עדכונים חמים
עדכונים חמים
3 חודשים פטור מארנונה לעסקים בפרדס חנה כרכור!

3 חודשים פטור מארנונה לעסקים בפרדס חנה כרכור!

מחלקת עסקים

 

לצד הטבות המדינה נערכים במועצה עם סל הטבות לבתי עסק מקומיים

קהילת העסקים המקומיים שלנו עוברת ימים לא פשוטים. חשיבותם של העסקים לכלכלה המקומית ויצירת מקורות תעסוקה משמעותיים וחשובים לחוסנה של המושבה.

בהתאם לתיקון החקיקה אשר התקבל השבוע, המועצה תבטל את חיובי הארנונה לחודשים מרץ, אפריל ומאי 2020. הפטור יינתן בהתאם לקריטריונים שנקבעו בחוק.

לצד הטבות המדינה, ראש המועצה הגר פרי יגור הנחתה את הדרג המקצועי להיערך עם סל הטבות לעסקים המקומיים, מעבר לתוכנית הסיוע של המדינה.

לאחר סיום עבודת הצוות המקצועי יפורסם סל ההטבות לעסקים בצורה מלאה.
בעלי העסקים הזכאים יקבלו עדכון ממחלקת הגבייה במהלך החודש הקרוב.

כזכור עם פרוץ משבר הקורונה, שיגרה ראש המועצה מכתב לכל בעלי העסקים במושבה שכלל סל הטבות שיסייע להם לצלוח את משבר הקורונה.

המסמך כלל פעולות לטווח המידי, המרוכזים על ידי אגף הכספים בראשותה של גזברית המועצה אורלי ירדן. בטווח המידי תינתן אפשרות לדחיית תשלומי ארנונה, שכר דירה, קנסות ואגרות שילוט ל-15 במאי 2020. נוסף על כך המועצה תקדים תשלומים לספקים מקומיים, תקפיא הליכים משפטיים והוצאות לפועל לעסקים מקומיים.

כל זאת ועוד, המסמך כלל פעולות בטווח הביניים והארוך, אותן מובילה המחלקה לקידום ורישוי עסקים בניהולה של ליליאן נעמה טולדנו. יוקם פורום עסקים מקומיים לקידום שיתופי פעולה וחיזוק הכלכלה המקומית, ויינתן “פטור מתור” וקיצור הבירוקרטיה באמצעות מסלול מהיר לבעלי העסקים מול אגפי המועצה השונים. הפורום יבחן קידום “כרטיס תושב” שיקנה לתושבים הנחות בעסקים המקומיים וביצוע הכשרות מקצועיות שיעזרו לבעלי העסקים לצאת מחוזקים מהמשבר.

בעלי עסקים, לתקנות וטופס ביטול ארנונה היכנסו לאתר המועצה.

השארת תגובה

;
גלילה לראש העמוד
small_c_popup.png

פרסום לעסק שלכם
כל עסק צריך
מבט מקומי

דילוג לתוכן