עדכונים חמים
עדכונים חמים
ביקור השר כחלון ואביגדור יצחקי יו”ר מפעל הפיס
צילום: שלומי גבאי

ביקור השר כחלון ואביגדור יצחקי יו”ר מפעל הפיס

סביבת לימודים עשירה ומעשירה

בטכנודע בחדרה ממשיכים להתפתח ומקימים את המכון לקידום החינוך הרפואי בישראל

ביקור מיוחד במינו התקיים השבוע בטכנודע חדרה, בו ראש העיר צביקה גנדלמן ארח את שר האוצר מר משה כחלון ויו”ר מפעל הפיס מר אביגדור יצחקי. מנכ”ל הטכנודע ד”ר גדי מדור פתח בסקירה מקיפה אודות הפעילות החברתית הענפה המתקיימת במקום והסבר על העשייה המדעית טכנולוגית.

בהמשך סיירה הכבודה במתחמי הטכנודע השונים. האורחים התרשמו מיופיו של הפארק המדעי, ממוזיאון המדע ומהיחידה לסימולציה רפואית ע”ש משפחת ראב”ד. יחידה זאת הנה סביבת לימודים עשירה במכשור וסימולאטורים רפואיים מהמתקדמים בעולם, העומדים לרשותם של אלפי התלמידים המגיעים לטכנודע חדרה מכל רחבי הארץ. כמו כן, ביקרו השר ומשלחת המכובדים במרכז חץ – מרכז מדעי לגיל הרך על שם משפחת חץ, בתערוכה החדשה אשר נפתחה השבוע ומציגה בצורה מדעית ומרתקת את השמש, תכונותיה והשימושים בה.

ראש העיר, שר האוצר כחלון ויו”ר מפעל הפיס, סיכמו על הקצאה בגובה של 16 מיליון ₪ להקמת המכון לקידום החינוך הרפואי בישראל. זהו מהלך נוסף למיצוב העיר חדרה כעיר מובילה בישראל בכלל ובעולם החינוכי רפואי בפרט.

כמו כן סיירו האורחים במוזיאון הרפואה הראשון בישראל שצפוי להיפתח בקיץ הקרוב. במהלך הסיור המקיף הציג ד”ר מדור את המיצגים הקיימים במוזיאון בתחומי הלב, המוח, החיידקים והווירוסים ובתערוכות הנוספות מעולמות הרפואה.

ד”ר מדור ציין: “…זהו ביקור חשוב ומרגש. מוזיאון הרפואה, שייפתח כאן אצלנו בטכנודע חדרה, יהיה למעשה הראשון בארץ שיחשוף את כלל הציבור לעולם הרפואה בהיבט החינוכי-לימודי ובאופן חוויתי, מעשיר ומרתק ובהתאם לכך יגדיל את המודעות בקרב הציבור לגוף האדם ולמתרחש בו… בנוסף, אנו נמשיך לעסוק במישור הקהילתי, לספק מסגרת לילדים מרקע סוציואקונומי נמוך המקבלים העשרה במדעים, במטרה לצמצם את פערי החינוך בישראל. נעשה הכל על מנת להעניק לילדים נוספים ברחבי הארץ את התמורה שמקבלים הילדים בטכנודע חדרה”.

בדברי סיכום הביקור אמר השר כחלון כי התרשם עמוקות מהעשייה המדעית חברתית בטכנודע ובירך את הצוות העוסק במלאכה החשובה.

ומשבחים את העשייה החברתית והמדעית

השארת תגובה

;
גלילה לראש העמוד
small_c_popup.png

פרסום לעסק שלכם
כל עסק צריך
מבט מקומי

דילוג לתוכן