עדכונים חמים
עדכונים חמים
עצרו את התוכנית להקים שדה תעופה במזרח חדרה
יור שס בחדרה בועז ביטון

עצרו את התוכנית להקים שדה תעופה במזרח חדרה

תושבים מהאזור מתאחדים בקריאה לשר הפנים: עצרו את התוכנית להקים שדה תעופה במזרח חדרה

מכתב ששלחו תושבים מחדרה ומיישובי האזור: פרדס חנה-כרכור, אור עקיבא, חריש, עמק חפר, מנשה ואליכין-חרדים, דתיים ושומרי מסורת לשר הפנים אריה דרעי, הם מבקשים ממנו לעצור את התוכנית להקים שדה תעופה במזרח חדרה.

אנו רואים בדאגה עצומה את הכוונה להקים בצמידות לעיר חדרה שדה תעופה המיועד לתעופה הכללית בישראל,”נכתב במכתב. “תוכנית זו, אם תתממש, תפגע באורח קשה בצביון חיינו ובצביון הקהילות בהן אנו חיים, תוך שהיא מפרה את קדושת ומנוחת יום השבת. הציבור בחדרה, פרדס חנה, מנשה ועמק חפר הוא ציבור מגוון אך מאוחד, המוקיר את אופי השבת הן לתפילה ומנוחה והן לפנאי וטיול. האיזון והכבוד ההדדי הוא בבסיס קהילותינו, והפרתו תהיה בבחינת ‘אבן אחת שזרק טיפש לבאר, אלף חכמים לא יוציאו’…

“אנו קוראים לשרי ממשלת ישראל ולשר הפנים אריה דרעי בפרט לעצור לאלתר את קידום התוכנית.

אנו בטוחים כי העדויות שהצטברו בנוגע להליך הבחירה של מיקום שדה התעופה מצביעות על שיקול דעת שגוי והליך בחינה הנגוע באינטרסים כלכליים והם שהובילו לבחירה במזרח חדרה כחלופה המועדפת.

על משרד הפנים, כמי שאמון על הליכי התכנון של מדינת ישראל, לעצור באופן מיידי את קידום התוכנית וזאת לאחר שהתברר כי:

  • השטח שנבחר במזרח חדרה אינו מתאים מבחינה בטיחותית לתקנות ולחוקים העוסקים בבטיחות תעופה. הקמת שדה תעופה במיקום זה תביא לסיכון חיים יומי של תושבי האזור ומשתמשי השדה כאחד.
  • שדה תעופה במזרח חדרה יפגע באופן קשה באיכות חייהם של מאות אלפים. שדה שיפעל במשך כל שעות היום, בכל ימות השבוע, כולל שבתות וחגים. הרס מוחלט של שטחים פתוחים ושמורת טבע ייחודית. איכות חייהם של מאות אלפים תיפגע אנושות וזאת עבור קומץ בעלי מטוסים פרטיים.
  • הקמת שדה תעופה חדש הינה אינטרס כלכלי של היזם, רשות שדות התעופה, המבקשים לרכז בשדה אחד את מרבית פעילות התעופה הכללית של ישראל הכוללת בתי ספר לטיסה, מוסכי בדק, טיסות פנאי, חרום והצלה. שאיפה זו של רש”ת עומדת בניגוד לצורך בחיזוק המנחתים הפרטיים בפריפריה אשר יסגרו עם הקמת שדה תעופה חדש.
  • חלופת חדרה עומדת בניגוד לערכי הצדק החברתיים –ערכי הקרקע הגבוהים עליהם יושב שדה התעופה הקיים בהרצליה מול ערכי קרקע נמוכים הנמצאים במזרח חדרה. זהו עוול חברתי המעביר מפגע ממקום למקום רק בגלל שיקולים כספיים.
  • שדה תעופה חדש יעלה למדינת ישראל הון עצום, כאשר למעשה ישנן חלופות ישימות ומידיות הנותנות מענה לצורכי התעופה של ישראל: השארת השדה במקומו בהרצליה, כפי שדורשים תושבי הרצליה עצמם, העתקתו לשדה הקיים בחיפה כפי שדורשת עיריית חיפה,או פיזור השימושים במנחתים קיימים ובכך להביא לחיזוק הפריפריה. חלופות אלו לא נבחנו מאחר שהן לא משרתות את צורכי היזם.

 

“לסיכום, שדה תעופה במזרח חדרה הינו עוול וטעות חברתית, כלכלית, סביבתית ובטיחותית,והוא תוצאה של תהליך פגום ומוטה הנגוע באינטרסים צרים וזרים.אנא,עצרו את האיוולת הזו.למען הצדק ולמען מאות אלפים המתגוררים בחדרה וביישובי האזור.”

 

על החתום:

בועז ביטון – יו”ר תנועת ש”ס המשנה לראש העיר חדרה

משה אלמליח– חבר מועצת העיר חדרה

מאיר לוגסי– יו”ר המועצה הדתית חדרה

יור שס בפרדס חנה יעקב צדקה

יעקב צדקה – יו”ר תנועת ש”ס סגן ראש המועצה המקומית פרדס חנה-כרכור

דוד קמוס– חבר המועצה המקומית פרדס חנה-כרכור

יור שס באור עקיבא אלי אנקונינה

אלי אנקונינה– יו”ר תנועת ש”ס חבר מועצת העיר אור עקיבא

משה אבועזיז– חבר מועצת העיר אור עקיבא

אריה אבוחצירא – יו”ר המועצה הדתית אור עקיבא

יור שס בחריש שלמה פרץ

שלמה פרץ – יו”ר תנועת ש”ס סגן ראש המועצה המקומית חריש

יאיר בטיטו– יו”ר המועצה הדתית עמק חפר

שמעון אביטן– יו”ר תנועת ש”ס אליכין

שמעון עוקשי– חבר המועצה המקומית אליכין

 

 

 

 

השארת תגובה

;
גלילה לראש העמוד
small_c_popup.png

פרסום לעסק שלכם
כל עסק צריך
מבט מקומי

דילוג לתוכן