עדכונים חמים
עדכונים חמים
קמפוס הורים לשיפור התקשורת במשפחה
פגישות זום קמפוס הורים

קמפוס הורים לשיפור התקשורת במשפחה

הרצאות זום במטרה לספק להורים ארגז כלים

במסגרת הקמפוס מתקיימות הרצאות זום במטרה לספק להורים ארגז כלים יעיל לשיפור התקשורת עם הילד, ויצירת חוויה הורית טובה לשני הצדדים

במסגרת תוכנית קמפוס הורים שמוביל מינהל חברה וקהילה של עיריית חדרה במטרה לספק מענה להורים לילדים החל מגיל הרך ועד למתבגרים, מתקיימות זה מספר שבועות הרצאות זום להורים בנושאים שונים. מטרת קמפוס הורים היא לתת להורים ארגז כלים פרקטי ויעיל לתחומי הורות רחבים ולאפשר להם להיחשף לכלים משמעותיים באמצעות הרצאות וסדנאות אשר יתקיימו לאורך השנה.

להתפתחות הטכנולוגית המואצת בשנים האחרונות יש השלכות עמוקות על חיי המשפחה. במשפחות רבות חשים לא פעם חרדה וצורך לגונן על הילדים, אך הכלים שבידי ההורים וחלק גדול מהתפיסות ומהערכים שעליהם גדלו כבר אינם רלוונטיים.

בהתאם לכך מתמקדות רבות מההרצאות בחיים הווירטואליים של הילדים ובני הנוער. הרצאות קמפוס הורים עוסקות בנושאים רבים, כמו: מקישורים וירטואליים לכישורי חיים, שיפור התנהלות חברתית של הילד, פורנוגרפיה ומיניות בריאה, מצבם הרגשי של ילדים עם הפרעות קשב וריכוז בצל הקורונה, היכרות עם מטה 105 להגנה על ילדים ברשת, חיזוק הקשר המשפחתי בצל הקורונה, השפעת המרחב הוירטואלי על התנהגות המינית של בני הנוער, תופעת האלכוהול ונזקיה, התנהגויות סיכון בגיל הנעורים, הצבת גבולות והתמודדות עם קונפליקטים, התמודדות עם חרם בכיתות וברשתות החברתיות ועוד.

לדברי מנהלת הרשות לביטחון קהילתי חדרה, דבורה עמר: “אף אחד לא מלמד אותנו כיצד להיות הורים. אנחנו נכנסים לזה כשאין בידינו מדריך למשתמש או הוראות הפעלה, והאתגרים שניצבים מולנו הם אינדיווידואליים ורבים. איזה הורה לא מרגיש לפעמים שקשה או כמעט בלתי אפשרי לתקשר עם הילד, להבין מה עובד עליו ולסייע לו בקשייו השונים? ההרצאות של קמפוס הורים מסייעות להורים ללמוד איך לבסס הורות מעורבת, לקיים שיחה מיטבית עם הילדים, ובכך לתת הזדמנות ליצור חוויה הורית טובה ומאוזנת. בעזרת השיטות הנכונות למדים ההורים איך להגיע אל הילדים והמתבגרים, ואיך להפוך את יומם בבית, בבית הספר, בכל מקום, למוצלח יותר.”

ניתן לעקוב אחר ההרצאות הבאות בדף הפייסבוק “הרשות לביטחון קהילתי חדרה”.

השארת תגובה

;
גלילה לראש העמוד
small_c_popup.png

פרסום לעסק שלכם
כל עסק צריך
מבט מקומי

דילוג לתוכן