עדכונים חמים
עדכונים חמים
נחנך הגשר המחבר בין חניון “חנה וסע” אל תחנת רכבת מערב

נחנך הגשר המחבר בין חניון “חנה וסע” אל תחנת רכבת מערב

חונים עוברים ונוסעים

בטקס צנוע נחנך הגשר להולכי רגל ממתחם “חנה וסע” ברחוב אדד (צומת יצחק שמיר) אל תחנת רכבת מערב. את העבודות ביצע משרד התחבורה באמצעות חברת “נתיבי איילון” ובשיתוף פעולה עם רכבת ישראל ואגף ההנדסה של עיריית חדרה. יצוין כי זהו גשר זמני למספר שנים, שיוסר עם השלמת ההקמה של מרכז התחבורה החדש.

במעמד חנוכת הגשר השתתפו מנכ”ל רכבת ישראל מיכה מייסנר, סמנכ”ל הפיתוח איליה וולקוב, ונציגים נוספים, ראש העיר צביקה גנדלמן, ממלא מקום ראש העיר ניר בן-חיים, סגני ראש העיר רומן גישר, בועז ביטון ויניב דרי, המשנה לראש העיר חדוה יחזקאלי, מנכ”ל העירייה יעקב זיגדון, ואנשי מקצוע בעיריית חדרה.

לדברי גנדלמן, זה רק גשר אחד אבל זה כזה שמסמן את התפתחותה של חדרה כעיר מטרופולין. התוכניות כוללות כולל פתיחתה של תחנת רכבת נוספת – רכבת מזרח – וכן הפיכת רכבת מערב לתחנת מעבר ראשית בלב אזור אנרג’י פארק הצפוי לכלול מתחמי תעשייה מסחר ותעסוקה.

ראש העיר אף הדגיש כי בתיאום עם הנהלת הרכבת, ולטובת ציבור הנכים, נוספו מקומות חנייה רבים לרכבי נכים על חשבון חניות רגילות סמוך לתחנה עצמה להגברת הנגישות. כלי רכב רגילים יוכלו לחנות בחניון “חנה וסע” מעברו השני של הגשר, ונוסעיהם יוכלו לחצותו בדרכם לתחנה.

יצוין כי החניון ברחוב אדד נבנה במטרה לעודד את השימוש בתחבורה ציבורית, בין היתר באמצעות הרחבת אפשרויות החנייה עבור נוסעי הרכבת. גנדלמן הדגיש כי גשר הולכי הרגל ימנף את הנגישות לתחנת הרכבת, אשר על פי התכנון תשולב במרכז התחבורה החדש העומד להיבנות.

גנדלמן: “הגשר להולכי רגל אל תחנת רכבת מערב ימנף את הנגישות אל התחנה, שבה עוברים בימים כתיקונם אלפים מתושבי העיר והסביבה. פתיחת מתחם ‘חנה וסע’ הוסיפה מאות מקומות חנייה למשתמשי התחבורה הציבורית ובעיקר לבאי הרכבת, אשר כעת עם חנוכת הגשר הם יכולים לעבור את הדרך מהמתחם אל התחנה בבטיחות ובנוחות, והדבר יקל עליהם מאוד את השימוש בשירותי רכבת ישראל. הרכבת בחדרה מהווה אחד משירותי התחבורה הציבורית העיקריים, ועל-פי התכנון תשולב במרכז התחבורה החדש העומד להיבנות בקרוב. אני סמוך ובטוח ששיתופי הפעולה ההדוקים עם רכבת ישראל ועם משרד התחבורה ימשיכו ביעילות לטובתם ורווחתם של התושבים גם בעת הקמת התחנה המזרחית ומרכז התחבורה.”

 

השארת תגובה

;
גלילה לראש העמוד
small_c_popup.png

פרסום לעסק שלכם
כל עסק צריך
מבט מקומי

דילוג לתוכן