עדכונים חמים
עדכונים חמים
פרי אסור יום ראשון בגן: פעוטה בת שנה ושלושה חודשים נחנקה מתפוח

פרי אסור יום ראשון בגן: פעוטה בת שנה ושלושה חודשים נחנקה מתפוח

כבר ביום הראשון של “החזרה לשגרה” אחרי תקופת הסגר הממושכת, פעוטה בת שנה ושלושה חודשים מאחד היישובים הסמוכים לחדרה, אכלה תפוח וחתיכה ממנו נתקעה לה בקצה הלוע. לאחר שלא הצליחה להוציא את התפוח, הובהלה הפעוטה לחדר מיון ילדים במרכז הרפואי הלל יפה, שם נבדקה על ידי ד”ר דור מעין, רופא ביחידת אף אוזן גרון וכירורגית ראש צוואר, ששלף את התפוח מפיה והוציא את הפעוטה מכלל סכנה.

“הפעוטה הגיעה אלינו בהכרה מלאה, אך התקשתה בנשימה. הבחנתי מיד בחתיכת התפוח שנתקעה לה בקצה הלוע, שעלולה בין רגע לחסום את קנה הנשימה. ללא היסוס הכנסתי את היד ושלפתי את התפוח בזהירות רבה,” סיפר ד”ר מעין.

ד”ר עדי קליין, מנהלת מחלקת ילדים ב”הלל יפה”, מדגישה: “בימים אלה, כאשר כולנו עסוקים בחזרה לשגרה בטוחה בצל הקורונה, יש לזכור כי מעבר להקפדה על ההיגיינה, עטית מסכה ושמירת מרחק, ישנן סכנות אחרות בגני הילדים, ביניהן חנק, נפילות וחבלות. חשוב לגלות ערנות, לשמור על סביבה בטוחה ולהתאים את סוג המזון ומשחקי הילדים על פי קבוצות הגיל הרלוונטיות.”

אמה של הפעוטה הודתה לצוות הרפואי וציינה כי חשוב להקפיד על חתיכת פירות וירקות מותאמת גיל על מנת שאירועים מסוג זה לא יחזרו על עצמם.
הפעוטה אושפזה להשגחה במחלקת ילדים והשתחררה למחרת לביתה- בריאה ושלמה.

 

 

השארת תגובה

;
גלילה לראש העמוד
small_c_popup.png

פרסום לעסק שלכם
כל עסק צריך
מבט מקומי

דילוג לתוכן