עדכונים חמים
עדכונים חמים
מקור למכת יתושים: בריכות השחייה

מקור למכת יתושים: בריכות השחייה

מדגרה במקום בריכה

כמה מהמקורות למכת היתושים בנווה חיים התגלו בחצרות בתים פרטיים. בעירייה קוראים לתושבים להקפיד לייבש מקווי מים בסביבתם

 

תושבי שכונת נווה חיים שסבלו ממכת יתושים, לא העלו בדעתם שהסיבה לכך הם דווקא שכניהם.

בעקבות פניות חוזרות ונשנות למוקד העירוני של תושבים שהתלוננו על מטרד יתושים, יצא המדביר העירוני לשכונה כדי לאתר את המקור למפגע. לאחר שחיפוש במרחב הציבורי לא העלה ממצאים, עבר המדביר לחפש בבתים הסמוכים לכתובתם של המתלוננים. כעבור סיור קצר נדהם לגלות בשתי חצרות בריכות שחייה לא מטופלות, שהפכו למדגרות ליתושים. למקום הוזעקו פקחים על מנת לרשום התראה לבעלי הנכסים לפינוי מיידי של המפגעים. במידה שהמפגעים לא יפונו, תיכנס עיריית חדרה לשטח הפרטי כדי לפנותם ותחייב את בעלי הנכסים בהוצאות. כמו כן ירשמו דוחות כנגד בעלי הנכסים על פגיעה בבריאות הציבור.

העירייה קוראת לתושבי העיר לבדוק היטב את חצר ביתם ולוודא שלא נותרו מצבורי מים.

אגף שפ”ע של העירייה מפעיל מדביר עירוני העובד באופן רציף עם חברת הדברה, על מנת לתת מענה יעיל בכל שטחי הציבור, כולל נחל חדרה, האגם האקולוגי באקו פארק, תעלות ברחבי העיר, שמורות טבע, פתחי ניקוז ושטחי ציבור אחרים המטופלים באופן שוטף למניעת דגירה של יתושים.

בנוסף, צוותים של העירייה יוצאים לשטח עם כל קבלת הודעה על מוקדי יתושים, כדי לגלות את מוקדי הדגירה. פעמים רבות מאתרים את מקור דגירת היתושים לאו דווקא בשטחי הציבור, אלא בחצרות של בתים פרטיים. בעקבות כך קוראת העירייה לציבור להקפיד לייבש מוקדי מים עומדים בחצרות הבתים, וכן לגלות ערנות ולהודיע למוקד העירוני כאשר קיים חשש לדגירת יתושים במקומות כמו אתרי בנייה, בריכות שחייה, מגרשים נטושים וכדומה.

באגף שפ”ע מבהירים כי לעתים אין בעלי הבית מודעים להצטברות מים עומדים בחצרם. די במעט מים בקרקעית של צמיג ישן, תחתית של כוס, פקק קטן, אדניות, תחתיות של עציצים, מי מזגנים וכדומה, כדי לשמש מדגרה ומקור ליתושים שמציקים לשכונה שלמה.

 

השארת תגובה

;
גלילה לראש העמוד
small_c_popup.png

פרסום לעסק שלכם
כל עסק צריך
מבט מקומי

דילוג לתוכן