עדכונים חמים
עדכונים חמים
תופסים גובה

תופסים גובה

תופסים גובה

רוח גבית מבג”ץ להתנגדות להקמתו של לשדה תעופה במזרח חדרה

 

הישג משמעותי לעיריית חדרה, המועצה האזורית מנשה ותושבי האזור – התוכנית להקמת שדה תעופה במזרח חדרה תחזור לדיון מקצועי נוסף.

במהלך הדיון העלו שופטי בג”ץ תהיות על התעקשות המדינה לא לקיים דיון עם העיריות והתושבים בנוגע לסוגיות רבות הקשורות לשדה התעופה המתוכנן.

הרשויות טענו כי תהליך הות”ל היה דורסני, תוך התעלמות מוחלטת מחוות דעת מקצועיות הקובעות כי חלופת חדרה מזרח הינה טעות תכנונית, סביבתית, כלכלית ובטיחותית.

השופטת דפנה ברק ארז, שעמדה בראש הרכב השופטים, אמרה לנציגי המדינה כי את בית המשפט מטרידה העובדה לכאורה כי לא ניתנה לעותרים הזדמנות להשמיע את טיעוניהם בפני מוסדות התכנון. עוד הוסיפה השופטת כי מדובר בפרויקט חשוב מאוד, תשתית לאומית, “האם לא מתבקש כי שיתוף הרשויות יהיה יותר אמיתי?”

משמעות החלטת בג”ץ היא כי הות”ל יהיה מחויב בדיון מקצועי נוסף, שבו יישמעו חוות הדעת של הרשויות. ממצאי הדיון וחוות הדעת יועברו למליאת הות”ל. בכוונת הרשויות והתושבים להמשיך בפעולות לביטול הכוונה להקים במזרח חדרה שדה תעופה שירכז את פעילות שדה התעופה בהרצליה וחלקים מפעילות שדה דב שנסגר.

בג”ץ הדגיש בהחלטתו כי טענות העיריות ישמעו בלב שלם ובנפש חפצה.

במסגרת הפשרה שהושגה, מחקו הרשויות את העתירות ובית המשפט קבע כי כל הטיעונים שמורים לרשויות והתושבים במידה שיידרשו הליכים משפטיים נוספים בבג”ץ.

 

את עיריית חדרה ייצג עו”ד עופר שפיר, את המועצה האזורית מנשה ייצג עו”ד גיל אוריון ואת מטה תושבי האזור ייצג עורך הדין תומר מירז.

 

השארת תגובה

;
גלילה לראש העמוד
small_c_popup.png

פרסום לעסק שלכם
כל עסק צריך
מבט מקומי

דילוג לתוכן