת מרוצה מהמעשים והפעולות שלו, יש סיכוי גדול מאוד שכגבר מוערך, שהוא יוריד בשבילך את הכוכבים מהשמיים.

חשוב שתדענה. עצמאות הינה דבר חיובי ומבורך. היא נותנת הרבה כוח ומסגלת יכולת הישרדות גבוהה, אך לא תמיד יש לה מקום בזוגיות. אישה שהיא עצמאית מטבעה או שעל כל פנים מציגה את עצמה כאחת כזו, היא טיפוס שמפחיד את הגבר שאיתה. כאשר האישה עצמאית מדי, בעלת ביטחון עצמי מופרז, אשר גורם לה להתנהג כמו גבר, היא מתחילה להרגיש בעלת ערך גבוה יותר מבן הזוג שלה. ישנן נשים שכל כך רוצות להרגיש עצמאיות ולא נזקקות לבן זוגן, עד כדי כך שהן מתאמצות לעשות הכול בבית. אפילו כשהבעל נמצא, הן עלולות לעשות מעשים “גבריים” יותר, כגון להחליף מנורה, לדפוק בפטיש, להרכיב ארונות ואולי אפילו לתקן פנצ’ר. הי, הלו, את שומעת? תורידי הילוך, עצרי רגע. המצב הזה לא תורם לזוגיות שלך בכלל ולבעלך בפרט. נמצא לידך בן זוג, שהלחם והמים שלו הם הרצון לעשות עבורך, לשרת אותך ולהרגיש טוב בכך שאת מסופקת ונעשים דברים עבורך. פשוט תני לו מקום של הבאת יכולותיו לפרונט ואל תתביישי לבקש עזרה. לא בצורה תובענית ובזלזול, אלא בצורה של: “בוא אביר שלי, ועשה משהו טוב בשבילי”.

בעלך אולי לא יודע לעשות הכול, ייתכן שגם אולי הוא לא ידע לעשות כל מה שאת מבקשת, אבל תני לו קרדיט, האמיני בו. וגם אם הוא לא הצליח, תני לו מילה של כבוד על כך שלפחות ניסה. אם תתני לגבר שלך הזדמנות להוכיח את עצמו, הוא יתמלא סיפוק, הוא ירגיש שווה ונאהב, וזה יגרום לו הערכה גדולה מאוד כלפייך. והיה אם לא תתני לו הזדמנות, תקבלי בעל אנמי, עצוב ומפוחד, מה שיגרום לו פחות להימשך אלייך. מאידך, אם בעלך אוהב אישה בעלבוסטית, וזה נוח לו משום שבכך הוא פנוי להתעסק בענייניו, בלימודיו או בעסקיו, אז בסדר, היי עזר כנגדו, אך לצערנו, הרבה גברים שרוצים להוכיח את עצמם ולתת מעצמם את עצמם, נתקלים באישה עוצמתית אשר רוצה לבטל אותם לגמרי.

הניחי לעצמך להתפנק, זה אפילו ימשוך אותו אלייך יותר. ומדוע?

זכרי כלל. ככל שאני משקיע באחר יותר כך אני מתחבר אליו יותר. למה את כל כך קשורה לילדים שלך? כי השקעת בהם שלא על מנת לקבל תמורה, עשית את תפקידך בהשקעה יומיומית שכללה לילות ללא שינה, לכלוך ורטינות מצד ילדייך, ובכל זאת, עמדת במשימותייך יפה ונקשרת אל ילדייך קשר עז. כך גם עם בן הזוג שלך. אם הוא ישקיע בך וייתן מעצמו בשבילך, הוא יהיה מושקע בך, ואז הוא יהיה קשור אלייך כמו אב לבתו. אל תתביישי לבקש ממנו, בצורה ראויה, ותראי נפלאות.

הנתינה של הבעל לבת זוגתו מחיה אותו, נותנת לו כוחות וגורמת לו להיות מאושר. לגבר אמיתי חשובה יותר הנתינה מאשר מה שהוא מקבל בעבורה. עצם הרצון שלך לקבל ממנו עושה אותו מאושר. כשאת משדרת חוסר נזקקות, שיש לך הכל ואת לא צריכה ממנו כלום, את מפסידה, אך בעיקר זה הוא שמפסיד! יש גברים שמעולם לא הרגישו את הטעם המתוק של הנתינה, בגלל שהאישה שלהם לא זיכתה אותם להרגיש את הטעם הזה. או שגרוע מכך, היא דיכאה אותו.

אלעד קויאטק – חוקר בענייני זוגיות ופסיכולוגיה מגדרית. מחבר הספרים הסוד שמאחורי הגבר/האשה שאיתך

לתגובות 0526-751-731

 

השארת תגובה

;
גלילה לראש העמוד
small_c_popup.png

פרסום לעסק שלכם
כל עסק צריך
מבט מקומי

דילוג לתוכן