עדכונים חמים
עדכונים חמים
“עיר מקלט”
צילום עיריית חדרה

“עיר מקלט”

הנוער של חדרה סייע להשמיש עשרות מקלטים פרטיים

לשיפוץ 4,000 מקלטים פרטיים הגיע לעיר, זאת במקביל לסיירת המקלטים המפעילה עשרות מתנדבים | ראש העיר בפועל ניר בן חיים: “יש לנו הרבה סיבות להתגאות בדור הצעיר”

בנות ובני הנוער של חדרה השמישו בימים האחרונים עשרות מקלטים פרטיים בשכונות העיר. זאת, במסגרת פרויקט ענק בשם “עיר מקלט” למיפוי, ניקוי ושיפוץ בחירום של 4,000 מקלטים פרטיים בשכונות מוחלשות, שאינם מתאימים לשהייה ממושכת, שהחל בשבוע שעבר.

המקלטים הציבוריים, נבדקים כל העת ע”י צוות עובדי מחלקת המקלטים בעירייה על מנת לשמור על תקינותם וכשירותם. עם פרוץ המלחמה, הנחה ראש העיר לפתוח את כל המקלטים הציבורים ברחבי העיר. נוכח פניות רבות שהתקבלו במוקד העירוני מתושבים לסיוע עם המקלטים הפרטיים, הקימה העירייה את “סיירת המקלטים”המורכבת מעשרות מתנדבים תושבי העיר המעניקים סיוע חיוני בפינוי, ניקיון ותחזוקה בהתאם לפניות המתקבלות במוקד העירוני. במקביל, כאמור, הגיע לעיר פרויקט הענק “עיר מקלט”.

“מטרת הפרויקט היא לסייע לכמה שיותר תושבים בפינוי ותחזוקת המקלטים הפרטיים המצויים בבניינים משותפים”, אמר טל תוהמי, מנהל מחלקת המקלטים בעיריית חדרה, שתיאם את פעילות הפרויקט בעיר. “זאת, כדי לספק מרחב מוגן לכולנו. בשלב זה אנחנו עוברים בין הבניינים הפונים, בודקים את מצב המקלט ומנתבים את פעילות הפרויקט והמתנדבים בהתאם לכך. מקלט שיזדקק לסיוע יפנה דרך המוקד העירוני, ונעניק לו”.

עד כה הגיע פרויקט “עיר מקלט” ל-18 ערים, כאשר כ-500 מקלטים. ראש העיר בפועל ניר בן חיים אמר כי “הדור הצעיר הוכיח לנו שוב, שיש לנו כל-כך הרבה סיבות להיות גאים בו. עשרות בנות ובני נוער התעקשו להתנדב לפרויקט זה, כמו לפרויקטים אחרים. “אני מדבר עם נערות ונערים, שנלחמים להשתתף בפעולות הסיוע האזרחיות, ומוכנים לעשות כל שנדרש, כדי שיהיה טוב יותר לכולנו”.

את פרויקט “עיר מקלט” יזם ומוביל הארגון הבריטי JNF-UK  בשיתוף עם החברה למתנ”סים, ארגון “עושים שכונה”, מכינות קדם צבאיות, וכן, אביעד פרידמן, מנכ”ל משרד השיכון לשעבר שהוא בין יוזמי הפרויקט והוא נעשה בתיאום עם הרשויות המקומיות.

3 תגובות

  1. Yoshiko Beer הגב

    wow men thats great very nice post..

  2. email temporary הגב

    thats good great article…keep posting..

השארת תגובה

פארק נינג’ה מהגדולים בארץ מוקם במושבה פרדס חנה כרכור

פארק נינג’ה מהגדולים בארץ מוקם במושבה פרדס חנה כרכור, הפארק יוקם בגן החבלים
שסבל שנים רבות מהזנחה וממוקם במערב המושבה- נווה פרדסים. בפארק הושקעה מחשבה
רבה והוא יכלול כ-20 מתקני נינג’ה המיועדים גם לילדים קטנים, גם לנוער ובוגרים ויספק מענה
ייחודי ומאתגר למשתמשים. עלות הפרויקט כ- מיליון וחצי ₪ ומלבד מתקני הפארק את יכלול
את הפיתוח במרחבו.

המשך קריאה »

מתחם האימונים בחדרה יוצא לדרך

בשורה לאוהדי הכדורגל בחדרה: מ”מ ראש העיר בפועל, ניר בן חיים, חתם על היתר הבנייה
לקומפלקס של מגרשי האימונים במזרח העיר, לצד האצטדיון החדש שאמור להיבנות
בהמשך. עבודות העפר במקום החלו כבר לפני מספר חודשים | בן חיים: “סנונית ראשונה
לפיתוח צפון-מזרח העיר, יחד עם הקמת האצטדיון, תחנת רכבת מזרח, הרחבת גשר צה”ל
והקמת מחלף חדש בכביש 65”.

המשך קריאה »
;
גלילה לראש העמוד
small_c_popup.png

פרסום לעסק שלכם
כל עסק צריך
מבט מקומי

דילוג לתוכן