עדכונים חמים
עדכונים חמים
פנים אל מול פנים

פנים אל מול פנים

פתיחה מרגשת לתערוכה הקבוצתית “ניגודים שווים”
של אומנים עם צרכים מיוחדים, פיזיים, שכליים או נפשיים

 

 

 

 

 

 

פתיחת התערוכה “ניגודים שווים” המוצגת בעירייה, גרמה להתרגשות רבה, הן בקרב האמנים והיוצרים, כולם עם צרכים מיוחדים, והן בקרב הציבור שהגיע לצפות בתערוכה ופגש פנים אל פנים את האמנים המיוחדים. התערוכה מוצגת בחסות ראש העיר צביקה גנדלמן, אשר אמר כי זו זכות גדולה וכבוד גדול לתת במה לאמנים מיוחדים, ילדים, צעירים ומבוגרים, אשר אי אפשר שלא להתפעם מההישגים, מעולם הדמיון ומהעוצמה הנשקפים מיצירותיהם. התערוכה הייחודית מציגה יצירות רבות של אמנים עם צרכים מיוחדים (פיזי, נפשי או מנטאלי) בכל תחומי האמנות, והיא נועדה להראות את נקודת מבטם על סביבת החיים בחברה הישראלית. בתערוכה מוצגות יצירות כיד הדמיון הפורה של האמנים, כגון ציור, צילום, פסיפס, קולאז’, ויטראז’, אריגה, רקמה, מיחזור ועוד.
גם על הקטע המוסיקלי הופקד אמן צעיר עם צרכים מיוחדים, רועי מורי שניגן והרשים את הבאים.במסגרת התערוכה מוצגות יצירות של אמני ציור בפה או ברגל, המשתייכים לארגון בינלאומי שהוקם בשנת 1957 על-ידי קבוצת אמנים שאיבדו את עצמאותם הפיזית בתאונות, מחלות או פגעי מלחמה. כוונת המייסדים הייתה להקים ארגון שיאגד בתוכו אמנים נכים שיציירו באמצעות הפה או הרגל, ויביעו את עצמם בצבע וברעיונות דרך ציוריהם. עוד מציגים אמנים ממסגרת אקי”ם חדרה, עמותת הורים המעניקה שירותים מגוונים לאנשים עם מוגבלות שכלית וצרכים מיוחדים; וכן מציגים דיירי בית רקפת מכפר יונה, בית חם לבוגרים על הרצף האוטיסטי; דיירי בית גיל-עד, מעון לאנשים בוגרים עם צרכים מיוחדים המאובחנים כבעלי מוגבלות שכלית, ולחלקם מורכבויות נוספות גופניות או נפשיות; תלמידי כיתות חינוך מיוחד מבתי ספר יסודיים ותיכונים בחדרה; וכן אמנים עם מוגבלות המציגים באופן עצמאי ולא במסגרת כלשהי.
”ניגודים שווים” באה להראות ולהדגיש שהשונה הוא אוצרת התערוכה, חוה גדיש, מציינת כי התערוכה בעצם שווה, וכל אחד מושלם בדיוק כפי שהוא.

השארת תגובה

;
גלילה לראש העמוד
small_c_popup.png

פרסום לעסק שלכם
כל עסק צריך
מבט מקומי

דילוג לתוכן