עדכונים חמים
עדכונים חמים
פתיחת עונת הרחצה

פתיחת עונת הרחצה

פותחים את הים!

משרד הפנים הורה על הקדמתה של פתיחת עונת הרחצה: “ההחלטה הייתה הכרחית”

136 חופי רחצה ברחבי הארץ נפתחו השבוע בכפוף להנחיות התו הסגול שגיבש משרד הפנים. עשרות מיליוני שקלים יוקצו לרשויות החוף לתפעול החופים.

כזכור החליט שר הפנים אריה דרעי על הקדמתה של פתיחת עונת הרחצה בעקבות החזרה ההדרגתית לשגרה לצד הקורונה, וההקלות הנוספות מהן נהנה הציבור הרחב.

עונת הרחצה הייתה אמורה להיפתח ב-1 באפריל 2020, אך עקב התפשטות נגיף הקורונה נדחה מועד הפתיחה ל-1 ביוני השנה. מאחר שהוחלט על הקלות ועל חזרה הדרגתית לשגרה, הוקדמה פתיחת עונת הרחצה ליום רביעי, 20 במאי 2020 בהתאם למתווה “התו הסגול” שגיבש משרד הפנים, האמון על הסדרת הפעילות בחופי ישראל, מתווה שאישר משרד הבריאות.

המתווה מפרט את ההנחיות לפתיחת החופים ואת אחריות הרשויות המקומיות ליישומן. בין השאר נקבע כי המרחק בין המתרחצים יהיה שני מטרים והוא יסומן, כרוז ישמיע את ההנחיות מדי שעה, שילוט מפורט יוצב בחוף, השירותים יחוטאו אחת לשעה, לא יותר שימוש במלתחות ובמקלחות במבנים סגורים ועוד.

כבכל עונה דרש שר הפנים גם הפעם להגדיל את תקציב האחזקה ופיתוח חופי הרחצה, מתוך הבנה כי עלות אחזקתם ופיתוחם הינו גבוה ביותר והנטל נופל בעיקר על תושבי רשויות החוף. לאחר מאמצים אכן הושג סכום נוסף בגובה של כ-13 מלש”ח לעונת הרחצה הנוכחית, לטובת תקצוב שוטף לרשויות החוף שאינן איתנות למעט אשקלון ואשדוד. זאת בנוסף לתקציב ייעודי לצורך יישום הנחיות התו הסגול בסך של 8.8 מלש”ח,

אשר יועבר אליהן מדי חודש בהתאם להתפשטות נגיף הקורונה. תקציבים אלו מצטרפים לתקצוב שנתי בגובה של 7.5 מלש”ח נוספים לרכישת ציוד הצלה ובטיחות.

יצוין עוד, כי בתחילת שנת 2020 הועבר באמצעות קול קורא תקציב נוסף של כ-14 מלש”ח לרשויות הרלוונטיות לטובת פיתוח חופי רחצה חדשים, שדרוג חופי רחצה קיימים וטיפול במפגעי בטיחות.

עם יציאת הילדים לחופש הגדול יופץ קמפיין הסברה נוסף לרחצה בטוחה בים, שיפורסם ברדיו, בטלוויזיה, באינטרנט ובעיתונות בשפות עברית, ערבית, אמהרית ורוסית, תוך התאמה לקהלי יעד שונים.

השארת תגובה

;
גלילה לראש העמוד
small_c_popup.png

פרסום לעסק שלכם
כל עסק צריך
מבט מקומי

דילוג לתוכן