עדכונים חמים
עדכונים חמים
ברשת עמל ממשיכים לומר לא לאלימות נגד נשים במשך כל השנה
תלמידות עמל אנרג'י טק בחדרה

ברשת עמל ממשיכים לומר לא לאלימות נגד נשים במשך כל השנה

תלמידות עמל אנרג’י טק בחדרה אספו כספים לטובת מקלט לנשים נפגעות אלימות בעיר

אסתר שוויפר ומאיה שירן תלמידות עמל אנרג’י טק בחדרה החליטו שלא מספיק רק לציין יום אלימות נגד נשים, אלא צריך לפעול למענן, והחליטו להתנדב במקלט לנשים נפגעות אלימות בחדרה.

“הרעיון הגיע אחרי יום המאבק הבינלאומי למניעת אלימות נגד נשים שצויין בנובמבר, בו כתבנו סיסמאות שונות  להעלאת המודעות לאלימות שהודפסו על ידי פוסטרים ונתלו בכל בתי הספר ברשת עמל.

חשבנו אני וחברות מבית הספר מה עוד אפשר לעשות, כיצד אנחנו יכולות לתרום.

כשעלה הרעיון, שרה דינר יועצת בית הספר חיברה בינינו לבין מנהלת המקלט. בהתחלה תכננו לגייס כספים בלבד, אבל החלטנו שיהיה נכון גם להגיע לשם”.

ביחד עם ים גרינגראס, בת השירות בבית הספר, גייסו  התלמידות 1400 ₪ מצוות בית הספר, התלמידים וההורים. בכסף שנאסף קנתה חנה שושני, מנהלת המקלט שולחן פינגפונג לילדים ששימח אותם מאוד.

לפני הסגר הספיקו הבנות להגיע למקלט והעבירו יום של פעילויות לילדים, ושיחקו איתם. אסתר מספרת על החוויה: ” חיכיתי מאוד ליום הזה, לא ידעתי מה אני הולכת לפגוש ואיך לדבר מול אותן נשים. זו באמת סיטואציה שלא יצא לי לפגוש באופן אישי למרות שאני מתנדבת במשך השנה בכל מיני מקומות.

עברו לי בראש כל מיני תמונות, אבל בסופו של דבר כשנכנסתי ראיתי מקום של נשים וילדים שנראים שמחים וטוב להם.

שיחקנו בעיקר עם הילדים שהתלהבו ממש והתחברו. היה מאוד מרגש, למרות שהם קטנים, רואים להם בעיניים שהם עברו משהו, חלקם מוציאים את התסכול באמצעות עצבים, אבל כולם כמהים לחיבוק.

אחת הילדות ביקשה לקחת אותי לצד ואמרה לי שהיא אוהבת אותי”. מאיה מוסיפה: ” היה כיף ומרגש, וזה עשה להם כ”כ טוב לפגוש אנשים שמגיעים לשמח אותם.

אנחנו רוצות לחזור לשם כשהסגר ייגמר, לדעתי חשוב לעשות את זה באופן קבוע. אסתר ומאיה מסכמות: ” אנחנו צריכים להסתכל מעבר, ולא להתרכז רק בעצמנו. זה לא מובן מאליו גם שקיים מקום כזה ששומר ומגן עליהם, וממש מציל אותם”.

מנהלת המקלט, חנה שושני שהתרגשה מהיוזמה, שלחה מכתב תודה לבנות וכתבה: “לא תמיד מילים יכולות להביע את עומק הרגשות של המעשה הטוב ותרומתכן לרווחת הילדים במקלט.

אנו חיים במדינה מורכבת, לא קלה שקיימים בה זרעי אלימות, ולפגוש אנשים שחושבים על האחר נותן תקווה ורצון להמשיך ולשאוף לעשייה שמקדמת שינוי”.

 

השארת תגובה

;
גלילה לראש העמוד
small_c_popup.png

פרסום לעסק שלכם
כל עסק צריך
מבט מקומי

דילוג לתוכן