עדכונים חמים
עדכונים חמים
נס ומקצוענות

נס ומקצוענות

נס ומקצוענות

חייה של יולדת בהלל יפה ניצלו לאחר שקיבלה יותר מ-90 מנות דם

 

בשבוע ה-29 להריונה הבחינה מורן מלול בת ה-36 מפרדס חנה כרכור בדימום. היא הגיעה לחדר מיון יולדות במרכז הרפואי הלל יפה, שם הוחלט להשאירה לאשפוז לצורך השגחה. כאשר הדימום גבר ולא פסק, הזעיקה מורן את האחיות. גילה פנחס ותיקי חן, מיילדות ותיקות ב”הלל יפה”, הבחינו מיד כי מצבה של מורן חמור וקראו בדחיפות לצוות הרופאים.

מורן עברה שני הריונות קודמים שהסתיימו בניתוחים קיסריים, ובהריון זה אובחנה עם “שליית פתח נעוצה”. מצב זה נדיר וכרוך בסיכון גבוה שכן יכול לגרום לדימום ניכר ולמצב מסכן חיים.

מורן הובהלה בדחיפות לניתוח קיסרי חירום, כאשר גילה ותיקי המיילדות מלוות ומרגיעות אותה לאורך כל הדרך. במקביל הוזעקו לניתוח צוות רופאים בכיר שכלל גינקולוגים, אורולוגים ומרדימים בהובלתו של מנהל מחלקת נשים והגינקו-אונקולוגיה, ד”ר אילן ברוכים. בהמשך הגיע לניתוח גם מנהל אגף נשים ויולדות, פרופ’ מוטי חלק.

במהלך הניתוח המורכב אבחנו צוות הרופאים כי המצב מחייב כריתה של הרחם וצוואר הרחם. מורן הייתה במצב של הלם (שוק היפוולמי) לאחר שאיבדה כמויות עצומות של דם והועברה למחלקת טיפול נמרץ. לאחר כשלושה ימים התאוששה ועברה למחלקת יולדות.

כאשר נזכרת מורן בהשתלשלות המקרה, היא מספרת: “הייתי במצב בין חיים למוות. כאשר הדימום הלך והחמיר, נורא חששתי להיכנס לחדר הניתוח. גילה ותיקי המיילדות הן פשוט מלאכיות. הן היו לצדי והרגיעו אותי. אין מילים בפי כדי להודות לצוות הרפואי המסור שהציל את חיי. אני אסירת תודה לכולם על הטיפול והדאגה ומחכה כבר להשתחרר לביתי יחד עם בתי.”

מנהל אגף נשים ויולדות, פרופ’ מוטי חלק, מספר: “מדובר במקרה נדיר מאוד שבשבוע די מוקדם להריון, מתפתח דימום כה מאסיבי שהביא את היולדת למצב מסכן חיים. מורן הייתה במצב קריטי. היא איבדה המון דם וטופלה בכ-90 מנות דם ומוצריו. נאלצנו להרדים ולהנשים אותה ולאחר חילוץ היילוד, הועברה מורן להמשך טיפול במחלקת טיפול נמרץ. אני שמח שהצלחנו להציל אותה והיא ותינוקה חשים בטוב.”

כעת מאושפזת מורן במחלקת יולדות ובימים הקרובים צפויה להשתחרר לבתה. בתה התינוקת, שנולדה כאמור בשבוע 29 במשקל 1.810, מטופלת בפגייה.

 

בתמונה חלק מהצוות המומחים של “הלל יפה” שטיפל במורן (מימין לשמאל):

המיילדות תיקי חן וגילה פנחס, המרדימה- ד”ר נלי פולק, צוות הגינקולוגיה -פרופ מוטי חלק, ד”ר ליבנה שפט-הלר, ד”ר אילן ברוכים, ד”ר שמואל אנדרמן, והאורולוג – ד”ר רונן רוב. יושבת- מורן.

השארת תגובה

;
גלילה לראש העמוד
small_c_popup.png

פרסום לעסק שלכם
כל עסק צריך
מבט מקומי

דילוג לתוכן