עדכונים חמים
עדכונים חמים
ועדת פרס החינוך הארצי של החמ”ד ביקרה בבית הספר “נועם”
בית ספר נעם פרדס חנה כרכור

ועדת פרס החינוך הארצי של החמ”ד ביקרה בבית הספר “נועם”

פרדס חנה כרכור – נושא פירות

ועדת פרס החינוך הארצי של החמ”ד ביקרה השבוע בבית הספר נועם, לאחר שבית הספר זכה קודם לכן בפרס החינוך המחוזי של חמ”ד. ועדת הפרס כללה בין השאר את יעל ואן-דייק – יו”ר הוועדה וממונה על בתי הספר היסודיים בחמ”ד, חגית לזר – מדריכה בחינוך הדתי-ערכי בחמ”ד, שמוליק שנהב – ראש התוכנית אבני ראשה של משה”ח ושרית גרונר – חברת הוועדה. במפגש נכחו ראש המועצה הגר פרי יגור, רון פכטר – מפקח בית הספר, אילנה זגול – מנהלת אגף החינוך ושרון שמאי – מנהלת מח’ בתי הספר.

מנהל בית הספר, רחמים ביטון, הוביל את הביקור יחד עם הצוות החינוכי של בית הספר. תלמידי מקהלת בית הספר “פרחי נועם” קיבלו את המבקרים בחצר בית הספר במחרוזת שירים בניצוחו של המורה למוזיקה הרב דורון דהרי. מנהל בית הספר סקר את הדרך שעבר בית הספר מאז עבר מחדרה לפרדס חנה לפני שבע שנים עם 200 תלמידים ועד היום, כשבית הספר מונה 470 תלמידים. כל זאת ועוד, הדגיש ביטון את הנושא הערכי-תורני ולימודי הקודש בבית הספר כמהווים תשתית בחזון בית הספר בד בבד עם הדרישות ללימודים אקדמיים ברמה גבוהה.

המנהל הודה למפקחים של משה”ח על הליווי והתמיכה וכן לראש המועצה ולרשות המקומית על ההשקעה והשותפות לאורך הדרך, תוך שהוא מציין בקורת רוח את תוספת הבינוי המתוכננת של שש כיתות לקראת שנה”ל הקרובה. המנהל הודה ושיבח את הצוות החינוכי של בית הספר, שרואה בחינוך שליחות וממלא תפקידיו באהבה ובמסירות רבה, תוך שהוא מצליח ליצור מודל של בית בתוך בית הספר.

במהלך הסיור נחשפו המבקרים לאבני החמ”ד: טיפוח זהות ציונית דתית, קידום אקלים חינוכי מיטבי, ללמוד וללמד תקשוב ולמידה מרחוק, “והעמידו תלמידים הרבה” וחמ”ד וקהילה. ביקור בגינה הקהילתית של בית הספר המחיש את ה”אני מאמין” של בית הספר בכל הקשור לשיתופי הפעולה עם הקהילה בכלל ועם הקהילה האתיופית, בכלל. חינוך למעורבות חברתית ותרומה לקהילה הם חלק משגרת בית הספר. השנה תרמו משחקים למחלקת הילדים בבית הספר “הלל יפה” וחילקו עוגות לקשישים.

הביקור הסתיים במוקדים חינוכיים בבית הספר, שהמחישו דרכי הוראה-למידה אחרות בנושאים שונים במרחבי בית הספר המגוונים והמטופחים.

ראש המועצה, הגר פרי יגור: “גאה בצוותים החינוכיים שלנו שמביאים הישגים חינוכיים ומובילים ברמה הארצית. תודה לוועדת הפרס על הסיור המוצלח. השנה נשקיע בבית הספר נועם מיליוני שקלים בהקמת אגף כיתות חדש לרווחת התלמידים והצוות החינוכי.”

יעל ואן-דיק – יו”ר הוועדה סיכמה את הביקור: “שמענו כאן בבית הספר שירה אחרת, חווינו חוויה מרוממת, חלקת אלוקים של הרבה חינוך, מנהל שמוביל חזון ודרך וצוות חינוכי שמחדש ומתחדש”.

ירדנה אלון –  מפקחת חמ”ד מחוזית:  “בית הספר נועם הוא גולת הכותרת של הציונות הדתית במיטבה. דמות המנהל, האישיות שלו והענווה – הם דוגמא ומופת. לצידו צוות מורים שעושה עבודת קודש. בית הספר ראוי ביותר לפרס”.

רון פכטר –  מפקח בית הספר: “העשייה המיוחדת והייחודית של בית הספר מדברת בעד עצמה. זו עשייה אמיתית ומדוייקת. ראויה לציון קפיצת הדרך שעשה בית הספר בתקשוב ובלמידה המקוונת, הכל נעשה באמונה, בשליחות ובצניעות. זכינו לראות כאן פואמה חינוכית”.

אילנה זגול – מנהלת אגף החינוך: “הביקור בבית הספר היה מצרף של ריגושים, חוויה ולימוד. המפגש עם המנהל ועם הצוות שהוא מנהיג המחיש משב רוח אחר שהביא עמו בית הספר ליישוב. זהו רגע של נחת וגאווה לכולנו. מאחלת לבית הספר המשך בעשייה המבורכת מתוך שליחות ואמונה”.

 

 

השארת תגובה

;
גלילה לראש העמוד
small_c_popup.png

פרסום לעסק שלכם
כל עסק צריך
מבט מקומי

דילוג לתוכן