עדכונים חמים
עדכונים חמים
אורט חקלאי פרדס חנה – כרכור
מיזם בית הספר חקלאי פרדס חנה

אורט חקלאי פרדס חנה – כרכור

מרגישים ומתעדים היסטוריה.

 

 

 

ביה”ס אורט חקלאי בפרדס חנה כרכור אירח ביום שני כ-90 אנשי חינוך להצגת המיזם ‘נקודה בזמן 2020 – מרגישים ומתעדים היסטוריה’ במסגרת שבוע אורחים ומארחים של מחוז חיפה. 

 

מיזם פדגוגי “נקודה בזמן-2020- מרגישים ומתעדים היסטוריה” נולד לאור היותה של שנת הקורונה כאחת השנים המאתגרות שידעה מערכת החינוך מאז קום המדינה, ולאורכה התקיים שיח נרחב אודות האפקטיביות ומטרות מערכת החינוך בשנה זו לצד האתגרים הבריאותיים. צוות ביה”ס זיהה שנה זו כשנה ייחודית בהיבטים הפדגוגיים, החברתיים והרגשיים בשל התמורות הרבות שחלו בדרכי ההוראה (למידה בזום, אתגרי המסכים השחורים, חווית הלמידה מהבית ועוד) וכן בשל מכלול החוויות האישיות אותן תיארו אנשי החינוך והתלמידים לאורך החודשים שחלפו. כל אלה היוו בסיס להבנה כי שנת הקורונה מהווה חלק מעיצובה של תקופה שתיחקק בספרי ההיסטוריה של אומות העולם ושל החברה הישראלית בפרט.

משכך, החליט הצוות החינוכי בביה”ס בשיתוף מחלקת הנוער במועצה המקומית פרדס חנה כרכור לצאת במיזם שמטרתו להביא לידי ביטוי את רוח התקופה, המחשבות, הרגשות, הקשיים והחלומות שליוו את תלמידי שכבה ט’ מאז פרוץ נגיף הקורונה בשנת 2020 ועד ימינו. כחלק ממיזם זה התלמידים יצרו תיעוד משותף אשר מתאר את תקופת הקורונה, מנקודת ראייתם למען עצמם ולמען הדורות הבאים.

_____________

הצטרפו לקבוצת העדכונים בזמן אמת  של חדרה  בוואטס אפ >>

https://chat.whatsapp.com/C9c7nTDRh7b9skSU4gZs1R

___________

במעמד האירוח כיבדו בנוכחותם אילנה זגול – מנהלת אגף החינוך  ת במועצה המקומית פרדס חנה-כרכור, חבצלת לוטן – הממונה על חטיבות הביניים באגף לחינוך על יסודי במשרד החינוך, ד”ר אורנה כ”ץ-אתר – המפקחת המרכזת של לימודי ההיסטוריה ומירב בראוטבר פסט – המפקחת המרכזת של לימודי הספרות במשרד החינוך.

 ליאור אוזמן, מנהל חטיבת הביניים אורט חקלאי: “מיזם נקודה בזמן הוא דוגמא לעשייה פדגוגית פורצת דרך של הצוות החינוכי בביה”ס המתכתבת בין הנעשה בארץ ובעולם בפרט לבין תהליך הלמידה רב תחומי המקדם חשיבה ביקורתית ורכישת המיומנויות הנדרשות ללומד במאה ה-21. אנו גאים בתוצרים של תלמידינו כחלק ממיזם זה ואנו משוכנעים כי הם מהווים חלק מתיעוד היסטורי משמעותי שמספר על אחת השנים המאתגרות שידעה מערכת החינוך כפי שהם חוו אותה דרך עיניהם. אני מבקש להודות למשרד החינוך מחוז חיפה, למועצה המקומית פרדס חנה-כרכור ולרשת אורט ישראל על הליווי והתמיכה במיזם וכן להגיד תודה גדולה לצוות המורים שהוביל את הביקור – ענת עינת, יפעת כץ טואף, הדר כץ בן אור אביבית לוי משה וחנן ולדפוגל על האירוח מעורר ההשראה שיצר עניין רב בקרב המשתתפים”.

 

 

השארת תגובה

;
גלילה לראש העמוד
small_c_popup.png

פרסום לעסק שלכם
כל עסק צריך
מבט מקומי

דילוג לתוכן