עדכונים חמים
עדכונים חמים
שומרים על היער העירוני

שומרים על היער העירוני

פרדס חנה כרכור

 

שומרים על הירוק

הטבע העירוני במוקד פעולות טיפוח ושימור של המועצה

 

השבוע יצאו מנהלי האזורים ואנשי הצוות באגף שפ”ע לסיור מקצועי עם אמיר בלבן, מנהל תחום טבע עירוני בחברה להגנת הטבע, במטרה לטפח ולפתח את הטיפול באתרי הטבע היישוביים.

הסיור התמקד בניהול ממשק, בשאלות של פיתוח מול שימור, כיצד להנגיש את הטבע לציבור התושבים וכן כיצד לשמור עליו ולהשאיר אותו טבעי. כל זאת ועוד, הסיור המקצועי עסק בלמידה של בריאות הקרקע, היכרות עם ערכי הטבע הרבים המצויים באתרי הטבע ביישוב, לרבות מגוון ציפורים, איתור חיות בר בעקבות סימני השטח ועוד.

סיור זה הוא חלק מהתפיסה המתכללת שאגף שפ”ע מוביל, בהתאם למדינות ראש המועצה, הגר פרי יגור, של ניהול המרחבים הציבוריים וכן אתרי הטבע לשיפור איכות הסביבה המקומית, הבריאות ואיכות החיים והכנסת מרחבים פתוחים וירוקים נוספים בשטח המועצה והנגשתם לציבור הרחב.

במקביל באותו השבוע יצא אגף השפ”ע באמצעות היחידה הסביבתית להכשרה מקצועית לתושבים ופעילים סביבתיים לטובת רתימתם לטיפוח ושמירה על היער העירוני. במסגרת הכשרת הנאמנים יתקיימו סיורים מקצועיים עם מיטב המומחים מהמועצה וממשרד החקלאות, לטובת העלאת המודעות לשמירה וטיפול ביער העירוני על מגוון שכבות הצומח שבו ולשיפור בריאות העצים במרחב המועצה. כלל הסיורים מתקיימים בהתאם להנחיות משרד הבריאות זאת באמצעות פיצול לקבוצת קטנות. בהקשר זה ציינה השבוע שירה לאון זכות, רכזת קיימות ביחידה הסביבתית: “אנחנו שמחים לראות היענות מרשימה מצד התושבים שלנו, שבאים ולוקחים חלק בשימור הסביבה ודואגים לשיפור בריאות העצים במרחבי המושבה ובכלל.”

השארת תגובה

;
גלילה לראש העמוד
small_c_popup.png

פרסום לעסק שלכם
כל עסק צריך
מבט מקומי

דילוג לתוכן