עדכונים חמים
עדכונים חמים
סוללים את השביל – פרדס חנה כרכור
בית ספר שבילים פרדס חנה

סוללים את השביל – פרדס חנה כרכור

התקבלה ההרשאה להקמת המבנים בבית הספר הדמוקרטי

תהליך התכנון של בית הספר הדמוקרטי החדש “שבילים”, ע”ש מנחם בגין, נמצא בימים אלו בפני סיומו. לאחר עבודה של כשנה וחצי נערכת המועצה המקומית לקראת פרסום המכרז להקמת מבנה בית הספר.

במבנה החדש יהיו 18 כיתות אם והוא ייבנה במתחם בית הספר הקיים ויכלול בין השאר: חדרי ספח, בניין מנהלה, ספרייה, אודיטוריום ועוד. פיתוח החצר יכלול פינות משחק, ערוגות גינון, פינות ישיבה ואמפי שיאפשר כינוס של כל הילדים. כאמור, המתחם החדש ייבנה בצמוד לבית הספר, בנוסף למבנים הקיימים שיחוברו באמצעות גשר.

בית הספר הדמוקרטי שבילים הוקם בשנת 2007 כבית ספר צומח. כיום לומדים בו כ-700 תלמידים מכיתות א’ עד י”ב. “שבילים” הוא בית חינוך דמוקרטי וככזה הוא מקום בו חופש הבחירה, למידה פלורליסטית, אחריות, זכויות אדם וקיום מוסדות דמוקרטיים.

בהקשר להשוואת התשתיות של המבניים הפיזיים ובינוי מוסדות חינוך נוספים וחדשים במושבה ציינה ראש המועצה, הגר פרי יגור, “חינוך זה לא רק פדגוגיה חדשנית. חינוך זה גם החלק הפיזי: מבנה ביה”ס, חלל כיתות הלימוד, חצר ביה”ס, בינוי מוסדות חינוך חדשים ועוד. מדובר בבשורה דרמטית לבית הספר.”

מנהלת הכיתות התיכוניות, רותי שמרון: “תוכנית הבינוי לתיכון הדמוקרטי שבילים יוצאת לדרך. התוכנית מבטאת את הצרכים והרצונות של כלל קהילת בית החינוך – צוות, ילדים והורים וגובשה בתהליך דמוקרטי בשיתוף הקהילה. אנחנו מצפים בהתרגשות להתחלת העבודות ובעוד שנה מקווים לגזור את הסרט יחד עם כל השותפים. אני רוצה להודות מעומק הלב למועצה ובמיוחד לראש המועצה הגר פרי יגור ולמנהלת אגף החינוך אילנה זגול על התמיכה, קידום התוכנית ולבסוף על גיוס התקציב שמאפשר את מימוש החלום.”

מנהלת אגף החינוך, אילנה זגול: “הבינוי ייתן מענה לצורך בכיתות לימוד שנוצר עקב צמיחתו של ביה”ס וגידול הדרגתי במספר התלמידים בו. אלא שאנו רואים קשרי גומלין בין הסביבה הפיזית של ביה”ס לבין התפיסה הפדגוגית מתוך כך שהלמידה מתרחשת בכל מקום ועל כן המרחב הכולל של ביה”ס צריך לשקף תפיסה פדגוגית כזו שתאפשר בחירה, למידה חוויתית וגיוון בכל המרחב הבית ספרי.”

השארת תגובה

;
גלילה לראש העמוד
small_c_popup.png

פרסום לעסק שלכם
כל עסק צריך
מבט מקומי

דילוג לתוכן