עדכונים חמים
עדכונים חמים
שובה של קדחת הכתמים 

שובה של קדחת הכתמים 

שובה של קדחת הכתמים

המשרד להגנת הסביבה מזהיר מפני מחלה המועברת על גבי קרציות, וקורא לרשויות המקומיות לבצע פעולות מניעה בשטחים הציבוריים

בעקבות דיווחים שהתקבלו במשרד להגנת הסביבה מלשכת הבריאות של מחוז חיפה על מקרים של תחלואה בקדחת הכתמים הים-תיכונית (Mediterranean spotted fever – MSF), המשרד מזהיר את הציבור, כי המחלה מועברת לבני אדם באמצעות קרציות, וכי יש לטפל בכלבים ובעשבייה כדי למנוע התפרצות שלה.

ד”ר גל זגרון, מנהלת אגף מזיקים והדברה במשרד להגנת הסביבה, מסבירה כי קדחת הכתמים נגרמת על ידי הטפיל ריקציה קונורי (Rickettsia conorii) ומועברת לבני אדם באמצעות עקיצת קרציית הכלב החומה. הקרציות חיות לרוב על כלביים (כלבים, תנים ושועלים), או מתחת לעשביה.

המשרד להגנת הסביבה קורא לרשויות המקומיות באזור לבצע פעולות מניעה לטיפול ודילול עשביית הפרא בשטחים הציבוריים, בפרט במקומות שבהם מסתובבים כלבים וחיות בר. יש לציין, כי פיזור של תכשירי הדברה תברואיים כנגד קרציות אינו מומלץ בשטחים פתוחים, וכי יש להדביר רק בסביבת מרבץ בעל החיים בתכשירים מתאימים, בהתאם להוראות התוויות.

המשרד להגנת הסביבה פנה לשירותים הווטרינריים, כדי שיקראו לציבור בעלי הכלבים באזור לבצע טיפול כנגד קרציות לכלב באמצעות תכשירים וטרינרים מאושרים, והנחה את הרשויות לבצע טיפול כנגד קרציות רק בתחומי יישוב ובעזרת תכשירי הדברה תברואיים מאושרים.

עוד על קדחת הכתמים / הבהרות באתר משרד הבריאות:
https://www.health.gov.il/NewsAndEvents/SpokemanMesseges/Pages/05072017_2.aspx

השארת תגובה

;
גלילה לראש העמוד
small_c_popup.png

פרסום לעסק שלכם
כל עסק צריך
מבט מקומי

דילוג לתוכן