עדכונים חמים
עדכונים חמים
עיריית חדרה מציגה איזון תקציבי זו השנה השישית ברציפות
לאישור המעוצה. ספר התקציב 2021

עיריית חדרה מציגה איזון תקציבי זו השנה השישית ברציפות

גם את שנת 2020 מסיימת עיריית חדרה באיזון תקציבי, הישג ראוי לציון לנוכח הירידה בהכנסות בתקופת הקורונה. זו השנה השישית ברציפות שהעירייה מסיימת באיזון תקציבי ואף בעודף.

לאחר דיונים בקואליציה ובוועדת הכספים, אושרה גם טיוטת התקציב לשנת 2021, שתובא לאישור המועצה בישיבתה הבאה.

על פי הנחיית ראש העירייה צביקה גנדלמן הוכן התקציב לשנת 2021 מתוך הנחת עבודה שמשבר הקורונה יחלוף במהלך השנה, מרבית המגבלות יוסרו, וגביית ההכנסות העצמיות תהיה בדומה לשנה רגילה. ככל שמשבר הקורונה לא יחלוף, יתבצעו התאמות בפעילות העירייה במהלך השנה בהתאם לנסיבות.

תקציב 2021 יעמוד על 753,602,000 שקלים, כאשר השנה כולה הוכרזה כשנת חינוך, ולכן הנתח התקציבי הגדול ביותר הופנה לקידום תחומי חינוך גם בהיבט הפיזי של בינוי ושיפוץ וגם בהיבט הפדגוגי.

בין היתר מיועד תקציב החינוך להקמת קמפוס חופים, בניית בית הספר המכיל, שיפוצי עומק בבתי ספר, בניית ארבעה גנים מכילים, הקמת יחידה לקידום נוער, פתיחת המרכז ההוליסטי לגיל הרך, הקמת יחידות לחדשנות ומצוינות, פתיחת מוזיאון הרפואה בטכנודע, מעבר משרדי אגף החינוך למבנה חדש ונגיש ועוד.

בסך הכל גדל התקציב השוטף של אגף החינוך ב-17 מיליון שקלים מתקציב 2020, והוא עומד על 211,701,000 שקלים, כאשר החלק הגדול ביותר מיועד לתקציב הפעולות של אגף החינוך.

הגידול בתקציב החינוך נוסף על ההשקעה בחינוך בלתי פורמאלי ובפעילות העשרתית, המרוכזת בעיקר באגפי אתו”ס (אירועים תרבות וספורט) שתקציבו עומד על 20,478,000, אגף נוצ”ץ (נוער צבא וצעירים) שתקציבו עומד על 4,375 שקלים, ופנאי העיר שתקציבו עומד על 12,483,000 שקלים.

כמו כן, לנוכח הגידול במספר המשפחות והתושבים שנקלעו למצוקה בעקבות ההשלכות של נגיף הקורונה והסגרים שהוטלו בגינו, עלה גם תקציב הרווחה, והוא עומד על 128,415,000 שקלים.

דגש רב הושם על השירות לתושב. ראש העירייה רואה חשיבות עליונה לשיפור מתמיד בשירות הניתן לתושבי העיר. לצורך כך מונו ממוני שירות ושקיפות באגפים בעירייה, בוצעו פעולות לייעול השירות המקוון הניתן לתושבים, וכן מקודמת הטמעה של תוכנת CRM (מערכת לניהול וקשר עם התושב) שמפתחת העירייה.

בתוך כך עומד התקציב של אגף שפ”ע על 102,956,000 מיליון שקלים. במסגרת הפעילות מתוכננת החלפת רכבי התפעול הייעודיים של מחלקות העירייה לכלי רכב חשמליים וחסכוניים יותר, החלפת תאורת הרחובות לתאורת לד חכמה וחסכונית (פרויקט בשיתוף החברה הכלכלית). עלות הפרויקט ממומנת באמצעות החיסכון בחשבונות החשמל לתאורת רחובות. כמו כן תוגבר אגף שפ”ע ב-350 אלף שקל בתקציב הפיתוח להתאמת הגינון לשנת שמיטה.

תקציב אגף אכיפה וביטחון עומד על 19,404,000 שקלים ומיועד, בין היתר, לתגבור האכיפה באמצעים טכנולוגיים, כולל הצבת מצלמות בעיר להגברת הביטחון וכן באזורים מועדים לעבירות בוטות במרכז העיר ומתן דוחות לעברייני חנייה וחזות העיר.

השארת תגובה

;
גלילה לראש העמוד
small_c_popup.png

פרסום לעסק שלכם
כל עסק צריך
מבט מקומי

דילוג לתוכן